פריצת אנלוק חדשה מגיעה מכיוון לא צפוי בכלל [הכתבה עודכנה]

האקר סיני העונה לכינוי Loktar_sun מצא דרך לשחרור מכשירים שעברו פריצת Jailbreak הנעולים לשיחות ולשימוש למפעיל סלולרי אחד בלבד, על ידי שימוש בתוסף שנקרא SAM קיצור ל- Subscriber Artificial Module.

 

טכניקת ביצוע השחרור (פתיחת המכשיר לשיחות גם למפעילים אחרים – סימפרי) אומתה על ידי לא אחר מאשר דובר קבוצת ה- Dev Team הלוא הוא MuscleNerd כמובן, והוא ביצע את האנלוק בהצלחה על מכשיר אייפון 4S על ידי כך שהצליח להוציא בו שיחות על רשת T-Mobile האמריקאית.

מדובר בחדשות מרעישות ביותר למחזיקי המכשירים הנעולים בכל מקום בעולם, מה שאומר שאין לנו יותר צורך לחכות לטובות של חברת AT&T האמריקאית בכדי לשחרר לנו את המכשיר, ומה גם שיכול בהחלט ליהיות מצב שהמכשיר כלל אינו שייך לחברת AT&T, ולכן דרך זו תעזור לנו לשחררו. כמו כן, למי שלא זוכר, בעבר דיווחנו על כך שחברת הסלולר האמריקאית AT&T כבר פותחת באופן חוקי וללא עלות מכשירים שנעולים אליה בלבד ושלא קשורים בחוזה כלשהו או שסיימו אותו.

לעת עתה, כל מי שמעוניין לבצע את התהליך יכול להיכנס לכאן, אך בחרנו לספק לכם גם מדריך קצר בנושא בעברית.

דרישות מקדימות

 1. מכשיר אייפון שעבר פריצת Jailbreak.
 2. תוכנת iTunes מותקנת על המחשב.
 3. חיבור זמין לרשת האינטרנט.
 4. הרבה סבלנות וביצוע ההוראות במדריך בצורה מדויקת.

שלב 1

עליכם יהיה להיכנס ל- Cydia ולהוסיף את המקור הבא: repo.bingner.com זאת על מנת למנוע מכם להוריד את SAM בגרסה ישנה ולא עדכנית.

שלב 2

הורידו את SAM מאותו המקור שהוספתם, ואם אינכם מוצאים אותו לאחר מכן פשוט השתמשו בחיפוש ה- SpootLight ורשמו שם "SAM" קחו בחשבון שהסים שאתם רוצים לעבוד איתו, זה שהמכשיר שלכם יהיה פתוח רק אליו, חייב להיות מוכנס פיזית למכשיר בעת ביצוע התהליך עצמו.

שלב 3

גשו לסעיף Utilities ובחרו ב- De-Activate iPhone, לאחר מכן ה- ActivationState תחת More Information אמורה להיות עכשיו על מצב Unactivated.

שלב 4

כשהתוסף SAM הופעל, בחרו ב- By Country and Carrier תחת הסעיף Method, חפשו את המפעיל שלכם, ושיהיה ברור: אם לא תבחרו במפעיל האמיתי התהליך לא יעבוד לכם כלל.

שלב 5

כעת גשו ל- More Information, העתיקו לקליפבורד או רשמו את ה- IMSI תחת SAM Details, לאחר מכן לחצו על Spoof Real SIM to SAM

שלב 6

חזרו בחזרה למסך ההגדרות הראשי של SAM ושנו את ה- Method לידני (Manual) ואז הדביקו או רשמו את ה- IMSI ששמרתם קודם לכן תחת סעיף מספר 5 של המדריך.

שלב 7

חברו את מכשיר האייפון שלכם אל המחשב האישי ואפשרו לתוכנת ה- iTunes שלכם לבצע לו אקטיבציה, לחצו פעמיים על ה- Phone Number על גבי המסך הראשי במכשיר, וודאו כי ה- ICCID תואם את זה של כרטיס הסים שלכם. אם הוא אינו תואם אז תאלצו להתחיל שוב פעם את הכל מחדש ישר משלב מספר 1.

שלב 8

נתקו את מכשירכם וסגרו את תוכנת ה- iTunes.

שלב 9

נטרלו את SAM. המאמר המקורי טוען שעליכם להסיר את ההתקנה של SAM ולמחוק את פרופיל ה- lockdownd אך אין זה נחוץ.

שלב 10

חברו את מכשיר האייפון שלכם בחזרה אל תוכנת ה- iTunes וכעת תזכו לקבל הודעת שגיאה שאומרת שמכשירכם אינו יכול לבצע אקטיבציה. הודעה זו נורמלית לחלוטין ומשמשת למעשה כחלק תקין בתהליך, פשוט סגרו את תוכנת ה- iTunes והפעילו אותה שוב מחדש.

תוצאה סופית

אם ביצעתם את התהליך בהצלחה, כעת אתם אמורים לקבל סיגנלים (בארים) של קליטה תוך זמן קצר, ברכותינו לרגל שחרור המכשיר שלכם.

הערות חשובות

 • הודעות הפוש עשויות להפסיק לעבוד לאחר ביצוע תהליך זה אך קיימת אפשרות לשחזרם בקלות על ידי בחירה ב- clear push בתוסף SAM עצמו, וחיבור המכשיר שלכם אל תוכנת ה- iTunes מחדש.
 • זכרו שעליכם להוריד את SAM רק מהמקור הרשמי שלו repo.bingner.com
 • המדריך נכתב ללא התנסות אישית אך חשבנו שמחובתנו להעבירו גם אליכם, אנו מבטיחים שננסה אותו עוד היום ואולי אף ניצור מדריך וידאו בנושא עבור כלל הגולשים שמעוניינים לבצעו אך מתקשים במעקב אחר ההוראות וביצוע הפעולות השונות.
 • מדריך זה מצריך קצת ידע והבנה ואינו מתאים למשתמש הממוצע ולכן, בעיקר עבור כל המסתבכים שביניכם, פשוט המתינו עד שנוכל ליצור לכם מדריך וידאו בעברית שיסביר כל פעולה ופעולה שעליכם לעשות בצורה מפורטת וברורה יותר.
 • המדריך מתאים למכשירים פרוצים בלבד וניתן באמצעותו לשחרר כל מכשיר אייפון החל מגרסה 5.0 בלבד ואפילו בגרסה 5.1 עם פריצה קשורה. על מנת למנוע שאלות מיותרות שקרוב לוודאי שיופיעו בכל זאת, אז המדריך הבא בהחלט מתאים למכשירי האייפון 4 בעלי גרסת מודם 4.11.08.
 • קחו בחשבון שמדובר בפתרון ראשון מסוגו, כך שכל מכשירי האייפון הנעולים יוכלו להשתחרר באמצעותו.
 • דובר קבוצת ה- Dev Team ממליץ לשמור את החתימה של כרטיס הסים והוא גם טוען בנוסף, שכנראה שאפל לא תוכל לחסום את האופציה הנ"ל בעתיד, לפחות לכל מי שיספיק להשתמש בשיטה הזו ולרשום את כל הפרטים הרלוונטים.
 • קיים סיכוי שמדריך זה מתאים גם לגרסאות iOS הנמוכות מגרסה 5 אך אין באפשרותינו כרגע לדעת זאת במדויק.
 • על פי כמות הציוצים של ההאקרים הגדולים בסצנת הפריצה, סביר להניח שנזכה לראות בקרוב כלי חדש ומשוכלל יותר שיקל עלינו בעת ביצוע תהליך זה, לכן לכל מי שלא כל כך לחוץ לבדוק את השיטה הזו או שאינו בקיא בתהליך עצמו, מומלץ שימתין עד לשחרורו של כלי חדש.
 • אנו מבטיחים לספק לכם כל מידע נוסף וברגע שנוכל, אנא התאזרו בסבלנות והמנעו משאלות שאין אנו יכולים להשיב לכם עליהם כרגע.

אין אני ו\או צוות אתר iPhoneil.net אחראים על כל נזק שיוסב למכשירכם כתוצאה משימוש במדריך זה, האחריות הבלעדית מוטלת עליכם בלבד.

עדכון

הוספנו לכתבה זו מדריך וידאו בחסות אתר iDownloadblog על מנת שהנושא יהיה קצת יותר ברור.

158 תגובות

 1. התהליך המקוצר ל- SAM.

  ראשית לנתק את האייפון מהאייטונס לגמרי. זה חלק חשוב.

  1. אחרי ההתקנה של SAM נכנסים ל- utilities ושם לוחצים על De-Activate iPhone.
  {למי שמופיע רק activate יש ללחוץ על הכפתור שמתחת ל- De-Activate iPhone ואז לבדוק.

  2. אחרי שלחצנו על De-Activate iPhone חוזרים למסך הראשי ובלשונית Method נבחר ב- By Country and Carrier סמנו אותו וצאו למסך הראשי והשלימו את האפשרויות: מדינה רשת וכו'.

  3.לאחר שסיימתם כנסו ל-More Information והעתיקו של ה- imsi באופציה האחרונה תחת ההגדרה SAM Details..העתקתם? יופי לחצו על Spoof Real SIM to SAM.

  4. חזרו למסך הראש עכשיו שימו לב שתחת האפשרות Method למטה כתוב manual ואם לא השתנה אז שנו אותו. אך אני בטוח שהשתנה.

  5. מתחת ל-Method יש לכם imsi תמחקו אותו והדביקו את ה- imsi שהעתקתם לפני [סעיף 3]. זהו.

  6. תכבו את האופציה Enabled..

  7. חברו את האייפון לאייטונס ותנו לאייטונס לעלות.
  ברגע זה יעלה לכם חלון שאומר שהאייפון לא מאוקטב. שימו לב: החלון שיפתח אמור ליהיות קטן עם משפט קצר על האיקטוב, זה הכל.
  תלחצו לאישור בחלון שיפתח..ואז נתקו את האייפון וסגרו את האייטונס. חברו שוב פעם את האייפון, ויפתח האייטונס, יש סיכוי
  ששוב תקבלו את החלון הקטן שאומר שצריך לאקטב. חיזרו על התהליך של הניתוק פעם נוספת וחברו לאייטונס. ותראו שיש לכם כבר חיווי של קליטה..
  אצלי בפעם השנייה היה קליטה ונעלם.. בפעם השלישית שחיברתי את האייפון פתאום הופיע סלקום ופול קליטה..

  מקווה שהמדריך הקצר שלי יעזור למישהו. אם תפעלו בדיוק כמו שכתבתי יש לכם פריצה. בהצלחה.

  (0)
  (0)

  mon123 הגיב:

  שלום וקטור
  מאיפה אני מביא את ה IMSI?

  (0)
  (0)

  Elik הגיב:

  שלום
  לאחר התהליך אני מחבר את האיטיונס והדבר היחידי שאני מקבל הוא שהסים לא ניתמך,עלי לציין שהאיפון שלי הוא 4 מע' הפעלה 4.3.3והוא ניקנה בתילאנד, וכבר עשיתי הרבה נסיונות ושום דבר לא עזר ועכשיו הוא לא מאוקטב ואני גם לא מצליח לאקטב אותו.
  אשמח אם תול לנדב טיפ
  תודה

  (1)
  (0)
 2. כל מי שנתקע בין שלב 6 ל 7 ומקבל הודעה
  SIM Card Not Supported
  ב
  ITUNES
  שיקרא את זה וימשיך במדריך...
  http://maypalo.com/2012/04/22/here-is-how-to-fix-sim-card-not-supported-error-while-unlocking-iphone-4-baseband-4-11-08-guide/
  אגב לי ה Deactivate של ה SAM לא עבד... הייתי צריך לעשות את זה דרך ה
  REDSN0W
  יש שם אופציה לעשות DEACTIVATE

  (0)
  (0)

  Elik הגיב:

  אני לא רואה ברד סנו דיאקטיב, איפו בדיוק אתה רואה?

  (0)
  (0)
 3. חברים יקרים בבקשה עזרה... יש ברשותי 4s של חברת sprint האם הפריצה הזאת טובה לי? ושאלה נוספת שלא הבנתי האם רק הסים שאני שם במהלך הפריצה רק הוא יעבוד לי או כל סים אחרי זה? תודה

  (0)
  (0)
 4. עובד אם עשיתי hacktivation ואין לי את הסים המקורי?

  (0)
  (0)
 5. מישהו יודע אם עובד בגרסאות של 4 באייפון 3?
  redsn0w לא תומך במודם של האייפון שאני מנסה להתקין עליו

  (0)
  (0)

  אריק שיינר הגיב:

  התכוונת iPhone 3GS?

  (0)
  (0)
 6. אם מישהו יכול לסייע.
  הכנסתי את הסים שלי, ביצעתי את הdeactivate למכשיר, אבל אני לא רואה שום imsi.
  אין לי כלום שם. זה ריק...

  יש לי סים של סלקום והאייפון נקנה בבוגוטה, קולומביה.

  אוקי, עדכון:
  היה מותקן לי ultrasnow באחת הגרסאות שחיפשתי והתקנתי, וזה חסם לי את המזהה של הסים.
  הסרתי את הultrasnow וזה עובד.

  למי שזה קורה וניסה כבר הרבה דברים, שווה לדעת את הדבר הזה כדי לא להתקע.

  (0)
  (0)
 7. טוב ביצעתי כמה נסיונות לפני הנסיון האחרון עשיתי איפוס הגדרות ואחרי זה ניסיתי שוב כמובן וכמעט והתייאשתי אבל לאחר כמה נסיונות ומשחק בהגדרות הצלחתי, חשוב מאוד לוודא ב-utility באפשרות של IMSI האחרון ביותר רשום ה-IMSI של הסים שאיתו עשיתם את האקטיבציה ואחרי זה להוריד במסך הראשי לבטל את ה-ENABLE וזהו וזה פחות או יותר מה שעשיתי וקיבלתי קליטה והצלחתי לקבל שיחות ולהוציא מה שכן את ההודעה על "אי אפשר לבצע אקטיבציה...(בלה בלה)" ההודעה הקטנה שכולם מדברים עליה, לא קיבלתי לו פעם אחת בכל התהליך, ובכל הנסיונות בכל מקרה בעתיד אני מאמין שאני יעשה עוד מכשירים אני יעדכן במדוייק מה עושים על מנת לקבל את התוצאה האופטימלית לכולם ומענה לכל הבעיות בכל מקרה תודה על המדריך ותודה על התרומה של האתר ועל הכתב שהעלה לכאן את הכתבה והמדריך על הנושה הזה שעשה את היום למאות עם לא לאלפי אנשים.

  (0)
  (0)
 8. אסף. אסף. אסף.
  תעשה ריסטור למכשיר ותפעיל אותו אני בדקתי שוב זה עובד. ולהדגיש המכשיר לא סים פריי. תודיע לי כאן אם תצליח

  (0)
  (0)

  אסף מורז הגיב:

  מה שאתה אומר נשמע לי לא הגיוני! אחרי רסטור נקי המכשיר מאבד את כרטיס האקטיבציה, אותו קובץ שלמעשה צריך לגבות בשביל שיהיה לך אנלוק לכל החיים.

  אתה בטוח שזה לא מכשיר סימפרי? אתה יכול להוציא את הסים של אורנג׳ ולשים אחר במקומו ולראות אם יש קליטה? אתה ביצעת רסטור לגרסה 5.1?

  (0)
  (0)

  j-joo הגיב:

  כן ביצעתי ריסטור רגיל למכשיר וזה עובד עם הסים של אורנג. ולא עובד עם סים אחר. אסף יקר אתה לא מאמין לי נשמה באמת אני אין לי מכשיר סים פריי. קניתי אותו בהתחלה עבדתי עם סים טורבו עד שעדנתי גרסת מודם ומאז לא השתמשתי בו נחסם לשיחות בכלל. עד לפני יומיים. וביקשתי ממך לבדוק בעצמך ואתה תראה שאני צודק.

  (0)
  (0)
 9. יש עדכון חדש ממש עכשיו בסידיה לתוסף sam

  (0)
  (0)
 10. יש רק דבר אחד שלא הבנתי ...שמתי גרסה 5.1 עם איקטוב קוסטום
  האייפון הוא מקוריאה אין לי את הסים או IMSI אני לא מבין איך אני מכניס IMSI לSAM DETILES????
  משהו פה לא מסתדר לי בבקשה עזרה

  (0)
  (0)

  j-joo הגיב:

  sbingner מדווח על עדכונים חדשים בטוויטר אולי ישחרר עוד עדכונים יהיה לך אפשרי. אתה חייב את IMSI. אבל אם יש לך סים טורבו תכניס אותו למכשיר ותפעיל אותו מחדש תוציא את הסים טורבו. ותעבור על התהליך שוב.

  (0)
  (0)

  GSCOVER הגיב:

  הבעיה שהגרסת מודם לא מאפשרת טורבו סים
  השאלה עם דרך האיקטוב בקובץ קסטום הוא יתן

  (0)
  (0)
 11. עשיתי הכל על פי המדריך עד שלב 7.
  בשלב 7 האייטונס לא מאקטב לי את המכשיר והוא רושם לי את מה שרשם לפני זה:
  the sim card inserted in this iphone does not appear to be supported.

  הגירסא של האייפון היא 5.1 פרוצה והדגם הוא MC131B.
  שבדקתי מאיזה מדינה ואיזה מפעיל האייפון אז היו לי שתי אופציות:
  מדינה - UK, מפעיל - O2 או מדינה - Ireland ומפעיל - O2.
  ניסיתי את שניהם ולא עזר..

  יש רעיונות?

  (0)
  (0)

  mon123 הגיב:

  שלום גיל
  איך ידעת איזה מדינה ואיזה מפעיל ?
  יש לי אייפון 4 דגם MC318LL

  (0)
  (0)

  gil13 הגיב:

  כאן יש רשימה לפי הדגם:
  http://shomblingteam.blogspot.com/2010/05/iphone-carrier-list-model-numbers.html

  תעשה ctrl+f ותשים שם את הדגם שלך כדי לבדוק.

  (0)
  (0)

  mon123 הגיב:

  לא מופיע הדגם MC318LL

  (0)
  (0)

  mon123 הגיב:

  ברשימה זו לא מופיע הדגם MC318LL

  (0)
  (0)
 12. אני רק רוצה לדווח שעובד גם על אייפון 3Gs בגרסה 4.2.1 שהיה בעבר עם האקטיבציה

  מדריך מעולה! תודה רבה!

  (0)
  (0)
 13. איפו אתה רואה DEACTIVE באיזה סעיף של רד סנו
  תודה

  (0)
  (0)
 14. אני נמצא על גירסה 5.0.1 עם מודם של 02.10.04 (גירסה 4.1) עד כה הייתי עם טורבו סים והכל עבד טוב ויפה חוץ מזה שמופיע לי תמיד קו קליטה אחד...(כנ"ל גם היום וזה דיי מעצבן לראות זאת)
  אתמול עשיתי את הפירצה הזו דיי מהר הכל עובד חלק וכשורה אבל שאלתי היא!!! : האם כדאי לי לעדכן את המכשיר לגירסה 5.1 עם שדרוג המודם! ואז פשוט לשנמך גירסה ל5.0.1 חזרה (לצורך פריצה לא קשורה) אבל להשאר עם המודם של 5.1...?
  תודה מראש. וכן הקו בודד של קליטה מאוד מציק... ואלה שאומרים שזה סה"כ אסתטי ולא מראה את הכל סתם,זה לא נכון כי יש מלא נפילות קליטה כשזה קו אחד.

  (0)
  (0)

  izike הגיב:

  מישו???!!

  (0)
  (0)
 15. חברים יקרים, היום הזדמן לי מכשיר אייפון 4S והצלחתי בתהליך, אני יודע שזה מבלבל, אבל אני מבטיח להתחיל לעבוד על מדריך כבר עכשיו בשביל כולכם! חכו בסבלנות, אני מקווה שאני אצליח להעלות אותו עוד היום, אני לעת עתה מתאמן וגם אמור לקבל עוד כמה מכשירים, חכו בסבלנות, זה ישתלם לכם 🙂

  (0)
  (0)

  izike הגיב:

  אפשר ייעוץ כאן בפוסט מעל...?

  (0)
  (0)
 16. שלום לכולם! חג שמח
  יש לי אייפון 4 אבל הוא לא ארה"ב ואין לי את הכרטיס סים המקורי שהפעילו את הטלפון, אני עכשיו משתמש בטורבו סים.
  השאלה שלי אם אני יכול להשתמש בSAM גם כשאין לי את הכרטיס סים המקורי?

  (0)
  (0)
 17. הקישור על sam לסידיה לא עובד על הפריצה הקשורה ל5.1 מישהו יודע למה???

  (0)
  (0)
 18. שימו לב !! כל מי שמנסה עכשיו לבצע עכשיו UNLOCK עם SAM - זה נגמר.. זה לא עובד יותר. ברגע שאתם מסירים את ה-SAM, המכשיר שלכם יבצע RESPRING ולאחר מכן המכשיר שלכם ינעל על מצב שהוא דורש SIM של AT&T !! מקווה שיש לכם AT&T בשביל להמשיך הלאה... ראו הוזהרתם !

  (0)
  (0)
 19. האם זה עדיין עובד?!?
  יש לי אייפון 4 גירסה 4.2.1
  אבל מודם ישן: 03.10.01
  האם זה יכול להתאים לי??
  תודה

  (0)
  (0)

כתיבת תגובה