יום חמישי , נובמבר 23 2017

אפל מנקה את רשימת האפליקציות המובילות באפסטור

בחודש פברואר 2012 הגיעו מספר ההורדות של 200 האפליקציות החינמיות המובילות באפסטור ל- 6.35 מיליון ביום, אולם חודש בלבד לאחר מכן, כמו זו ירדה באופן דרסטי לכדי 4.45 מיליון הורדות ביום לאפליקציות אלו בחודש מרץ.

ירידה זו החלה לאחר אזהרותיה של אפל לגבי שימוש באפליקציות צד שלישי המשפיעות על דירוג האפליקציות באפסטור בצורה לא הוגנת. אפל, כך מסתבר, גילתה כי ישנם מפתחים שהשתמשו בחשבונות אוטומטיים (בוטים) אשר עוזרים לאפליקציות לטפס מעלה ברשימת ההורדות של האפסטור, ובדרך זו מצליחים לדחוף את האפליקציות שלהם ליותר ויותר משתמשים אמיתיים.

מיכה אדלר – מנכ"ל חברת Fiksu, העוזרת למפתחי מובייל למצוא משתמשים בעלויות זולות, אמר את הדברים הבאים בהקשר:

תורם בלתי צפוי יכול להוות ירידה בשימוש של טקטיקת ההתקנה על ידי בוטים, המתבצעת על ידי משווקי האפליקציות עצמן בתגובה למדיניות החדשה של אפל.

חברת Fiksu אשר עוקבת אחר נתונים סטטיסטיים באפסטור היא שדיווחה על ירידה של כ- 30% בכמות הורדת האפליקציות במרץ 2012. הירידה באפליקציות ה"ספאם" הללו היא מה שהעביר את תשומת הלב לאפליקציות כמו Viddy, Socialcam, Instagram ו- Draw Something אשר אולי לא היו רואות הצלחה כה גדולה לולא היה מתאפשר להן לעלות לראש רשימות האפליקציות המובילות.

על אף הירידה בכמות האפליקציות שהורדו מהאפסטור במרץ, המחיר אותו נאלצו המפתחים לשלם עבור כל משתמש באפקליציה לנייד נשאר כמעט ללא שינוי, וירד ל- 1.30$ ממחיר של 1.31$ בפברואר.

רונן מנדזיצקי
בעל תואר במדעי המחשב, עוסק כיום באנליזה וניהול תיקים כמו גם ביצוע מחקרי שוק עבור חברת השקעות בהון-סיכון.

4 תגובות

 1. מעניין אם אפל ידרשו את הכסף בחזרה
  http://www.iphoneil.net/?p=90540

  אסף מורז הגיב:

  חחחחחחח חזק 🙂

 2. מאיר מועלם

  חח חכה שיסיימו עם סמסונג… דבר שלא נראה שיגמר מתי שהוא

 3. אני לא מאמין ש-instagram ו- draw something רימו…
  בטח המנכ"ל של פייסבוק בוכה עכשיו

כתיבת תגובה