יום שלישי , נובמבר 21 2017

זה לא כל כך נעים לראות גן סגור

אני תמיד עוקב אחרי תגובות גולשים כשזה נוגע לסיפורים על אפל, לא רק אצלנו באתר, אלא גם באופן כללי בעיתונות ובבלוגוספירה. תמיד היו אי אלו אשר הביעו את אכזבתם מדרכיה הסגורות של אפל ותמיד היו אלו שבאו להגן על החברה מקופרטינו ושני הצדדים תמיד הצליחו להציג טיעונים משכנעים.

לאחרונה שמתי לב לעליה חדה במספר התגובות כנגד מדיניותה הסגורה של אפל, אולי בשל התרחבותה של הפלטפורה השניה למכשירים הניידים – אנדרואיד, אולי בגלל כניסתה המצופה של מיקרוסופט עם הווינדוס 8 למשחק ואולי סתם כי רבים חשים שהם רוצים שינוי. תהא הסיבה אשר תהיה, אפל ממשיכה לשבור שיאי מכירות עבור מכשירי האייפון והאייפד גם יחד, כך שנראה שלמרות התגובות הקשות שמתרבות לאחרונה, אנשים עדיין אוהבים את מוצריה של אפל.

כמו רבים אחרים המשתמשים במכשיר האייפון, גם אני מרגיש מדי פעם חוסרים ופערים מסויימים, אשר בעת אני משווה את המכשיר שבידי למכשירים דומים בשוק, גורמים לי לתחושת פספוס קלה. פריצת המכשיר בהחלט מספקת פתרון במקרים מסויימים, אך ההרגשה של הטעם המר בשני מקומות עיקריים, הנובעת בסופו של דבר ממדיניות יחידה של החברה, פשוט אינה מצליחה לחלוף לה.

אפל מציגה פעמים רבות את תמיכתה הגדולה במפתחים ואכן סכומי הכסף אותם טורחת החברה לפרסם בפתיחת כל אחד מאירועי המפתחים של החברה בשנים האחרונות מסבירים מדוע מפתחים רבים בוחרים לפתח עבור מערכת ההפעלה iOS, אך תמיכה זו לוקה בחסר כאשר מדובר במספר סוגים של אפליקציות עבורן בחרה אפל לא רק לפתח אפליקציות בעצמה, אלא גם להגדיר אותן כברירת מחדל הלא ניתנת לשינוי.

מאז השיקה אפל את חנות האפליקציות שלה, עלו וודאי לאפסטור עשרות ואף מאות אפליקציות שניסו להציג דרך טובה יותר לשלוח מייל, אך מאחר ואפליקציית הדואר המובנית באייפון ובאייפד מוגדרות כברירת מחדל, קשה מאוד למשתמשים לעבוד עם תוכנות מייל שלא יכולות לקבל אליהן קישורים מאפליקציות צד שלישי. הנושא עולה מחדש בצורה חמורה עוד יותר עם הדפדפנים השונים שפותחו עבור ה- iOS. הסיבה למניעתה של אפל לתת גישה מספקת לדפדפנים אחרים על מנת שאלה יוגדרו כברירת מחדל היא דווקא מובנת.

לפי פרסומים מחודש מרץ 2012 ב'ביזנס אינסיידר', משלמת גוגל כמיליארד דולר מידי שנה כדי לשמש כמנוע החיפוש ברירת המחדל בדפדפן הספארי של אפל וסביר כי גם מיקרוסופט (בינג), יאהו! ועכשיו גם מנוע החיפוש הסיני באידו, משלמות לחברה סכומים נכבדים במידה והחיפושים בדפדפן נעשים דרכן.

הסיבה אולי מובנת, אך מה לגבי המשתמשים? האם אנו באמת צריכים להסתפק רק במה שאפל בוחרת לחלק לנו בתחום כה חשוב כמו בחירת דפדפן רק כדי שהחברה תגזור עוד קופון? ומה לגבי אפליקציית המייל – מה הסיבה לחוסר הפתיחות בנושא זה?

עם התגברות התחרות בשוק מערכות ההפעלה למכשירים ניידים, עולות טענות אלו שוב ושוב ובעוד לא ניתן לראות השפעה של ממש על מכירות מכשירי ה- iOS בזמן זה וכנראה גם לא בעתיד הקרוב וכל עוד המכירות הכלליות של מכשירים אלו ממשיכות לטפס בקצבים אדירים, אולי לא נחזה בשינוי מהותי בנושאים אלה.

מכשיריה של אפל עדיין מספקים חווית שימוש פשוטה ודי מדהימה ובדיוק בשל מגבלותיה הרבות והגן הסגור של החברה, מכשיריה הם אלו אשר מספר התקלות בהם הוא כנראה הנמוך ביותר אל מול המתחרות, אך מי שרוצה פונקציונליות נוספת, כנראה ויצטרך לפרוץ את המכשיר ולהוסיפה בעצמו, או פשוט לנטוש לטובת אחת המתחרות בשוק.

רונן מנדזיצקי
בעל תואר במדעי המחשב, עוסק כיום באנליזה וניהול תיקים כמו גם ביצוע מחקרי שוק עבור חברת השקעות בהון-סיכון.

138 תגובות

 1. עובדות בשטח אפל אוכלת את כולם

  סמסונג זרקה לשוק מכשיר פגז
  אחרי שבוע כבר לא מדברים עליו

  אצל אפל זה עולם אחר! עם עובדות קשה להתווכח
  ואת זה אומר בעל מכשיר אפל אחד בלבד (אייפון4s לא אייפד אפל טיוי…) ו3 מכשירי גלקסי!!
  שמי שהסיפק להכיר אותי יש לי ארגז טענות עליה אבל בשטח בולעת כל מכשיר שנכנס לשוק!! ואת זה הוכיח אייפון 4s שכל הרשת געשה האכזבה שבר את השוק במכירות

  good__one הגיב:

  הרשת געשה אכזבה והמכשיר שבר את השוק?
  זה לא אומר דבר על המכשיר, זה אומר המון על הרוכשים.

  shmulik4 הגיב:

  כעבור שבוע אף אחד לא מדבר עליו? אתה מודע לעובדה שבארה״ב כל חמשת חברות הסלולר דחו את הגעתו לחנוית ושלחו רק לתשע מיליון איש שהזמינו מראש בגלל הביקוש העצום שלו???? מה אתה מדבר? וחוץ מזה שסמסונג מוכרת יותר מכשירים מאפל! אז מה אם יש להם יותר סוגים אבל בשורה התחתונה הם מוכרים יותר!!!

  oad107 הגיב:

  אתה ענית לעצמך ״כי יש להם יותר סוגים״

  אסף מורז הגיב:

  ובכל זאת…

  Nitay הגיב:

  נראה לי שהוא התכוון לבאז. כשיוצא מכשיר אפל חדש יש תמיד באז גדול ברחבי העולם. קצת פחות ״מרגש״ לשמוע על מכשיר גלקסי שיצא לשוק.

  DLH הגיב:

  אהבתי ת׳וויכוח שלך עם עצמך!

  Irus הגיב:

  בכל זאת מה?
  אפל עם 75% מרווחי כל שוק הסמארטפונים העולמי!!!! סמסונג עם 24%, ו-HTC עם 1%…
  כנראה שאפל עושים משהו כמו שצריך…
  מעבר לזה, אפל עדיין מחזיקה את אחוז שביעות הרצון הגבוה ביותר מבין לקוחותיה בפער גדול מהמתחרים!

  אסף מורז הגיב:

  דיברנו על מכירות לא על רווחים! סמסונג ואפל אלו שתי היצרניות הגדולות בעולם וסמסונג מוכרת כבר מזמן יותר מאפל, אז נכון, יש לה יותר מכשירים ובכל זאת…

  Or2K הגיב:

  מוכרת יותר מה מורז? תדייק! מכשיר מול מכשיר אין אף מכשיר יחיד של SM שמכר יותר מהאייפון 4S לצורך העניין פר רבעון. אם מסתכלים על סך כל המכשירים אז אתה צודק. קיצר אין ולא יהיה אייפון קילר 🙂

  אסף מורז הגיב:

  ציינתי שיש לה יותר מכשירים בסוף התגובה, היכן חוסר הדיוק?

  Or2K הגיב:

  רשמת "מוכרת מזמן יותר מאפל" רק דייקתי יותר למען הקוראים, תנוח ידידי.

  אסף מורז הגיב:

  בכל מקרה, רק שזה יהיה רשום כאן למען הרקורד:

  "The first quarter of 2012 saw Korean mobile firm Samsung overtake Apple to regain its position as the biggest seller of smartphones across the world, according to a report released by Strategy Analytics.

  Samsung’s 31 percent market share saw it out-gun Apple’s 24 percent over the three month period, flipping the duo’s positions after the Cupertino-based firm led the previous quarter. Samsung has not revealed its sales figure for the quarter, though analysts estimate it be in the region of 44 million, while Apple this week disclosed that it sold 35 million iPhones."

  http://thenextweb.com/mobile/2012/04/27/samsung-regains-global-smartphone-sales-top-spot-overtaking-apple/

  Or2K הגיב:

  לפחות סיפקת מקור 😉

  אריק שיינר הגיב:

  אסף לא מדבר באוויר ואם הוא אומר אז הוא יודע תאמין לי …

  Or2K הגיב:

  הוא גם מדבר באוויר, תפסתי אותו לא פעם 😉

  אלירם הגיב:

  תפסיקו לחיות בסרט ילדים! התהליך של נפילת אפל לא יקרה באופן מיידי, זה יקח זמן…הגלקסי 3 מכשיר היפה האיכותי והכי מתקרב לשלמות מכל המכשירים בעולם. מדברים או לא מדברים זה עניין של שיווק שלאחרונה סמסונג משקיעה בזה המון משאבים. אגב הסיבה היחידה לקיומו של סטיב ג'בוס בחברה היה השיווק כי הוא המתמחה בזה..האייפון והאייפד בא לו במקרה..סטיב גלובס בעצמו אמר שבטוח שיש מוצרים טובים יותר בשוקר אך הבעיה היא בשיווקם. הגלקסי 3 מחרפן מרוב שהוא יפה וטוב והכי חשוב איכותי .

 2. כתבה יפה רונן! גם למורעלי אפל הגדולים ביותר יש בעיה עם ההגבלות ומי שטוען אחרת כנראה משקר! עוד לא יצא לי לראות מישהו אחד שאוהב הגבלה כלשהי בחייו.

  אריק שיינר הגיב:

  כן אה? אייפון בלי סידיה זה לא אייפון!!!

  sm1975 הגיב:

  כל מילה נכונה.

 3. כתבה יפה מאוד!
  אני אוהבת את אפל גם אחרי שחיכתי יום מחצי שנה עם מכשיר נעול.
  היו משלמים לי לא הייתי קונה גלקסי..

  good__one הגיב:

  אם לי היו משלמים, הייתי קונה גלקסי.
  במיוחד אם התשלום היה גבוה ממחיר העלות…

  raffibr הגיב:

  ברגע שתחזיק גאלקסי ביד אתה תבין מייד את ההבדל בינו לבין האייפון.
  יש לי בבית גאלקסי (לבת שלי), מבחינת איכות וחווית שימוש הוא לא מתקרב לקרסוליים של האייפון (ויש לי 4 כן ?). זה נכון שמבחינת יכולות בנקודה הזו בזמן הוא יותר חזק אבל לדעתי זה באמת זמני.
  ולמרות זאת לא מרגיש בפועל שהוא עובד הרבה יותר מהר או מגיב יותר מהר (למרות שלפי הנתונים זה אמור להיות כך). אין אף סמארט פון נכון להיום (ולדעתי גם לא יהיה) שמתקרב לאיכות הטאצ׳ של מכשירים מבית היוצר של אפל.
  לגבי מדיניות הגן הסגור היא קיימת כדי לשמור על מערכת יציבה (מה שמוכיח את עצמו) לדעתי אפל עם הזמן יותר ויותר מוסיפה פיצ׳רים שפעם היו לנו רק ע״י פריצה (כלומר מהסידייה) לטעמי אחרי שראיתי את iOS 6 אני מבין שכמעט אין יותר פיצ׳רים שלמענם אני עדין צריך לפרוץ את האייפון שלי (כרגע נשארו 3-4 כאלו שעדין חסרים לי).
  אני יכול לומר שלפני שהתחילו למכור את הגלקסיה note בארץ, הייתה השקה באורנג׳ למנהלי חברות. הייתי בהשקה הזאת ושם יכולתי לרכוש אותו. במחיר ממש טוב בהרבה מאשר הוא הוצע לאחר מכן.
  אבל לאחר משחק קצר איתו הבנתי שזה לא זה. שאין לו (ולכל שרר הגאלאקסי) את השיק שיש לאייפון.

  sm1975 הגיב:

  שמעת פעם על ווידג'טים ?

 4. אפל תמיד חושבת על רעיונות חדשים וכולם עושים אחריה למשל:
  אחרי שאפל הוציאה את סירי לאור כל החברות התחילו לשדרג את ה"Siri" שלהם

  elk הגיב:

  Siri לא הייתה רעיון של אפל

  HoFFer הגיב:

  אבל אפל קנו את הרעיון ויש להם בלעדיות

  oad107 הגיב:

  אבל הם קנו ושיפרו אותה

  Or2K הגיב:

  סירי ועוד איך היה רעיון של אפל! הכוונה להכניס אותה למערכת ישר. יש המון תוכנות של זיהוי קולי אבל יש רק סירי אחת וכן, כולם מנסים לחכות אותה.

 5. מדיניות הגן הסגור נועדה לשתי מטרות: הראשונה, למנוע את הצורך בתיקון מכשירים שעברו ״שינוי״ (פרצת = אין אחריות), והשנייה, העשרת קופת המזומנים המנופחת של אפל (גזירת קופון על כל אפליקציה שנרכשת וכמובן עלות רכישת ערכת המפתחים…)

  israeli הגיב:

  בזמן שיש לך במרקט אפלקציות עם דף לבן חחחח
  לך תסביר למה…

  Nitay הגיב:

  על מה אתה צריך אחריות בדיוק? יש בעיה תמיד אפשר לעשות ריסטור. זה לא כמי האנדרואיד שהמכשיר יכול להגיע למצב בריק ואי אפשר לעשות איתו יותר כלום.

 6. הגישה הסגורה של אפל היא מודל עסקי שאחרים מתחילים לחקות.
  כשאתה אומר ביטוי כמו "גן סגור", "גישה סגורה" או מגבלות אתה מערבב כמה נושאים שונים.
  הנושא המרכזי אליו מתכוונים כשאומרים "גן סגור" הוא המודל העסקי שבו ניתן להתקין רק אפליקציות שעברו אישור של אפל ומותקנות דרך החנות שלה.
  יתרונות: התוכנות עברו בדיקה ואישור , כך שמובטח שהן עובדות בצורה טובה ולא גורמות נזק.מבחינת הצרכנים יש בזה רק יתרונות.
  אין מצב שבו התקנת תוכנה תגרום למכשיר שלך לקרוס או לעבוד לאט.
  מי שפרץ את המכשיר שלו כדי להתקין כל מיני טוויקים שטותיים מ CYDIA מבין על מה אני מדבר.
  לא ניתן להתקין תוכנות פרוצות – יתרון גדול עבור המפתחים, אבל גם עבור הצרכנים. ברגע שאין גניבות תוכנה, מחירי התוכנות זולים יותר לכולם וזאת עובדה.
  תשווה כמה עולה תוכנה דומה ל IOS או PC ותראה שתוכנת ה PC עולה פי כמה.
  טענה כנגד המודל הזה יכולה להיות שיהיו פחות תוכנות. בפועל יש ל IOS יותר תוכנות מלכל פלטפורמה אחרת כי זה כדאי לכולם.
  שורה תחחתונה: המודל הזה עובד מצויין. עובדה שגם מיקרוסופט מאמצת אותו וגם חברות כמו סמסונג פותחות חנויות משלהן.

  נושא שני הוא מגבלות שונות שאפל מטילה על המכשירים והתוכנה שלה.
  כאן הויכוח באמת ולידי, אבל צריך להבין שיש חסרונות ללקוח אבל גם יתרונות.
  בבסיס הגישה – התוכנה והמכשיר צריכים להיות פשוטים להפעלה.
  המסקנה של סטיב ג'ובס היתה שהחלק הכי קשה להבנה/שימוש מבחינת המשתמשים היא מערכת הקבצים. הפתרון – ניתן לגשת לקבצים רק דרך אפליקציה.
  כמפתח תוכנה וותיק וכמדריך למקצועות המחשב, אני מסכים לגמרי עם הגישה.
  המימוש של אפל פשוט מעולה, לא צריך להבין את היררכית התיקיות וסוגי הקבצים.
  אתה רוצה לשמוע מוסיקה – מה אכפת לך איפה הקובץ יושב ומה הסיומת שלו.
  לרוב האנשים זה פשוט ונוח.

  הבעיה שאפל הכניסו גם מגבלות שממש לא ניתן להבין ושפוגמות ממש בשימוש במכשירים שלהם.המגבלה שהכי מקובל להזכיר בכל ויכוח כזה היא המגבלה על העברת קבצים בבלוטוט. זאת מגבלה באמת שולית. בלוטות היא באמת לא דרך מוצלחת להעביר קבצים.
  יש מגבלות הרבה יותר משמעותיות.
  לדוגמה – לא ניתן לחבר דיסק און קי ולהעביר ממנו או אליו קבצים.
  אתה רוצה לראות סרט שיושב ב DOK – אי אפשר.
  אתה רוצה לגבות מסמכים ל DOK אי אפשר (פה זה לא ממש בעיה כי אפשר לגבות לענן)
  עד iOS 4 , ניתן היה להשתמש במתאם המצלמה כדי לחבר DOK ויחד עם פריצה והתקנה של iFile היתה גישה מלאה למערכת הקבצים. בגרסה 4 חסמו את זה עם הגבלת מתח ל DOK.
  זה צעד ממש לא מובן ושעלול ליפגוע באפל לאורך זמן.
  לדעתי ברגע שתצא Windows 8, אפל תהיה חייבת לישר קו ולפתוח את המגבלה הזאת.

  עם כל הנוקשות של אפל, אי אפשר להגיד שהם אטומים לבקשות משתמשים או לשינויים בשוק. iOS משתפרת כל הזמן ומוסיפה אפשריות חדשות ממערכות אחרות או אפילו מ Cydia. לדוגמה – האפשרות להתקין תוכנות (לא היה קיים באיפון המקורי), מרכז התראות והמון פיטשרים קטנים נוספים.
  אני בטוח שאפל תתגמש ותפתח מגבלות עם הזמן.

  אסף מורז הגיב:

  אתה צודק ולא צודק! מצד אחד אתה כמעט צודק לגבי רוב האפליקציות כי הן באמת מצריכות את האישור של אפל ולרוב עוברות מנגנון סינון קפדני, יחד עם זאת רוב רובן המוחלט לא מתעסקות במערכת ההפעלה ולכן המכשיר רץ חלק.

  אסף מורז הגיב:

  אגב, כמו שאפל עם השנים מוסיפה "טוויקים" למערכת ההפעלה וזה עדיין עובד יציב, תאמין לי שהיא יכולה להטמיע קצת יותר, זו הטענה שלנו כלפיה, לפחות עיקר הטענה…

  Or2K הגיב:

  אפל מוסיפה "טוויקים" כי יש לה גישה לAPI של מערכת בלי שזה יפגע בתפעול המכשיר, הוא יכולה ואף מוסיפה לאט לאט עוד דברים, אם זה לאט מידי עבורך תעבור לאנדרואיד ותפסיק לבכות על זה תחת כל עץ רענן 😛

  אסף מורז הגיב:

  אוישששש כאילו שלא מופיע כאן מאיזה מכשיר אני מגיב. אני ממש לא בוכה, יש לי את האפשרות לבחור היכן להיות ועם איזה מכשיר להסתובב. אם תשים לב אז חלק גדול מהמגיבים בוכים וזה אף מוזכר בכתבה עצמה בדברי רונן!

  Or2K הגיב:

  רונן לא בוכה, וגם אין לו מכשיר פרוץ לדעתי. להביא לך טישו אחי? 🙂

  אסף מורז הגיב:

  שוב פעם אתה טועה ומתבלבל! תקרא שוב, מעולם לא אמרתי שרונן בוכה:

  "אני תמיד עוקב אחרי תגובות גולשים כשזה נוגע לסיפורים על אפל, לא רק אצלנו באתר, אלא גם באופן כללי בעיתונות ובבלוגוספירה. תמיד היו אי אלו אשר הביעו את אכזבתם מדרכיה הסגורות של אפל ותמיד היו אלו שבאו להגן על החברה מקופרטינו ושני הצדדים תמיד הצליחו להציג טיעונים משכנעים."

  עכשיו תקרא שוב פעם אולי שלוש פעמים ורק אז תגיב.

  Or2K הגיב:

  אסף אתה רשמת: "אם תשים לב אז חלק גדול מהמגיבים בוכים וזה אף מוזכר בכתבה עצמה בדברי רונן!".
  רק ציינתי שרונן לא ואתה עם ה"אויישש" נראה שכן 😉
  קראתי 4 פעמים אגב 😛 לקרוא שוב?
  אז למי אני מביא את הטישו?

  אסף מורז הגיב:

  "תמיד היו אי אלו אשר הביעו את אכזבתם מדרכיה הסגורות של אפל" אלו הם שבוכים לא אני ולא רונן, לעומת זאת רונן איכשהו הזכיר בכתבה שגם הוא מתבאס.

  sm1975 הגיב:

  אסף היכן ניתן לקרוא ביקורת רצינית על ICS 4.0.4 ?

  אסף מורז הגיב:

  בעיקרון תריץ חיפוש בגוגל, אין לי מקום ספציפי לתת לך.

  sm1975 הגיב:

  אז אולי תכתוב אחת כזו ?

  יש לי הרושם שאתה הבנאדם המתאים למשימה.

  אסף מורז הגיב:

  זה בתכנון, תודה רבה על המחמאות.

  Or2K הגיב:

  תסתל למעלה חבר מה רשום? iphoneil
  רוצה ביקורת על אנדרואיד? תתחיל בלחפש אתרים שיש אנדרואיד בשם שלהם.

  אסף מורז הגיב:

  תתפלא אור, המון אנשים גם כאן באתר פוזלים לצד השני וכן מתעניינים בכתבה כזו, אל תשכח שיש לנו עוד אתר אז זה לגמרי בסדר.

 7. הגן הסגור הזה שומר עליכם!!!
  למה אף אחד לא מתלונן שאין אף תוכנת אנטי ווירוס לאייפון?!? חשבתם על זה פעם? לאנדרואיסטים יש מלא תוכנות אנטי ווירוס בגלל העובדה שזה גן פתוח וכל פדופיל יכול לעשות לכם נזק במכשיר. באייפון כל אפליקציה רצה באופן מופרד וגם אם היא סתם קורסת, זה לא פוגע בשאר.
  תגידו תודה על הגן הסגור, זה רק בשביל שפשוט תוכלו לעבוד עם המכשיר באופן שוטף בלי אתחולים מיותרים.

  אסף מורז הגיב:

  לא שמעתי על מישהו שנדפק מוירוס באנדרואיד כשלמעשה אני משתמש באנדרואיד וחורש עליו כל היום בלי אנטיוירוס והכל פועל.

  Irus הגיב:

  נו באמת… אתה לא שמעת, אז זה לא קיים???
  תקרא קצת מאמרים בנושא, לרוב באתרים בחו״ל ותגלה שעד היום באייפון מעולם לא היו וירוס או תולעים, לעומת מקרים רבים באנדרויד…

  אסף מורז הגיב:

  אם לי בתור משתמש כבד זה לא קרה וגם ברשת לא ראיתי יותר מידי אזכורים לכך אז כנראה שזה עניין זניח. שאלה מעניינת יותר: האם נתקלת במישהו שזה קרה לו?? 😉

  mordi36 הגיב:

  סוסים וודאי קיימים, בטח ברומים כל מיני שמסתובבים ברשת, לך תדע מה שמו לך בפנים. מערכת הפעלה פתוחה לחלוטין מאפשרת לך גישה לכלל הקבצים דרך USB. לא חסרים וירוסים שמעתיקים את עצמם ישירות בUSB. גם אם לא הכל ידוע, המערכת הפתוחה חשופה יותר.

  אבל מערכות ההפעלה הניידות מתקדמות בקצב מסחרר, בטח מוצאים לזה פתרונות, לא זה הנקודה.

  אסף מורז הגיב:

  מעולם לא אמרתי שזה לא יכול לקרות או שהתכחשתי לעובדה זו, מה גם שלא נראה לי שברומים מקוסטמים מכניסים סוסים טרויאנים, הרי בסופו של דבר אם יתגלה דבר כזה זה ידפוק חזק את המפתחים אתה לא חושב? הם הרי חיים על תרומות ושאר ירקות, לדעתי ממש לא הכיוון אחי.

  יחד עם זאת, סוסים כנראה קיימים אך הם דבר נדיר גם באנדרואיד, זה לא כמו ב- PC שמפוצץ בהם, כאן לא נתקלים בהם לעיתים קרובות וזו לא סיבה לא להשתמש במערכת הזו עם כל הכבוד…

  delacrap הגיב:

  ״וכל פדופיל יכול לעשות לכם נזק במכשיר״ חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

 8. כן גם ליד הבית שלי הרסו גן עצוב

  Nitay הגיב:

  זו מטפורה…

 9. הגן הסגור הוא לא רק בתוכנה הוא גם בחומרה! אי אפשר להכניס כרטיס זיכרון אתה תקוע עם החיבור שלהם כל פלאפון אחר מגיע עם micro USB אין לך אפשרות להחליט איזה גודל מסך טוב בשבילך אי אפשר להעביר קבצים בבלוטוס׳ וזה לא נגמר… מערכת הפעלה פשוטה? אם היית שואל אותי מה אני רוצה מכונית פארארי ידני או סובארו אוטומט הייתי לוקח פארארי ואם לנהוג קלאצ׳ מידי מסובך תיהנה מ״חווית נהיגה פשוטה״ בסובארו!!!!

  israeli הגיב:

  הורדתי את הטוויק של הבלוטוס
  אחרי רסטור אחרון לא חזרתי אותו

  כנ״ל פלאש בגלקסי בקושי ישתמשתי

  אסף מורז הגיב:

  כי לא רכשת אותו ואחרי זה אתה בא בטענות! אצלי פועל חלק…

  israeli הגיב:

  אתה בסדר???
  עובד כמו בובה! לא מצאתי בו שימוש!

  shmulik4 הגיב:

  מה שבטוח בטוח שהייתה צריך להוריד טוויק בשביל זה לשלם כסף לוודא שזה יעבוד על הגירסא שלך בקיצור חור בראש וחור בכיס

  אסף מורז הגיב:

  חשבתי שאמרת שהוא לא עובד, טעות שלי! אבל הוא שימושי, אם רכשת אז מדוע לא להשאיר אותו על המכשיר (Israeli).

  israeli הגיב:

  חור ראש לך דביל
  תלמד לקורא ולא להגיב להודעה המטעה של מורז

  sm1975 הגיב:

  כל מילה בסלע !

 10. כבר רשמתי בעבר שהיום אנשים מבינים ורוכשים מראש אייפון עבור מצב שבו יהיה פרוץ.

  אייפון+סידיה עדיין קל יותר להתאמה אישית ונותן הרבה יותר מאנדרואיד פתוחה.

  למשתמש הממוצע שלא עד הסוף בקיא איך מורידים טוויקים ואיזה מהם מתאימים לאיזה רום, אין לו טעם במערכת הפעלה פתוחה. היא לא תורמת לו דבר. רק מסבכת אותו.

  הגן הסגור מתבטא לטעמי יותר בהגבלת החומרה. קפיצת המחיר על הרחבת זיכרון, נעילת בלוטוס לשליחה, אי אפשר להחליף סוללה בקלות. זה בגדול.

  הגבלות תוכנה פחות מפריע כשיש פריצות.

  אסף מורז הגיב:

  לא מדויק, אני מכיר את שתי המערכות בצורה טובה ולרוב הקסטומיזציה של האנדרואיד רחבה וטובה יותר.

  israeli הגיב:

  איכות שואפת לאפס….

  מנוע סילון בסוברו עם גלגל מפונצ׳ר
  אנדרואיד נמאס כבר , iOS חי ובועט

  אתה כולה 6-9 חודשים עם גלקסי זמן שסוללרי המגיע הראשון שלי זה גלקסי 1 🙂

  mordi36 הגיב:

  צודק, אבל אתה לא המשתמש הממוצע.

  אסף מורז הגיב:

  מה שנכון נכון…

 11. אני מניח שלפחות 90% ממי שפה מריץ על הpc מערכת הפעלה כזו או אחרת של ווינדוס. מתי בפעם האחרונה הרגשתם צורך לעשות בה שינוי מלבד מדי פעם להחליף את הרקע? איזה שינויים מערכת ההפעלה ״הפתוחה״ הזו כבר מציעה? כל שינוי או שיפור מוצע ע״י תוכנות חיצוניות (שזו אם כבר הבעיה של אפל). למה זה צריך להיות שונה על ios? אני מעדיף מערכת יציבה וחזקה שלא תיפול ותתקע בכל פעלה שאני מנסה לעשות משהו (בין אם זה באנדרואיד או בios פרוץ) מאשר האפשרות לקנות את צבע המקלדת

  אסף מורז הגיב:

  זה לא עניין הצבע כמו מגוון השינויים, הנוחות, החופש והקסטומיזציה!

  Or2K הגיב:

  לא מעניין, לא מעניין, לא מעניין!

  אסף מורז הגיב:

  אולי אותך לא מעניין! הרבה אחרים כולל אותי זה כן מעניין…

  Or2K הגיב:

  כן, שמענו על ה"כנראה 10 אחוז פורצים בולשוי", לא התרגשתי. אפילו לא קצת. בכלל בארץ זה ביזיון כי אנחנו יודעים למה פורצים בארץ, רמז: לא בשביל מקלדת וורודה ברוב המקרים…

  אסף מורז הגיב:

  אי שלא תסתכל על זה, הפריצה לא נועדה על מנת לגנוב! זה שחלק מהמשתמשים גונבים לא הופך את הפריצה למיועדת לכך, מה גם שכל מכשיר עשירי בעולם פרוץ ומדובר במיליוני מכשירים, מיליונים של משתמשים הורידו תוך כמה שעות את תוכנת הפריצה האחרונה וזהו, תחיה עם זה.

  Or2K הגיב:

  אך שלא תסתכל על זה בארץ הרוב פורצים בשביל גניבה לא קסטומיזציה ולא נעליים. זה מה שמכעיס אותי ואני חי עם זה לצערי… רגע רגע, גם אם אפל הייתה נותנת חצי שעה התנסות עם אפליקציות אנשים בארץ היו גונבים אבל עדיין מתנהגים כאילו שלא 😉

 12. מה שלא תגידו אין על אפל בעולם
  ויוכיח הגרף של ירידת מחירים עבור מכשירים סלולרים…

  Or2K הגיב:

  האמתי הגלקסי 2 שומר על מחירו המון זמן והוא המכשיר היחיד שאני ראיתי שאפילו עלה במחיר, אז לאט לך אבא'לה.

 13. אין מה לעשות אייפון זאת אומנות ואי אפשר להתווכח על זה אני בחיים לא יעבור למכשיר אחר אם כול ההגבלות שיש למכשיר הוא עדיין מספר 1 אז יום טוב לכולם ושבוע טוב

 14. אסף אני כל הזמן שומע אותך אומר ״הקסטומיזציה שמוזיטימציה״ עזוב את זה שלפני חמש דקות היית פאן בוי של אפל, אני רוצה שאתה או משהו יסביר לי למה לי לעבור אנדרואיד?
  ואל תיתנו לי את החירטוט גן פתוח גן סגור וגם לא את עניין הפריצה.
  כל מי שיש לו אנדרואיד עושה את הרום הזה וזה תהליך הרבה יותר מסובך מפריצה.
  אז בואו תגידו לי מה יש באנדרואיד שאני לא יכול לעשות באייפון??

  אסף מורז הגיב:

  מעולם לא הייתי פאן בוי של אפל, תוכל לראות את הכתבות הראשונות שלי באתר שנוגעות דווקא במכשירים פרוצים ואיך אפשר לעקוף את המגבלות!

  בעבר מכשיר האייפון היה לדעתי הטופ שבטופ ואפילו ערכתי השוואה ענקית בזמנו של מערכת האנדרואיד ומכשיר גלקסי S1 נגד האייפון 4.

  אבל היום זה כבר מזמן לא אותו הדבר, יש מכשרים טובים, שלי באופן אישי מספקים קסטומיזציה רחבה יותר והרבה כיף במערכת ההפעלה הפתוחה כשהכל מתממשק האחד עם השני והשימוש הרבה יותר מהנה ולכן עברתי. אמנם זה לא מתאים לכל אחד, אבל לאנשים טכנולוגיים ומביני עניין זה מצוין, אך לא רק להם ויש אינסוף דוגמאות טובות לכך.

  קח לדוגמא את אותה הילדה בת ה- 15 לצורך העניין, אותה ילדה שקיבלה אייפון מההורים שלה ויש עשרות אלפי כאלו אם לא מאות אלפים, אתה באמת חושב שמעניין אותה האייטונס והמגבלות של אפל? כל מה שהיא רוצה זה בלוטוס פתוח שיכול לשלוח את התמונות פוזה שלה לחברה עם הגלקסי, היא רוצה להכניס שירים ישירות אל המכשיר מבלי להסבתך עם שדרוג גרסה, איבוד פריצה ומחיקה של האפליקציות, היא רוצה להוריד שירים ולצפות בסרטים בצפייה ישירה, היא רוצה זה וזה וזה ולא בא לה על כל המגבלות שהיא בכלל לא יודעת איך לעקוף ואז היא פורצת את המכשיר ותוקעת לו את הצורה…

  Or2K הגיב:

  איך בדיוק הגעת ללעבור לאנדרואיד טום? מישהו אמר לך לעבור לאנדרואיד? רונן בסך הכל נתן את ההשקפה שלו על הגן הסגור, אני אישית מסכים עם רונן, גן סגור זה טוב ליהודים 🙂
  אם אתה רוצה לעבור לאנדרואיד אף אחד לא ימנע ממך אני מבטיח לך!

  אסף מורז הגיב:

  שוב פעם אתה לא קורא? הוא ממש לא דיבר על מעבר לאנדרואיד, הוא רק ניסה להסביר שכל מה שאפשר לעשות באנדרואיד אפשר גם באייפון. תקרא, תקרא תקרא! אני לא הצלחתי לראות שהוא מציין שהוא עבר לאנדרואיד או רוצה לעבור לשם.

  Or2K הגיב:

  הבנת הנקרא ממך והלאה הא? גם שאני מנסה לעזור לך אתה דופק את ראשך בקיר?
  הנה ציטוט שלו:"אני רוצה שאתה או משהו יסביר לי למה לי לעבור אנדרואיד?"
  תקרא שוב כבוד ה…

  אסף מורז הגיב:

  "אסף אני כל הזמן שומע אותך אומר ״הקסטומיזציה שמוזיטימציה״ עזוב את זה שלפני חמש דקות היית פאן בוי של אפל, אני רוצה שאתה או משהו יסביר לי למה לי לעבור אנדרואיד?"

  מה הקשר לרונן? הוא פנה אלי על סמך התגובות שלי נכון טום? בוא נראה מי הבין נכון ומי לא, נמתין לטום 🙂

  Or2K הגיב:

  אז אני מבין שאתה מקדם את זה שאנשים עונים דברים לא קשורים לכתבה? אוקי אסף:
  מה שלום האייפון שהפקדתי בידך לפני שעתיים, הוא מוכן כבר?
  יצא פריצה ל5.1.1?
  הפורום לא עובד!!! מישהו יכול לבדר לי..
  אני יודע שזה לא קשור אבל יש לי מודם 6.15, אין לי GPSדדד מישהו יכול לעזור לי? פליזזז..
  להמשיך? 🙂

  אסף מורז הגיב:

  זה בהחלט קשור לכתבה, בקיצור, נראה כי הגעת רק כדי לנסות להוציא את המיץ ולקשקש שטויות. צר לי ידידי, אתה יודע שאני אוהב אותך כמו אח אבל הדעות שלי ושלך אף פעם לא היו דומות ברוב המקרים, כך שקשה לנו להסכים והדרכים שלנו פשוט פונות למקומות שונים.

  יחד עם זאת, אני מאוד מבסוט מהאנדרואיד שלי ועברתי רק בגלל הגן הסגור וגם כי רציתי ללמוד משהו חדש, אחרי חודשיים+ עם המכשיר שלי אני לא מתכוון לחזור לאחור, למרות שיש לו חסרונות, לדעתי רף היתרונות עולה על מה שיש במכשיר פרוץ שאף הוא סובל מבעיות כאלו ואחרות, כך שאני נשאר כאן והנה, בן אדם אחד לפחות שכן מבסוט, אני בטוח שכמוני יש רבים שפשוט מפחדים או שגם הם מבסוטים, אני לא הבן אדם היחיד עלי אדמות ואם אחד כמוני מבסוט אז תאמין לי שיש בגלל מה. איך שלא תסתכל על זה זו עובדה!

  Or2K הגיב:

  "אני לא מתכוון לחזור לאחור"
  אני יכול לצטט אותך ולקרוא לך צבוע עוד כמה שנים\חודשים? 😉

  גם אני אוהב אותך אבל חבל שאתה עונה לאדם שלא דיבר לעניין הכתבה אלא אליך ישירות, הוא רוצה לדבר איתך שישלח לך מייל הוא הרי מפורסם תחת כל עץ רענן לא?

  אסף מורז הגיב:

  אתה בינתיים (מודה, גם בעזרתי) מספים לרונן את הכתבה! אתה מדליק את האש סתם! תראה מה זה, נתפסת על תוגבה (שכן הייתה קשורה) והבן אדם הזכיר גן סגור, הזכיר מערכת הפעלה מתחרה, דיבר על קסטומיזציה, כאילו, איפה זה לא קשור בדיוק!?!?! איפה?

  tomtk הגיב:

  אסף אתה צודק.
  בסך הכל רציתי להגיד שכל מה שאפשר לעשות באנדרואיד אפשר גם לעשות באייפון.
  אני אומר שזה עניין של נוחות, יש כאלה שיותר אוהבים את הממשק הזה וחלק ממשק אחר.
  מה שאני מנסה להסביר זה שזה טעות לחשוב שבאנדרואיד אפשר לעשות דברים שאי אפשר לעשות באייפון.
  בקיצור, כל אחד והעדפות שלו:)

  Or2K הגיב:

  לא כל כך הבנתי איך הגעת למסקנה הזאת טום.
  אפשר להקליט שיחות באייפון?
  אפשר לשלוט על מהירות השעון?
  אפשר לקבוע איזה צבע יהיה לנורת לד?
  אפשר לחבר שלט XBOX לאייפון? או DOK?

  תראה המערכות שונות ויש יתרנות וחסרונות לשניהם אסף מבין אותם מעולה וגם אני.

  אם אתה חושב שזה רק הקוסטומזציה שלא דורשת רוט לאנדרואיד אז טעות בידך חבר, זה עולם שלם! אבל באנדרואיד בICS אי אפשר למשל להקליט את המסך ועוד דברים, כמו שאמרתי יתרנות וחסרונות.

 15. רונן כתבה איכותית ביותר כתובה כמו שצריך.

  אותי הכי מצחיק למשל שאנשים אומרים שהווידוס פון של MS יפרוץ שMS בעצמה מנהלת גן סגור כבר שנים אז למה לא מתלוננים עליה? לדעתי גן סגור זה טוב, זה מגן על המשתמשים, עוזר למפתחים (גם מקשה נכון) ועובדה שהיו שמועות שגוגל גם תסגור את הקוד וגרסת האניקומב לא נפתחה לקהל הרחב. בכלל רוט ל-HTC זה בכלל סיפור..

  בגדול לדעתי אפל תלך ותיפתח קצת בעוד שגוגל תלך ותיסגר והם יפגשו איפשהו באמצע לדעתי שזה יהיה האידאלי לכל הלקוחות.

  אסף מורז הגיב:

  מסכים איתך שהכתבה לפנים. רונן הוא אחד הכתבים אם לא ה…

  Or2K הגיב:

  ועוד לא פורץ את המכשיר, בכלל גבר גבר! 😛

  אסף מורז הגיב:

  אני לא בטוח שהוא לא פורץ את המכשיר, אני זוכר בעבר שהוא כן היה פורץ את המכשיר אך נוהג לשדרג גרסה בכל פעם שזו יוצאת וממתין לפריצה כמו ילד טוב. מאיפה הסקת שהוא לא פורץ את המכשיר שלו? אגב, הוא מביע תסכול עמוק בנוגע לגן הסגור של אפל אם לא שמת לב…

  Or2K הגיב:

  "גם אני מרגיש מדי פעם חוסרים ופערים מסויימים, אשר בעת אני משווה את המכשיר שבידי למכשירים דומים בשוק, גורמים לי לתחושת פספוס קלה."

  מה זה עמוק מורז, הוא תיכף חותך וורידים 😛

  אסף מורז הגיב:

  "כמו רבים אחרים המשתמשים במכשיר האייפון, גם אני מרגיש מדי פעם חוסרים ופערים מסויימים, אשר בעת אני משווה את המכשיר שבידי למכשירים דומים בשוק, גורמים לי לתחושת פספוס קלה. פריצת המכשיר בהחלט מספקת פתרון במקרים מסויימים, אך ההרגשה של הטעם המר בשני מקומות עיקריים, הנובעת בסופו של דבר ממדיניות יחידה של החברה, פשוט אינה מצליחה לחלוף לה."

  הוא מדבר אם לא הבנת על זה שהוא מתוסכל, הוא משווה את המכשיר שלו שהוא לא טען ולא אמר אם הוא פרוץ או לא למכשירים אחרים של פלטפורמות אחרות ודי מתאכזב, הוא גם טוען שעם כל הכבוד לפריצה, אצלו היא משאירה טעם מר בפה כי הוא מתוסכל על כך שצריך לפרוץ את המכשיר בכדי ליהנות ממנו.

  רונן: אתה פורץ את המכשיר או לא?

 16. Samsungים למיניהם יוצעים לשוק בתדירות מטורפת בתקווה להשיג את ההצלחה בלתי פוסקת של אפל!!! "אנדרואיד" מנסה להיתחרות ב iOS ללא הצלחה רבה!!! וכל זה למרות "הגן הפתוח"!…..וכל זה עוד לפני יציאה לשוק את הiPhone 5 (???)…..ישחררו לשוק דגם חדש של Samsung??? למי אכפת…………..

  shmulik4 הגיב:

  ללא הצלחה? אני אפילו לא יתחיל להתווכח איתך! תתחיל לעשות שיעורי בית

  dannik04 הגיב:

  אתא לא רוצה להתווכח?….וטוב שכך!!!…..מי צודק ומי לא…..הימים יגידו!!!……..ולא נשאר הרבה לחכות!!!!!……….

 17. OR2K אני מתערב איתך על 2000 שח שעוד שנתיים תשנה את דעתך לגבי אפל.

  כל אחד צריך תקופת הצתננות של שנתיים שלוש על האייפון וזהו.

  אסף מורז הגיב:

  מחזק!

  Or2K הגיב:

  וואו מערכת התגובות פה נוראית! באמת לא יודעים למי עונים. בכל מקרה..
  עוד שנתיים אני כנראה איהיה מושקע באפל בעוד כ-50 דולר, משמע אם אני עובר מערכת אני מוותר על כל האפליקציות הרבות שקניתי זה הרבה כסף. מה גם אני יעזור לך, אני קונה אייפד בקרוב אז בכלל גם אני יעבור מהאייפון עם האייפד אני מקווה להיות בטוח עוד שנתיים.

  אתה לא מכיר אותי אחי, אסף קצת יותר, אני די עקשן. אני לא רואה את אנדרואיד מביאה לי מה שאני רוצה בזמן הקרוב, נחכה לכנס בעוד יומיים לבדוק את טענותיי מה אתה אומר?

  אריק שיינר הגיב:

  גם אני עם לומר את האמת חושב על זה כבר תקופה די ארוכה. די נמאס מההגבלות של אפל וזה כבר מתחיל להציק יותר מדי.

  Or2K הגיב:

  אז תעבור, אל תאיים שיינר 🙂

 18. האייפון כל כך אמין בזכות מדיניות הגן הסגור. ומי שלא חושב כך – פורץ. נקודה.

  התגובות המדוברות שייכות ברובן המכריע למשווקי גאלאקסי… הבורות הנפוצה בהן מוכיחה שלכותב אין מושג מה זה אייפון.

  בשבילי אפל בלבד. גם עברתי למק.

  mordi36 הגיב:

  אני בעד תחרות, גיוון וכל אחד יעשה מה שנוח לו. אני קצת מרגיש לא בנוח מציד המכשפות של משתמשי פלטפורמות אחד כנגד השני.

  אבל אני רכשתי מק בעקבות האייפון. תענוג גדול.

  כשיש לך מק ואייפון זה חזק ביחד.

  למרות המערכת הפתוחה של מק, לא ראיתי צורך לעשות שינויים מרחיקי לכת ולחפש דברים נוספים. לטעמי מערכות ההפעלה שמק בונים, נוחות מאוד. תחשבו על מחשב עם ססטוס בר, נקי מסודר, הכל בנוי מצוין.

  כשיש לך מק אתה מבין שאייפון הוא פיסה קטנה מתוך הדבר הזה. אני נהנה.

  Or2K הגיב:

  אם אתה חושב שהכותב לא מבין דבר באייפון אז הבורות היא מ-מ-ש לא שלו. תקרא קצת כתבות אחרות שלו הוא מבין יותר מהרבה אנשים פה, תאמין לי אחי.
  אין פה תגובות של משווקי גלקסי אולי רק של מורז 😛

  רונן מנדזיצקי הגיב:

  לשאלתך, אני פורץ מידי פעם את האייפון. אבל רוב הזמן חי ללא פריצה.

  אסף מורז הגיב:

  תודה רונן, אתה רואה אור? להלן תגובתי הקודמת:

  אני לא בטוח שהוא לא פורץ את המכשיר, אני זוכר בעבר שהוא כן היה פורץ את המכשיר אך נוהג לשדרג גרסה בכל פעם שזו יוצאת וממתין לפריצה כמו ילד טוב. מאיפה הסקת שהוא לא פורץ את המכשיר שלו? אגב, הוא מביע תסכול עמוק בנוגע לגן הסגור של אפל אם לא שמת לב…

  1 – 0 לי 🙂

  רונן מנדזיצקי הגיב:

  האייפון 4 שלי עובד כמו סוס על סטרואידים כשהוא לא פרוץ והפריצה עצמה, על אף שמוסיפה במקומות מסויימים, אינה מספקת תשובה עבור החוסרים העיקריים שהצגתי בכתבה. סתם לדוגמא, ישנו תוסף המאפשר את שינוי דפדפן ברירת המחדל, אך הוא מספק תמיכה חסרה. דרך אגב, גם המחשב האישי שלי הוא מקינטוש (איימק) שעמי כבר מעל ל-3 שנים וגם הוא חיה רעה וגם הנייד שלי הוא מקבוק אייר. אתה זכאי כמובן לדעתך עלי, אבל נדמה לי שאני בכל זאת יודע מה זה אייפון.

  אסף מורז הגיב:

  כולכם טעיתם! הבנת הנקרא אור אה? הוא מדבר על הבורות של כותב התגובה ("משווקי הגלקסי") לא על כותב הכתבה (רונן).

  Or2K הגיב:

  אתה מדבר בשמו? כי לי נראה שהוא התכוון לרונן ואף רונן ענה לו. עכשיו יצרת מצב לדעתי שגם אם הוא כן רצה לרדת על רונן הוא לא יודה בכך, מי גאון של אמא? :\
  אגב אסף גם אני פעם פרצתי את האייפון אז אפשר להגיד גם שאני "פורץ מידי פעם", כשלת גבר, רונן מתעב את הפריצה יותר ממני 😉

  אסף מורז הגיב:

  סבבה, לי זה נראה לפי המשפט שהוא התכוון לכותב התגובה ולא לכותב הכתבה. אגב, אתה מכניס מילים לרונן לפה? "עכשיו יצרת מצב…. והמבין יבין"…

  dannik04 הגיב:

  גם אני רכשתי מק בעקבות האייפון! (2 מקים ליתר דיוק…..)אני מכיר הרבה אנשים שהיו רוצים לרכוש, או שכבר רכשו מוצרים מעולים של חברת אפל! יותר ויותר, למרות מחירים גבוהים (ולפעמים במחירים גבוהים מאוד!) וההצלחה של (זמנית, כמובן), אנדרואיד מבוסס, ברוב המקרים בשל עלות נמוכה, וצמיחה על חשבון מדינות העולם השלישי! (כולל סין) אם לצורך הניסוי להשוות במחיר את המוצרים Apple iOS ואנדרואיד…..אני חושב ש לאף אחד אין ספק – שמוצריהן של iOS יהיו פופולריים יותר!!!….וזאת למרות "הגן הפתוח" של אנדרואיד!!!!!………….

  אריק שיינר הגיב:

  avsa קצת כבוד לכותב הכתבה מה קרה לכם???

  dannik04 הגיב:

  כבוד,……….כבוד,……………..כבוד!!!………………….

 19. אני מרוצה מהגן הסגור, זה נתן להמון אנשים רצון לפתוח אותו כך שיצא שהוא נפתח יותר מגן פתוח.

  אסף מורז הגיב:

  לא הייתי אומר יותר אבל הוא נפתח, פותחים לו את השושנה חחחח 🙂

  dannik04 הגיב:

  כל הכבוד! אי אפשר לתאר את זה בצורה מדויקת יותר!!!!………….

 20. ״עץ הדעת בגן האשליה והפירות האסורים״

  על-מנת להסביר את סיפורה של אפל(הפרי האסור), "עץ הדעת טוב ורע בגן העדן", ניעזר במשל על איש עשיר שבנה עבור תושבי כפר מסוים בית כנסת מפואר: העיצוב היה מעולה, הכיסאות נוחים ומרווחים, וארון הקודש – ייחודי ביופיו. בכל שבת הכין אותו הגביר "קידוש" וארוחת מלכים עבור המתפללים והזמין את כל אנשי הכפר ליהנות מבית הכנסת שלו ללא תנאים. ואולם גזרה אחת קבע הגביר: כיסא מיוחד בבית הכנסת, הכיסא השביעי בשורה השתים עשרה חייב להישאר פנוי תמיד. לא היה שום דבר ייחודי בכיסא זה. הגביר גזר שאיש לא ישב בו, משום שרצה כי שבכל עת שיראו המתפללים את הכיסא הפנוי, יזכרו ויידעו שהם רק אורחים בבית הכנסת, והגביר הוא בעל הבית. מתפלל שיעז להפר את האיסור לשבת בכיסא המיוחד הזה – התנהגותו תיחשב לבלתי-מוסרית, שכן עצם ישיבתו על הכיסא האסור יש בה משום ערעור על בעלותו של הגביר על בית הכנסת.
  הנמשל ברור. האיסור על אכילת פרי עץ הדעת היה שרירותי, ומטרתו הייתה שיידעו אדם וחוה שיש בעל בית לגן עדן, וחוקי המוסר הבסיסיים של טוב ורע מכתיבים להם לציית להוראותיו של בעל הבית, (סטיב ג׳ובס).
  פוליטיקת השיווק ההפוכה והגאונית של אפל מתבססת על כלל מוכר ופשוט של הפסיכולוגיה בשקל; כאשר אומרים לאדם שמשהו ״אסור״ או ״סגור״ הוא בהכרך ינסה לעקוף זאת על הפרת חוקים וכללים (הפריצה של המכשיר לצורך העניין), והפרי האסור (התפוח של אפל), תמיד יגרום לנו לרצות אותו בגלל האיסור.
  המסקנה היא שבמשך ההיסטוריה בני אדם היו מאז ומתמיד נשלטים ע״י רגולטור בדמות כלשהי שהייתה מוכרת לנו שקר כלשהו, הרוע צאן תמיד ימצא את העדר שלו…

  ולעניינינו אנו, כשגוגל לא מגביל בכלום ומייקרוסופט נותנים חופש פעולה מלא למשתמשים שלהם, זוהי לכאורה שיטת השיווק הכי הגיונית ומתבקשת לעולם כיום, המשתמש כבודו במקומו מונח והמטרה היא חופש הביטוי ופיתוח הפרט והצרכים האישיים שלו.
  אך המצב שונה ככל הנראה, אפל מובילה במכירות על סמך אותה פוליטיקת שיווק הפוכה, נותנים איכות תמורת הגבלות ואיסורים שצריך לציית להם, בדומה לחברות במועדון חברים יוקרתי. כשנותנים לנו את חופש הביטוי אנו מסיבה כלשהי בוחרים דווקא את מדיניות הגן הסגור של אפל ולא את העולם החופשי,
  העדר אוהב שישלטו בו…
  (הכל ברוח טובה כמובן

  Matansh הגיב:

  מאיזה ספר ציטטת את זה?

  Igosh הגיב:

  רק הנימשל של סיפור בית הכנסת לא שלי…כל השאר דעה אישית.

  shmulik4 הגיב:

  ממש לא אכפת לי אם יהיה כסא ריק בבית כנסת! אם לבית כנסת יהיה SBsetings biteSMS intiliscreenX וכו׳ הבאת פה משל של בית כנסת מפואר בזמן שמערכת ההפעלה לא כל כך מפוארת!!!

  אסף מורז הגיב:

  חחחח אשכרה.

 21. פששש ממש אכפת לכם איזה מכשיר יותר טוב? תקנו מכשיר שיהיה לכם טוב! שלא יהיה אכפת לכם מטלפונים אחרים שנם יעשו מה שבא ברצונם וגם אתם אז מה פתאום אתם מדברים שסמסונג מוכרת יותר? מה זה יעזור לכם? היא מוכרת יותר בואו נעבור לסמסונג

  shmulik4 הגיב:

  דיברו שסמסונג מוכרת יותר כי אנשים מה החליטו שאפל המלכה של העולם וזה לא נכון בלי קשר אם לקנות מכשיר או לא! סתם ידיעה כללית!

 22. המדיניות של אפל היא הסיבה העיקרית שעזבתי לאנדרואיד.

 23. לפרוץ גירסה כל שבועיים , וכל שיר שאני רוצה לשמוע צריך להעביר דרך תוכנה , וכן כדי לראות פלאש אני צריך להוריד דפדפן שעולה 5.99 דולר זה סיוט אני מתחרט על האיפון שקניתי . לא ממליץ על איפון, במילה אחת סיוט.

 24. אין כמו אפל אמין איכותי נגיש וכמעט שלא מאכזב רק בעיה רצינית ביותר שאפל ואי.טי.טי. לא עוזרות להסיר את האן לוק ממכשיר שקניתי בחנות בניו-יורק והמוכר אמר שהמכשיר אייפון 4 32 GB הוא סים פרי ובמשך שנתיים כמעט השתמשתי במערכת 4.0.1 פתאום החלטתי לעדכן ואז התברר לי שאבוי לי המכשיר נעול קראתי שאפשר לכתוב לאפל ולאי.טי.טי.ולשלוח פרטים והם משום מה לא עושים למעני כלום אולי אפשר לעזור לי??? בבקשה עזרה !!! ותודה מראש לכולם

  אריק שיינר הגיב:

  אתה רואה מה זה? בחברות אחרות היית משלם על אנלוק במקרה הכי גרוע 20-30 דולר וזה היה נפתח! רק אצל אפל הכל מסובך כל כך למרות שאני לא מצדיק אנלוק אבל בכל זאת זה מעצבן וזה גם לא הדבר היחיד …

  Or2K הגיב:

  תדייק שיינר.
  זה לא "אצל אפל" זה "אצל AT&T", מבחינת אפל שהכל יהיה פתוח היא תרוויח יותר בלאו הכי, עובדה שקוק עבד נגר AT&T שהכריח אותם לפתוח את המכשירים.
  פרויקה, תפנה לAT&T אפל לא קשורה לזה.

  אסף מורז הגיב:

  אפל בהחלט קשורה לזה אדוני המלומד! אתה שוב פעם איכשהו מצליח לפספס, כנראה ששלוש הודעות אודיו חופרות בוואטסאפ לא עוזרות לך! אוקי, אפל נועלת את המכשיר בצורה ייחודית שלא מאפשרת לפתוח אותו עם קוד בשונה משאר או מרוב המכשירים בעולם.

  יום אחד נזקקתי לפתוח (Unlock) מכשיר של בלקברי בולד 9700 ופשוט נכנסתי לאתר, רכשתי קוד אנלוק בעשרה דולרים וביצעתי את התהליך, תראה לי איך זה אפשרי בדיוק אצל אפל???? הבעיה בנעילה שלהם חביבי, כמובן שישנה בעיה שקשורה ל- AT&T אבל אריק התכוון לומר שהשיטה החומרתית שבה המכשיר נעול שונה משאר החברות ואי אפשר סתם כך לרכוש קוד ולפתוח אותו.

  Or2K הגיב:

  אוקי צודק.
  אכן אלגוריתם הנעילה של אפל ייחודי אבל עדיין הסיבה לנעילה עצמה היא רק של ATT ואפילו המנכל שלהם נלחם בATT בגלל זה וגרם לשינוי במדיניות הדרקונית הזאת, הגיע הזמן אחרי 3 שנים לא? 🙂
  לדעתי להאשים את אפל שהנעילה שלהם "טובה מידי" כי "אצל אחרים צריך רק קוד" זה לא כל כך ענייני, וזה מה שהתכוונתי בתגובתי למר שיינר. אגב בווטסאפ אמרתי לך שאתה חופר יותר מידי אז לא שמעתי לשמחתי את כל השלוש, ווף ווף 😉

  אסף מורז הגיב:

  להאשים את אפל שהנעילה שלהם טובה מידי זה אולי לא הכי פייר כי מגיע להם שאפו על כך שהם הצליחו לאבטח את המכשיר בצורה כל כך חזקה, אבל כל שנאמר הוא שהכל אצלהם מסובך וקשה בניגוד לחברות אחרות, מדוע הכל צריך להיות מסובך במכשיר שאמור להיות הסמארטפון הטוב בעולם? מדוע?

  Or2K הגיב:

  עצרת פעם לחשוב שאולי זה שהכל כל כך מסובך הופך אותו למסארטפון הטוב בעולם? אני אומר לך חוזר ונשנה אל תסתכל עליך, אל תסתכל על שיינר, אל תסתכל אפילו על ישראל בכלל. רוב האנשים מאוד מרוצים מהאייפון שלהם כמו שהוא, לא חושבים על פריצה וקונים אותו בהמוניהם, חלק מהסיבות זה גם האבטחה הסופר גבוהה שחוץ מפה שם פריצות בספארי קשה מאד לשים דברים באייפון לא פרוץ לא דרך האפסטור, הנעילה של המפעילות הבלתי חדירה, טוב למפעילות יותר אני מסכים, ועוד מגוון דברים.

  רוב האנשים אסף, ושוב, אני יודע שיהיה לך קשה לראות את זה ותתחיל לצעוק עד שהפוסט יגיע לעמוד 16, לא רוצים להקליט שיחות, לא מעוניינים בכלל בBT מלבד דיבורית לרכב, ולא רוצים לשמוע על קוסטומיזציה. הם רוצים מכשיר שעובד, אולי להכינס לפייסבוק ולבדוק מה קורה באתרים האהובים עליהם (בלי פלאש) בספארי ופה ושם SMS ושיחות עם או בלי VOIP.

  עכשיו עצור, אני יודע, כן כן בארץ בלה בלה.. אנדרואיד בלה בלה, ותיכף יבוא הפ4נבוי המעריץ שלך עמיחי טורקל (איזה שם השם ישמור?!) אבל עדיין,37.04 מיליון יח' של אייפון 4S נמכרו ברבעון הראשון שלו, למרות שסירי לא להיט בכלל, אנשים פשוט אוהבים את האייפון וחלקם אפילו לא יודעים על ההגבלות שיש כי הם לא מתעסקים איתם בכלל, כולה מכשיר שעובד כמו שצריך!

  אסף מורז הגיב:

  בוא נשתדל קודם לשמור על כבוד המשתמשים. אליחי טורקל או הצבי הורוד, זה לא משנה, זה בן אדם שיושב מאחורי המקלדת והמסך, אולי במקרה שלו המסך גדול (במכשיר) אבל זה בסדר ואני כמותו ממש מרוצה מהגודל.

  עכשיו לגבי מה שאמרת, אני לא ממש מסכים איתך. עובדה שרוב הפריצות דווקא מגיעות מארצות אחרות ורוב קהילת ה- Jailbreak וסאוריק בעצמו הם מארצות הברית הלא כך הוא הדבר? בכל מקום יש את האנשים הטכנולוגיים, פשוט ששם יש כמות אדירה של אנשים ולכן זה נבלע, אם בארצות הברית הייתה כמות אוכלוסיה כמו בארץ ישראל אני בטוח שהיינו רואים יותר מכשירים פרוצים ביחס לאוכלוסיה, אתה לא יכול לומר שאין טיפת היגיון בזה נכון? זה הרי עובדה אחי.

  אתה מוזמן לצורך הניסיון להריץ חיפוש על טוויק מסויים, אפילו על זה עם ההודעות לוואטס אפ ולבדוק היכן יש יותר תוצאות, אני בטוח שתראה הרבה יותר תוצאות מאתרים בחו"ל ולא מהארץ וכך זה לגבי כל טוויק שתחפש. תסתכל כמה אתרים שמתעסקים בקהילת הג'יילבריק יש לך בעולם…

  עכשיו חלק מהמשתמשים פוחדים לפרוץ את המכשיר, מפחדים מאיבוד אחריות ולא יודעים להתעסק עם זה, אותו חלק פשוט רוכש את האייפון ולא מנסה להוציא ממנו את המיץ. עכשיו אם זה היה מגיע להם מובנה הם היו משתמשים בזה כמו כל פיצ'ר שאפל הכניסה, לנו הישראלים זה פשוט מדגדג וכמו שנאמר, התפוח האסור הוא טבעו של הבן אדם, זו הסיבה שאדם וחווה אכלו את התפוח האסור 🙂

  בסופו של דבר אני אומר שכל מכשיר יודע לבצע את הפעולות של גלישה, הרצת אפליקציות ושליחת SMS, אבל סמארטפון כל כך מתקדם כמו האייפון צריך לבצע קצת יותר ועובדה שאפילו אפל בכבודה ובעצמה לקחה ים של פיצ'רים מהסידיה כי גם היא בעצמה מבינה שהמשתמשים זקוקים לזה, רק הבעיה היחידה שלי עם אפל היא שהיא מתקמצנת על הטוויקים שהיא מטמיעה, תאמין לי שלא הייתי חושב לעבור לאנדרואיד אם היא הייתה מאפשרת לי קסטומיזציה רחבה יותר במכשיר, מדובר בחשבון פשוט ובאמת אחי, אני באמת שנהנה עם האנדרואיד שלי, בשיא הרצינות, אין לי סיבה לשקר.

 25. Martok:
  הגישה הסגורה של אפל היא מודל עסקי שאחרים מתחילים לחקות.
  כשאתה אומר ביטוי כמו "גן סגור", "גישה סגורה" או מגבלות אתה מערבב כמה נושאים שונים.
  הנושא המרכזי אליו מתכוונים כשאומרים "גן סגור" הוא המודל העסקי שבו ניתן להתקין רק אפליקציות שעברו אישור של אפל ומותקנות דרך החנות שלה.
  יתרונות: התוכנות עברו בדיקה ואישור , כך שמובטח שהן עובדות בצורה טובה ולא גורמות נזק.מבחינת הצרכנים יש בזה רק יתרונות.
  אין מצב שבו התקנת תוכנה תגרום למכשיר שלך לקרוס או לעבוד לאט.
  מי שפרץ את המכשיר שלו כדי להתקין כל מיני טוויקים שטותיים מ CYDIA מבין על מה אני מדבר.
  לא ניתן להתקין תוכנות פרוצות – יתרון גדול עבור המפתחים, אבל גם עבור הצרכנים. ברגע שאין גניבות תוכנה, מחירי התוכנות זולים יותר לכולם וזאת עובדה.
  תשווה כמה עולה תוכנה דומה ל IOS או PC ותראה שתוכנת ה PC עולה פי כמה.
  טענה כנגד המודל הזה יכולה להיות שיהיו פחות תוכנות. בפועל יש ל IOS יותר תוכנות מלכל פלטפורמה אחרת כי זה כדאי לכולם.
  שורה תחחתונה: המודל הזה עובד מצויין. עובדה שגם מיקרוסופט מאמצת אותו וגם חברות כמו סמסונג פותחות חנויות משלהן.

  נושא שני הוא מגבלות שונות שאפל מטילה על המכשירים והתוכנה שלה.
  כאן הויכוח באמת ולידי, אבל צריך להבין שיש חסרונות ללקוח אבל גם יתרונות.
  בבסיס הגישה – התוכנה והמכשיר צריכים להיות פשוטים להפעלה.
  המסקנה של סטיב ג'ובס היתה שהחלק הכי קשה להבנה/שימוש מבחינת המשתמשים היא מערכת הקבצים. הפתרון – ניתן לגשת לקבצים רק דרך אפליקציה.
  כמפתח תוכנה וותיק וכמדריך למקצועות המחשב, אני מסכים לגמרי עם הגישה.
  המימוש של אפל פשוט מעולה, לא צריך להבין את היררכית התיקיות וסוגי הקבצים.
  אתה רוצה לשמוע מוסיקה – מה אכפת לך איפה הקובץ יושב ומה הסיומת שלו.
  לרוב האנשים זה פשוט ונוח.

  הבעיה שאפל הכניסו גם מגבלות שממש לא ניתן להבין ושפוגמות ממש בשימוש במכשירים שלהם.המגבלה שהכי מקובל להזכיר בכל ויכוח כזה היא המגבלה על העברת קבצים בבלוטוט. זאת מגבלה באמת שולית. בלוטות היא באמת לא דרך מוצלחת להעביר קבצים.
  יש מגבלות הרבה יותר משמעותיות.
  לדוגמה – לא ניתן לחבר דיסק און קי ולהעביר ממנו או אליו קבצים.
  אתה רוצה לראות סרט שיושב ב DOK – אי אפשר.
  אתה רוצה לגבות מסמכים ל DOK אי אפשר (פה זה לא ממש בעיה כי אפשר לגבות לענן)
  עד iOS 4 , ניתן היה להשתמש במתאם המצלמה כדי לחבר DOK ויחד עם פריצה והתקנה של iFile היתה גישה מלאה למערכת הקבצים. בגרסה 4 חסמו את זה עם הגבלת מתח ל DOK.
  זה צעד ממש לא מובן ושעלול ליפגוע באפל לאורך זמן.
  לדעתי ברגע שתצא Windows 8, אפל תהיה חייבת לישר קו ולפתוח את המגבלה הזאת.

  עם כל הנוקשות של אפל, אי אפשר להגיד שהם אטומים לבקשות משתמשים או לשינויים בשוק. iOS משתפרת כל הזמן ומוסיפה אפשריות חדשות ממערכות אחרות או אפילו מ Cydia. לדוגמה – האפשרות להתקין תוכנות (לא היה קיים באיפון המקורי), מרכז התראות והמון פיטשרים קטנים נוספים.
  אני בטוח שאפל תתגמש ותפתח מגבלות עם הזמן.

  כאליו שקראתי הכל, זה יותר ארוך מכתבה שלמה

כתיבת תגובה