יום חמישי , נובמבר 23 2017

הוט מובייל שוב בכותרות ומסתבר שפרט למחיר לא הכל ורוד…

לאחרונה ערכתי תחקיר מלא על חברת הסלולר החדשה "הוט מובייל" [קישור]. בכתבה עצמה, דאגתי לספר לכם את סיפורי האישי והתרשמותי הכללית מחברת הסלולר החדשה. כמו כן, נגעתי ברמת השירות, בהליך המעבר עצמו ובאיכותה של הרשת הסלולרית החדשה, מהירות ההורדה באינטרנט, קליטה וכו'.

כעת, לאחר שאני מנוי של החברה במשך כמעט חודש ימים, מסתבר שלא הכל ורוד, בעיקר עבור משתמשי האייפון אך לא רק עבורם, אלא גם עבור חלק ממשתמשי האנדרואיד אשר סובלים מבעיות שהחברה טרם הצליחה לפתור.

משתמשי אייפון רבים שעברו לחברת הוט מובייל מתלוננים על כך שאינם יכולים להשתמש בשירותי ה- Facetime וה- iMessage של אפל בצורה נורמלית, הכוונה שאי אפשר לאקטב את השירות על המספר החדש או המספר הישן שעבר בניוד, ורשת האינטרנט הישראלית מפוצצת בשאלות ובתסכול המר של אותם המשתמשים שחווים את הבעיות הללו.

אך מעבר לכך קיימת גם בעיה נוספת: MMS – משתמשי האייפון טוענים שאינם מסוגלים לשלוח הודעות MMS מהמכשיר שלהם ואת הבעיה הזו אני חווה בעצמי על הגלקסי נקסוס. לאחר חקירה די עמוקה בנושא, מסתבר שהמכשיר שלי כלל אינו תומך בשליחת הודעות MMS דרך הוט מובייל.

למרות שהעניין הספציפי הזה הכי פחות מפריע לי, זאת מפני שהודעות MMS הפכו לדעתי להיות פסה כבר די מזמן, אך בכל זאת מידי פעם אני מקבל הודעות כאלו בעיקר לאחר שאין לי iMessage במכשיר. אני חייב לציין שזה די מתסכל לקבל הודעות ריקות מתוכן אך יחד עם זאת, הודעות ה- SMS עובדות בצורה תקינה ביחד עם שאר שירותיה של החברה.

בנוסף לבעיות הנ"ל קיימות גם בעיות אחרות כגון: ניודים ארוכים, ויש גם דיווחים רבים ממשתמשים ברחבי הפורומים והבלוגים בארץ, על ניודים שנתקעו במשך כשבועיים, בו בזמן שכל חברה מאשימה האחת את השנייה בנושא ומסרבת לקחת על עצמה את האחריות. מצד אחד הוט מובייל טוענת שמדובר בעיכוב יזום או כשל מערכתי בחברה הננטשת, ואילו החברה הננטשת טוענת שאין שום בעיה או כשל טכני אצלה במערכות.

את הסיפור של הניוד "המתעכב" אני מכיר די מקרוב, היות ואחי התנייד לאחרונה אל הוט מובייל בהמלצתי ועבר מסע מפרך של כיומיים על-מנת לסדר את עניין הניוד. לאחר קצת יותר מ- 24 שעות הוא התנייד בהצלחה, למרות שנמסר לו מהחברה שהתהליך עצמו ייקח כמה שעות בלבד!

בנוסף לכך הוא נותר כרגע עם בעיות נוספות כך שאין לו את האפשרות לבצע שיחות Facetime (איימסג' אין לו כי הוא נמצא על גרסה ישנה) דרך מספר הטלפון האישי שלו אלא רק דרך שימוש במייל, הכוונה היא שכאשר הוא מחייג למישהו ב- Facetime, לצד השני יוצג המייל של ה- Apple ID שלו.

תחשבו מה יקרה אם מישהו מחבריו ינסה להתקשר אליו באמצעות Facetime ישירות למספר הטלפון האישי שלו? אני אחסוך מכם: זה פשוט לא יעבוד, אלא אם כל אנשי הקשר שיש לו ינסו להתקשר אליו למייל של ה- Apple ID שלו.

כמו כן, עניין אחר שעלה ברשת מציג בעיה נוספת שטרם אומתה! כפי הנראה, מסתבר שבעקבות הסתמכותה של חברת הוט מובייל על רשתות הסלולר של פלאפון ומירס, המכשיר נמצא כל הזמן בתהליכי נדידה מרשת לרשת, דבר שכפי הנראה זולל את הסוללה בצורה דרסטית.

הידיעה הנ"ל התגלתה בפניי על ידי המשתמש ישראל עוז.

בתאריך ה- 19.06.12 שעה 08:20 בבוקר בקירוב, יצרתי קשר עם חברת הוט מובייל על-מנת לנסות לדלות מספר פרטים ולקבל קצת אינפורמציה בנושא. אני חייב להודות ששוב נאלצתי להמתין על הקו כשעה ועשרים דקות תמימות עד למענה מנציג השירות. כנראה שהלחץ העצום על החברה טרם ירד…

להלן תגובתה של חברת הוט מובייל בנושא

חברת הוט מובייל מכירה בבעיה שחווים חלק ממשתמשי האייפון עם שירותי ה- Facetime וה- iMessage של אפל. אנו מתנהלים כעת אל מול חברת אפל בנושא, בכדי שנוכל לפתור את הבעיה הזו בצורה הטובה והמהירה ביותר. לא ידוע לנו כרגע על בעיה כלשהי בשליחה וקבלה של הודעות MMS במכשירי האייפון.

בעקבות פניות רבות של משתמשים בנושא הנ"ל למערכת האתר ועקב העובדה שהעליתי את הכתבה הראשונה בנושא והנני מנוי בעצמי על שירותיה של החברה, החלטתי לקחת את העניין החשוב הזה לתשומת ליבי ופניתי לכל אחד ואחד מאותם המשתמשים שפנו אל מערכת האתר שלנו, וביקשתי מהם לספק לנו פרטים אודות הבעיות\פתרונות שהם מצאו.

לצערי אין לי את האפשרות לפרט במעמד זה את כל השיחות שערכתי איתם, אך אני משאיר את הדיון בכתבה זו כדיון פתוח לכל דבר, דיון בו תוכלו להעלות שאלות ולספק פתרונות, כך שאם הישועה לא תגיע מחברת הוט מובייל, אולי נוכל לפתור את הבעיה הזו אחת ולתמיד בעצמנו, בעיקר בגלל שחלק מהמשתמשים כן מצליחים לתפעל את השירותים שהוזכרו למעלה בהצלחה וחלק לא, אולי בעזרתכם נוכל למצוא את גורם הבעיה או לפחות לעורר את המודעות אצל החברה.

לכתבה זו אני מצרף סקר פעיל עבור לקוחותיה של חברת הוט מובייל. אבקש מכם בכל לשון של בקשה להשתתף ולהצביע בסקר זה, אך ורק אם הנכם נמנים כלקוחותיה של חברת הוט מובייל בלבד! בסופו של דבר, הסקר נועד להציג את מצב השירות ואת היכולות הטכניות של החברה, כך שתשובות נכונות יוכלו בהחלט לעזור לנו לקבל תמונת מצב עדכנית בנושא.


חשוב מאוד! שימו לב לכך שכאשר מדובר על שירותי ה- iMessage וה- Facetime, הכוונה היא שאתם יכולים להוציא ולקבל שיחות והודעות דרך מספר הטלפון שלכם ולא דרך ה- Apple ID שלכם באמצעות המייל של החשבון.


[poll id="24"]
אסף מורז

אסף מורז

ערד - Arad
שמי אסף מורז בן 35 מערד. על מחשבים וגאדג'טים אני מטורף משחר ילדותי. את תרומתי לאתר אני מספק בכתיבה של כתבות ומדריכים למען הקהילה כולה. לאחרונה עברתי להשתמש במכשיר אנדרואיד, אך אין הדבר מונע ממני להמשיך ולכתוב לכם כתבות דווקא בנושא האייפון. לכל המעוניין, ניתן לקרוא את הכתבות שלי באתר השני כאן: http://www.iandroidil.net/author/asafmoraz
אסף מורז

171 תגובות

 1. מישהו יודע איך להפעיל "כמה דיברתי" עם הוט? לכאורה יש את זה ברשימה שלהם.

  yadin22 הגיב:

  מדובר על הוט בבית כמו קו בזק ולהוט מובייל אין אתר אז אי אפשר לתמוך בהם

 2. אוראל גבאי

  כרגיל כמו כל דבר טוב חייבים לבוא המתלוננים שבחבורה … החברה פשוט מדהימה , אין אפילו תקלה אחת קטנה , מה שצריך לעשות זה פשוט לעדכן לios 5.1.1 והכל יעבוד מושלם !!

  Pinto הגיב:

  גאון הדור, מה תגיד על מי שיש לו 5.1.1 ונמצא עם הבעיה?

 3. לדעתי עם כל ה"בעיות" הממש מינוריות שיש להם בכל זאת כדי לעבור
  ומי שממש לחוץ על פיסטיים יש אפליקציה חינמית בשם TANGO שעושה את אותו הפעולה ובחינם ומי שממש רוצה אימסאג' יכול להשתמש בוואצפ טקסטפריק (שזה בעצם מה שאפל העתיקו ממינו והפכו לאימסאג') ועוד אפליקציות רבים ואחרים.
  לאומת המתחרות שאולי אצלם הכל עובד אבל ויש אבל גדול הם לוקחים מחירים בשמיים ואיכות הגלישה שלהם ממש ירודה.

  אני עברתי מאורנג להוט מובייל וברוך השם הכל עובד מצויין בנוסף לזה העברתי את ההורים שלי ואחותי ועכשיו אני משלם 140 שקל פחות שזה המון! ומקבל הרבה הרבה יותר גם באיכות גלישה וגם בדקות ואסמסים.

  ואני ממליץ לכולם לעשות כמוני.

  בקרוב מאוד אני מתכנן להעביר עוד אנשים מהמשפחה וגם חברים

 4. אני בגולן-טלקום עם אותה בעייה בפייסטיים ובהודעות אשמח לשמוע על פיתרון אם יש

 5. המון אפליקציות וישומים שדורשות מספר פלאפון לאימות מזהים את המספרים של HOT mobile כמספרים לא חוקיים… כדוגמה, ניסיתי היום לשנות את מספר הפלאפון לשיחזור סיסמת הפייסבוק למספר החדש (HOT mobile)והאתר מזהה אותו כמספר לא חוקי…
  מקווה שעזרתי.

  HoFFer הגיב:

  כן המון אתרים ובכלל הכללי עדיין לא מכירים את הקידומות החדשות של החברות שניכנסו לעבוד בשוק יקח קצת זמן !!
  הוט זה 053 עדיין לא מוכר בשום מ'ום 100% (בשביל זה עושים ניוד עם מספר ישן)

 6. יש לי שאלה קטנה facetime לא אמור לעבוד רק עם רשת אלחוטית ??? איך זה קשור לחברה חדשה לא הבנתי!

  אסף מורז הגיב:

  לא מדובר על הפעולה שלו, מדובר על האקטיבציה שלו לפי מספר הטלפון, פעולה זו נעשית דרך הרשת הסלולרית ע"י שליחת הודעת SMS שקטה או כמה כאלו לחו"ל.

 7. קראתי כמעט כל תגובה אפשרית והבנתי כמה דברים:
  1. לגולן טלקום הייתה בעיה לקבל סמס מחול. התקלה סודרה אתמול או היום והכל עובד (נבדק עם חבר שנמצא בגולן)
  2. להוט יש חסימה משירותים שיווקים. אני מאמין שזו הבעיה עם האקטוב. מחר אני אדבר איתם ואסיר את החסימה ולאחר מכן אבדוק שוב ואעדכן.
  לילה טוב

  אסף מורז הגיב:

  תודה לך 🙂

  tabacman הגיב:

  הבעיה עדיין קיימת – נמתין לפתרון

  antizada הגיב:

  שטויות
  התקלה בגולן קיימת
  תנסה לשלוח הודעה מסקייפ

 8. בהתאם לתגובה הנל

  מישהו יודע איך להפעיל "כמה דיברתי" עם הוט? לכאורה יש את זה ברשימה שלהם.

  tabacman הגיב:

  יש את HOT ברשימה ולא HOT MOBILE
  להוט מובייל אין עדיין אתר אינטרנט עם פורטל אישי

 9. טוב אז ככה: אני עברתי להוט מובייל לפני שבועיים תוך 5 דקות קיבלתי את הסים שלי והניוד עבר תוך שעתיים , בהתחלה הimassage וה facetime בהתחלה באמת לא עבדו כי לא כיביתי אותם שהכנסתי את הסים ,אחרי זה פשוט כיביתי בהגדרות אותם הכנסתי את הטלפון שלי הדלקתי והכל עבד חלק ,
  אני מאוד ממרוצה מהחברה יש תמיד קליטה מלאה האינטרנט טס וחבילה ב-89 שקל שזה בדיחה .
  שהייתי באורנג' חצי מהזמן לא היה לי אפילו את ה3g תמיד היה את העיגול הזה שמחפש קליטה ,פשוט ביזיון .
  והכי הכי חשוב זה היה מבחינתי לעזוב את אורנג' חוצ מהקליטה והשירות הגרועים שלהם זה לעבור לחברה החדשה ולעזוב את אחת מ-3 החברות הגדולות שבמשך שנים דפקו אותנו במחירים ושירות והכל.
  יום טוב לכולם:)

 10. שלום חברים
  חברת פלאפון הראשת המהירה בעולם עם איכות קליטה גבוהה
  וללא תקלות
  בעלות של 99 שח

  תקבלו דקות והודעות ללא הגבלה במהירות גלישה של 8 מגה
  להצטרפות 0509-30-66-30

  אסף מורז הגיב:

  האם מדובר בגלישה ללא הגבלת נפח? אם כן, אחרי כמה זמן מקבלים האטת קצב ואם מקבלים אז לאיזו מהירות? אגב, המכשיר שלי תומך עד 21 מגה מה אתה יכול לעשות בנדון? ומה קורה אחרי חצי שנה? האם החבילה הזו היא למשך שנה, שנתיים חצי שנה או כמה? תמלא את כל הפרטים האלו קודם כל!

  amitl7 הגיב:

  מדובר בחבילה בסיסית
  200 מגה
  כל זה ב 99 שח
  במידה ואתה מעוניין להוסיף חבילת גלישה ללא הגבלה עד 2.2 ג׳יגה לאחר מכן יש האטת קצב בגלישה, שזה לא כזה מפריע

  אסף מורז הגיב:

  נו, אז עם כל הכבוד אתה שם לב מה אתה אומר? 99 ש"ח על חבילה הרבה פחות טובה ואינטרנט במהירות של צב בעשרה שקלים יותר? בנוסף לא ציינת כמה צריך להוסיף עבור חבילה מהירה יותר וקח בחשבון שבהוט מובייל מקבלים 3 ג'יגה עד שנכנסים להאטת קצב וכן, זה מורגש בהחלט. בקיצור, לא עשו אותנו באצבע והחבילה שאתה מציע רק מייקרת את המחיר והיא לא אטרקטיבית או טובה יותר אז מה הקטע? רק אידיוט יעדיף אותה על פני החבילה של הוט מובייל!!!

  Or2K הגיב:

  אתה באמת עושה צחוק ידידי הסוכן. בשביל להשוות חבילה מול חבילה אני צריך אצלכם לשלם 160-180 שח (הכל רשום באתר) וזה אפילו לא ליותר מ8 מגה! כל בעלי האייפון 4S והגלקסי 2 שרוצים גלישה של 14-21 מגה ישלמו דרך האף הא? אצל הוט זה לא.
  עדיף לך לפרסם את עצמך בכתבה אחרת אחי 🙂

  Or2K הגיב:

  רשמתי תגובה מאוד יפה לסוכן אחר בפלאפון אין סיבה לא להביא אותה לך:
  היי צור. תשמע אני בתחום הזה כבר שנים אותי לא עשו באצבע, ידעתי בדיוק מה אתה מדבר שאתה שולח אותי לגוגל אז אני ירענן את הזיכרון קצת לקרואים שלא יודעים:
  http://www.tgspot.co.il/pelephones-iphone-is-the-worlds-fastest/
  בפבראור 2011 חברת Ookla העולמית באמת הכתירה את פלאפון כמפעילה המהירה ביותר מבין כל המפעילות שנבדקו אצלה. אבל גבר זה 2011 וזה פברואר וזה כולה מהירות של 3.1 MB שזה כלום היום שאז פלאפון לא תימחרה לפי מהירות. היום בהוט ובגולן אני מקבל בחיפה 4-6 MB (בדוק יש לי גם תמונות מסך) עם מגוון מכשירים במחירים של 30-40 ש"ח נמוכים מכם.

  אתה קורא לזה אולי "מנת פלאפל" תכפיל את זה במספר החודשים נניח 10 ויש לך 300-400 ש"ח אז זה כבר יותר ממנת פלאפל, נסה אולי דוק לאייפון עם חיבור לTV. מילא אם זה היה חד פעמי אבל זה לא. אני לא אוהב את המודל התמחורי של פלאפון שזה לפי מהירות.

  למה לא לתת לי מהירות עד 21 נניח בגלקסי 2 או 3' בלי תוספת מחיר? מה הבעיה של פלאפון או אפילו מפעילה אחרת לתת לי 100 שח ובאמת בלי הגבלת מהירות, נפח עוד מילא זה בשימוש הוגן? מה? למה כל ה-119 129 139? למה? למה לא באמת לתת מחירים באמת תחורתיים? בפלאפון אני צריך עוד 20 שקלים כדי שיהיה 2GB עוד 30 ש"ח שזה עוד מהירות מה זה?!

  הנה תראה:
  https://www.pelephone.co.il/web/corporate/iphone/joinlid3.aspx?boneid=2666&nsid=22&objid=2147

  זה באמת אטרקטיבי יותר מהוט? אתה רציני אחי?! הכפלה לחצי שנה ואז אני חוזר ל-4!!! ולמה למתניידים מגיע יותר? אני יודע שאתה סוכן, אתה משתדל לפרסם זאת תחת כל עץ רענן אבל בוא נדבר דוגרי, לקוח קיים נדפק, למה? אין סיבה! לקוח קיים חכם יתנייד וישאיר אותכם לשחק עם נטוויז'ן במי מתמחר מהירות יותר ולקוח שמתנייד עדיף לו כבר לשלם 20 שח פחות.

  לגבי הוט מול פלאפון, אל תדבר שטויות בבקשה, בדקתי בעצמי באייפון בחיפה אפשר להתחבר או להוט או לפלאפון ואם מתחברים לפלאפון מקבלים את המהירות המקסימלית של פלאפון כאילו היית לקוח שמשלם על מהירות ללא הגבלה. אז עכשיו תגיד לי אבא אמא סבא סבתא ביטוח? בולשיט! ביטוח זה שקר שבא לקחת עוד כסף בייחוד על אייפון, אבא אמא, ממש.. אז אולי אין לי איימסאג ופייסטיים אבל יש לי לשלם הרבה פחות גם בתוכנית הסופר אטרקאטיבית שלכם עם ציפוי שוקולד.

  גילוי נאות: אני לא התניידתי למפעילות החדשות אני פשוט מכיר ממש ממש ממש טוב את השוק, לי נוח בתוכנית שלי אבל מציק לי אנשים כמוך שמנסים להגיד מה שרק אפשר כדי למכור. אפשר גם להיות קצת הוגן לא? מה עם שקיפות? תגידו אנחנו מגבילים מהירות ומתמחרים לפי מהירות בלבד כי זה המודל העיסקי שלנו, אל תגיד לי "אצל הוט זה 2 מגה" כי זה פשוט לא נכון.

  סורי שאולי קצת עפתי, אבל כמו שהתחלתי, לא עשו אותי באצבע ואני מבין המון אולי אפילו יותר מידי על השוק הזה, אז לשלוח אותי לגוגל ל"אייפון הכי מהיר" לסקר מלפני שנה וחצי שהיו עדיין רק שלוש מפעילות אמיתיות עם תשתית או כל מיני "בדיקות" שעשית עם חברים זה פשוט העלבה לאינטלגנציה שלי גבר.

  אגב אל תחשוב שאני נגד פלאפון או בעד הוט, גם בגולן אין הגבלה אז לקוחות גולן שהם בעיקר על רשת סלקום מקבלים מהירויות שלקוחות סלקום הקיימים יכולים רק לחלום עליהם, בייחוד אלו שהתיחייבו עם מכשיר או ניתוק זיקה, סביבות ה-5,6, פשוט עצוב.

  Michael1 הגיב:

  מסכים איתך כל מילה !
  נשבר כבר מהסוכנים המלאי בולשיט שמנסים לעבוד על לקוחות ולא יודעים מה הם מדברים.

  אסף מורז הגיב:

  אתה יודע מה הכי מרגיז? שהסוכן הגיב ונעלם, כנראה כי נפלנו עליו לעומק! בקיצור, עלינו אנשי הפורום והאינטרנט לא עובדים! אנחנו מעודכנים במה שקורה בחוץ 🙂

  Or2K הגיב:

  תודה אסף. מצחיק אותי כל הסוכנים האלו שגיבורים גדולים מאחורי המקלדת, שולחים לגוגל האייפון המהיר בעולם, ואז שהם מקבלים את האמת בפנים הם נעלמים. מעניין אם גם ככה הם עובדים שהם מקבלים את האמת בפנים מלקוח לא מרוצה? נקודה למחשבה.

  אסף מורז הגיב:

  אני עדיין ממתין לתשובתו, נראה מה יש לו לומר! יחד עם זאת, הכתבה הזו מציגה את הוט מובייל בצורה די שלילית וזו האמת, ניתן לראות זאת בסקר. אבל בכל זאת לדעתי רף היתרונות עולה על רף החסרונות והמחיר משחק כאן תפקיד מרכזי, זו אחת מהסיבות למעבר שלי להוט.

  Or2K הגיב:

  מסכים, כל מילה בצוק! 😉

  אסף מורז הגיב:

  למדת משפט חדש ממישהו אה? 😉

 11. הי אסף, אני תמיד נהנה מהכתבות שלך ממש ברמה של עיתונאות חוקרת!
  אני ממש מתלבט בין הוט לגולן. הנטייה שלי היא גולן פשוט כי מהוט נשרפתי כבר פעמיים (כמנוי לכבלים) ולא בא לי פעם שלישית. אתה אומר שגולן רוכבים על התשתית של סלקום ומכייון שכך הגלישה היא על edge, זה בעיניי חיסרון ענק! האם תוכל להרחיב יותר בהבדל בין הוט וגולן ספציפית לגבי הגלישה: מי יותר מהיר? מי יותר יציב? והאם בגולן יש מצב שאני לא אהיה על 3g במקומות מסויימים? אני מאוד אודה לך

  אסף מורז הגיב:

  היי ותודה רבה על המחמאות! 🙂

  תראה, כעיקרון שתי החברות סובלות מבעיות בשירותים של אפל אבל כמו שאתה רואה בתגובות ובסקר יש פתרונות והבעיה לא תופסת על כולם. אני חושב שאין כאן שאלה של ממש, הוט מובייל פועלת ברשת הדור השלישי ויש לה סניפי שירות, אני חושב (לא בטוח) שהחבילה שהיא מציעה טובה יותר.

  לדעתי אין כאן מה לחשוב יותר מידי, לך על הוט מובייל…

 12. בקשר לiMessage ו-FaceTime:
  לא יודע אם כתבו זאת קודם, יש פה המון תגובות ואין לי זמן לקרוא את כולן.
  עכשיו הצלחתי לאקטב את השירותים, אני נמצא בהוט מובייל.
  השלבים:
  1. כתיבת המספר בפורמט הפלוס והסוגריים בתיבת ״המספר שלי״.
  2. חיבור למחשב ובדיקה שהמספר שבאייטיונס תואם את מספר המכשיר.
  3. בלי לנתק את המכשיר (עד שהשירות מתאקטב), צריך לכבות את שני השירותים ולהדליק רק את ה-iMessege, לאחר הרבה זמן המספר אמור להתאמת.
  4. צריך להדליק את ה-FaceTime והמספר אמור להתאמת תוך זמן קצר.

  * עכשיו אפשר לנתק את המכשיר.
  ** לאקטב את ה-iMessege לוקח המון זמן, קחו זאת בחשבון ואל תתייאשו!

  אסף מורז הגיב:

  תודה על הפתרון.

 13. אסף אחרי שיחה ארוכה איתם ובדיקה רציפה של הנציגה של הוט איתי יחד הבעיה סודרה באופן גורף ללא צורך לשנות שום הגדרה…
  אצלי זה סודר ועובד מצויין, השירות הופעל תוך שניות !
  בדקתי גם על אייפון 4 ושם גם ה- FACETIME עובד מצויין !
  http://goo.gl/IlJNH

  אסף מורז הגיב:

  תודה על העדכון. נוכחתי לדעת שהבעיות האלו סודרו וכנראה שבגרסה 5.1.1 הכל פועל תקין גם ככה.

 14. יש המון התנתקויות ובעיות MMS ובנוקיה בעיית התחברות למפעיל. מספר פעמים נאלצתי להמתין כשעה עד למענה נציג התמיכה. לגבי הנוקיה שלפו תרוץ עלוב שהמכשיר לא עובד בתדרים שלהם….נו באמת…בכל החברות האחרות הוא עובד רק אצלם מתחבר למשך עשר דקות ומתנתק ורק אחרי למעלה מחצי שעה מתחבר וגם אז רק באופן ידני.
  נכון שהם זולים ב-10 ש"ח מגולן טלקום אבל שם מעולם לא היו בעיות כאלה.
  אולי שווה לעבור לדיל של 88 ש"ח ב-012. היום אנו לא מחוייבים לאף חברה ומי שתיתן את השירות והמחיר הטוב גם אם הוא יעלה 10 ש"ח לחודש או פחות שקל בחודש שווה להצביע ברגלים עד שישפרו את התשתיות והשירות.

  אסף מורז הגיב:

  יש בעיות, ציינתי גם בכתבה שלא הכל ורוד ולמרות שהייתי מאוד תקיף כלפיהם ולא ממש שיבחתי אותם, בכל זאת אני אצלם עד היום ומרוצה מאוד.

  אני אצלם כבר כמעט מההתחלה, אני מודה שהיו ניתוקים אבל נמצא לכך פתרון והוא לרשום את מספר ה- IMEI של הכשיר, את סוגו ואת מספר הסים אצלם בשרת. את זה אתה עושה מול נציג שירות (ברגע שתתפוס אותו) או שתיגש לשם פיזית, ברגע שתעשה זאת לא תחווה ניתוקים יותר, כך לפחות היה אצלי.

  בכל מקרה עליך לזכור שאם מדובר בנוקיה, אולי אתה לא זקוק להוט מובייל, לדעתי הוט מובייל טובה למי שמעוניין לגלוש במהירות גבוהה עם חבילה גדולה יחסית ובמחיר שפוי.

 15. "תחקיר" מאוד מעמיק ותורם. תודה רבה לך, ידידי.
  דבר שמסקרן אותי. האם קיימים רומים מקוסטמים שלא עובדים טוב עם הוט מובייל?
  במידה וכן, על איזה רום מקוסטם הייתם ממליצים בשביל הוט מובייל?

  אסף מורז הגיב:

  בכיף, לגבי רומים מקוסטמים או רשמיים, בדקתי המון כאלו ואין שום קשר בינם לבין נפילות הקליטה. הבעיה קיימת ומגיעה לעיתים אחת לשבוע ולעיתים 3 פעמים ביום ואלוהים יודע למה…

כתיבת תגובה