יום חמישי , נובמבר 23 2017

סקירת אפליקציה | תוכנת הניווט החינמית Waze

כשמורידים את Waze, לא רק שנהנים מניווט חינמי וממידע עדכני על מצב התנועה בדרכים, אלא שגם הופכים לחלק מקהילת נהגים מקומית שמאחדת כוחות לצורך השגת ניווט מושכל. ביחד, חוסכים זמן ומשפרים את מסלול הנסיעה היום-יומי של כולם. כל מה שצריך לעשות זה לנסוע, אז השתלבו גם אתם ונתראה בדרכים.

סקירת האפליקציה

את תוכנת הניווט החינמית הזו סיקרנו כבר באתר בקצרה מספר פעמים והיא גם זכתה לפופולריות רבה בקרב הנהגים ברחבי העולם כולו. מדובר בתוכנת ניווט ישראלית הזמינה להורדה ברחבי העולם כולו בחינם ומתפקדת כתוכנת ניווט חברתית, מה שאומר למעשה שתוכלו באמצעותה לצ'וטט ולקבל עדכונים ודיווחים מנהגים אחרים, הכוללים בין היתר:

 • עומסי תנועה.
 • שוטר העומד בצידי הדרך.
 • תאונת דרכים.
 • רכב העומד בצידי הדרך.
 • עבודות בכביש.
 • ועוד…

אינטגרציה עם רשתות חברתיות

באמצעות Waze ניתן לשתף את היעד שלכם ברשתות החברתיות פייסבוק וטוויטר, כך שכולם ידעו תמיד לאן פניכם מועדות. בפייסבוק השיתוף הוא ידני והוא נועד אך ורק כדי לדווח על האפליקציה לצורך העלאת המודעות לכל מי שעדיין לא הספיק להכיר, אך לעומת זאת בטוויטר השיתוף הוא נכון יותר והוא באמת מעדכן את כל העוקבים אחריכם בנוגע למסלולכם העכשווי כך ששם (בטוויטר) השירות מיושם טוב יותר.


שיתוף מיקומכם ומסלולכם הנוכחי

באפליקציה קיימת אפשרות לשלוח באמצעות הודעות דואר אלקטרוני או באמצעות מסרוני SMS את מיקומכם הנוכחי ו\או המסלול שאליו פניכם מועדות. ניתן לשלוח גם הודעה על איחור באם נתקלתם בפקק מסוים, או בעיכוב כלשהו בדרך אל היעד שאליו אתם נוסעים. 

להלן תפריט השיתוף:

להלן תפריט ההודעות שנפתח בעת קבלת הודעת דואר אלקטרוני ו\או מסרון SMS


החלקה מתוך התפריט הראשי כלפי צד ימין או שמאל, לצורך גישה מהירה יותר לדיווחים וחיפוש מסלולים

קיימת אפשרות להחליק כלפי צד ימין או שמאל מתוך התפריט הראשי, זאת במטרה לדווח על מפגע כלשהו או על מנת לחפש מסלול מבלי לנווט אליו פיזית. החלקה כלפי צד שמאל תפתח לכם תפריט מהיר שבו תוכלו לדווח על המפגע ואילו החלקה כלפי צד ימין תפתח לכם את האפשרות לחפש מסלול מבלי לנווט אליו פיזית.

החלקה כלפי צד ימין

החלקה כלפי צד שמאל


תפריט דיווחי התנועה (נגיעה בסימן הקריאה המוצג לכם בצידו התחתון הימני של המסך)

אם ברצונכם לדווח על מפגע, תאונה, מצלמת מהירות, שוטר וכו', כל שעליכם יהיה לעשות הוא פשוט להקיש על מקש סימן הקריאה המוצג לכם בצידו הימני התחתון של המסך ולאחר מכן לבחור בדיווח המתאים שעליו ברצונכם לדווח באותו הרגע.

בעת לחיצה על אחד מסוגי הדיווחים המוצגים לכם בתפריט, ייפתח לכם למעשה תת תפריט נוסף שיאפשר לכם לבחור את סוג הדיווח המתאים ביותר, כך שאם תבחרו למשל במצלמה, בתפריט שייפתח לכם לאחר מכן תוכלו לבחור במצלמת רמזור, מצלמת מהירות ומצלמת דמה.

כמו כן, ניתן גם לבחור את רדיוס הדיווחים מה שאומר למעשה שתוכלו לבחור את המרחק הרצוי ממרחק הדיווח לצורך קבלתם, כאשר המרחק הניתן לבחירה הוא בין 5 ל- 200 ק"מ ממקום הדיווח.


פרופיל משתמש

פרופיל משתמש (הפרופיל שלי) הוא למעשה חשבון המשתמש שלכם ב- Waze אליו תוכלו להיכנס מהתפריט הראשי על ידי בחירה בסעיף "ה- Waze שלי". משם תוכלו לשנות את הגדרות הפרטיות שלכם, לבחור בסוג המכונית שתוצג לכם על גבי המפה בעת הניווט, להסכים שנהגים אחרים יפנו אליכם לשיח ולכוון הגדרות נוספות אחרות.


השתייכות לקבוצות

היות ו- Waze נחשבת בין היתר לאפליקציית ניווט חברתית, ניתן להצטרף מתוך פרופיל המשתמש שלכם (ה- Waze שלי) לקבוצות מתון מגוון רחב של קבוצות הקיימות ברשת החברתית הקהילתית של משתמשי האפליקציה. השיוך לקבוצה יאפשר לכם בין היתר למצוא את חבריכם ביתר קלות ולקבל מהם דיווחים.


שינוי מצב הרוח ובחירת עדכונים חברתיים נוספים

ישנה אפשרות לבחור את מצב הרוח שלכם: צוחק\צוחקת, מגניב\מגניבה וכו', כך שחבריכם או כל מי שנוסע בקרבתכם ומשתמש ב- Waze, יוכל לראות את סטטוס מצב הרוח שלכם. כמו כן, קיימת אפשרות לבחור אלו עדכונים תרצו לקבל כמו למשל: ניקוד ודירוג, תחרויות ומבצעים וחברים.


ממשק התפריט והגדרות עיקריות

תחת תפריט הגדרות>הגדרות כלליות>שפה, ניתן לבחור בשפת הממשק מבין השפות הבאות:

 • עברית.
 • אנגלית.
 • בולגרית.
 • פורטוגזית.
 • נורווגית.
 • איטלקית.
 • ספרדית
 • צרפתית.
 • רוסית.
 • ערבית.
 • ועוד…
כמו כן, ניתן לבחור את הניווט הקולי (הקול) שינחה אתכם בדרך מבין האפשרויות (שחלקן אף מצחיקות) הבאות:
 • עברית.
 • עברית (גלית).
 • עברית (לשון נקבה).
 • עברית (הרס"ר).
 • עברית (שימון).
 • אנגלית (קולות מנחה שונים).
 • אנגלית (ניבים שונים – אנגליה, ארצות הברית).
 • רוסית.
 • ועוד…
ניתן בנוסף גם לבחור את יחידות המרחק: ק"מ או מיילים.


הגדרות ניווט

לחיצה על הכפתור השמאלי התחתון ובחירה בהגדרות>ניווט, תפתח בפניכם את אפשרויות ההגדרות של הניווט וביניהן: ניווט מהיר ביותר או קצר ביותר תוך כדי התחשבות בעומסי תנועה ומפגעים בדרך, בחירה האם להימנע משימוש בכבישי עפר או בכבישי עפר ארוכים במיוחד, אפשרות למזעור מספר הפניות בדרך, הימנעות מכבישים בין עירוניים, הימנעות מכבישי אגרה כמו כביש 6 והימנעות מאיזורים מסוכנים כמו שטחי הרשות הפלסטינית ושטחי הקו הירוק.


הגדרות מפה

תחת תפריט הגדרות>מפה>צבעי מפה, ניתן לבחור את צבעי תפריט המפה המועדפים עליכם כגון: מינימליזם, ויטמין סי, צבעי אלגנט, מוקצ'ינו, קפה הפוך, יום אביב וכו'. כמו כן, ניתן לבחור גם האם יוצג מד מהירות הנסיעה שלכם והאם מצב לילה (מסך כהה) יופעל בעת שימוש ב- Waze בשעות הלילה.


הגדרות שמע

תחת תפריט הגדרות>שמע, תוכלו לכוון את עוצמת השמע הכללית של המכשיר, עוצמת קול הניווט, לאפשר ולבטל את ההנחיות הקוליות, לבחור האם להשתמש תמיד ברמקול המכשיר ולבחור האם להעדיף את התקן הבלוטות' כברירת מחדל (אינו מחייב דיבוריות עם פרופיל A2DP סטריאופוני).


הגדרות מתקדמות

תחת הגדרות>מתקדם, ניתן לבחור האם להציג מכווני מפה עם נגיעה במסך, האם לזכור את המסלולים הנפוצים שבהם אתם נוהגים להשתמש, לבחור האם ברצונכם להציג על המפה משתמשים אחרים, מצלמות, פטפטת, משטרה, תאונות וכו', לבחור בזום אוטומטי לפי מהירות, מרחק או ללא זום אוטומטי כלל ולבחור האם להשתמש בהורדת מידע בזמן אמת ובדחיסת נתונים לצורך חיסכון בנתוני הורדת הנתונים בעת גלישה סלולרית.


כעת, לאחר שכבר הצגנו לכם את נבכי התפריטים באפליקציה והספקתם לקבל כבר את הרושם הכללי על מגוון האפשרויות העומד בפניכם, לדעתי הגיע הזמן לגשת לדבר המרכזי שאותו האפליקציה אמורה לבצע ואני מדבר אתכם כרגע על איך לא? הניווט עצמו כמובן. בתור התחלה, בואו נלמד קצת על מנוע החיפוש וכיצד עושים זאת בצורה חכמה!

מנוע החיפוש

קיימות שתי אופציות לצורך מציאת היעד המבוקש, כשבאחת מהן נגעתי בקצרה כבר בתחילתה של הכתבה בו בזמן שדיברתי על נגיעה בכפתור השמאלי התחתון והחלקתו כלפי צד ימין, שם ייפתח לכם תפריט חיפוש בלבד. לעומת זאת, כאשר תלחצו על הכפתור השמאלי התחתון>נווט, ייפתח לכם חלון חיפוש של היעד שאותו אתם מחפשים ושאליו אתם רוצים לנווט באותו הרגע.

בחלון שייפתח קיימות מספר אופציות:

 • חיפוש יעד חופשי.
 • נסיעה הביתה (ניתן להגדיר את כתובת מגוריכם הקבועה).
 • נסיעה לעבודה (ניתן להגדיר את כתובת מקום עבודתכם הקבועה).
 • נסיעה ליעדים מועדפים שאותם ניתן להגדיר תחת הלחצן השמאלי – הכוכב (ניתן להגדיר כמה יעדים שרק תרצו).
 • ניווט לפי היסטוריית ניווטים קודמת – כל יעד שאליו תנווטו יוכנס לרשימה זו לצורך שימוש חוזר בקלות ובנוחות.


מהלך הניווט עצמו

תוך כדי ניווט תקבלו דיווחים שוטפים המגיעים אליכם מנהגים אחרים שנתקלים בדרך במפגעים, שוטרים, מכמונות מהירות, רכבים שעומדים בצד, מארבי לייזר ועוד. כמו כן, במהלך עצירה (כשאתם עומדים בפקק או ברמזור והרכב אינו נוסע בלבד) תקבלו חלונות קופצים (פופ-אפ) גדולים על חצי המסך לפחות, עם דיווחים דומים בסביבתכם הקרובה.


השוואת מחירים בתחנות דלק

בגרסה 3.2 של האפליקציה הוכנס פיצ'ר חדש: השוואת מחירים בתחנות דלק. כעת האפליקציה מאפשרת לכם לבצע השוואה של מחירי דלק, כך שתוכלו לתדלק בתחנת הדלק הזולה ביותר.


דבר העורך

בסופו של דבר, מדובר על אפליקציה חכמה ויעילה, אך אולי הכי חשוב שהיא זמינה להורדה בחינם כמעט לכל פלטפורמה קיימת. אמנם העניין של מעין רשת חברתית המוטמעת בתוך אפליקציית ניווט נראה לי די תמוה, זאת בעיקר היות והנהג אמור להתרכז בכביש ולא לקבל שיחה מ"בובה פראית" או מכל אחד אחר תוך כדי התעסקות בנהיגה ברכב. יחד עם זאת, אפשר להסתכל על זה גם מנקודת מבט אחרת:

איזה מגניב זה לפגוש את יוסי, החבר הכי טוב שלכם שנוסע להנאתו בכביש 6 בדיוק כשאתם מגיחים ממולו? או איזה נחמד זה לצ'וטט עם בחורות (או עם בחורים לנשים שביניכן) באמצע פקק מתיש כשאתם נמצאים ברכבכם הממוזג?

הרעיון של דיווחי תנועה מהנהגים באמת עוזר ונראה כרעיון יעיל במיוחד. לא פעם ולא פעמיים נתקלתי במארב לייזר או במפגע בדרך, שרק בזכותם של קהילת הנהגים שמשתמשים ב- Waze (אלו שבאמת תורמים לקהילה ומדווחים על הנעשה בכבישים) הצלחתי להיחלץ ממנו או להנמיך את מהירות נסיעתי בזמן.

החיפוש באפליקציה מאוד מקיף ונוח, כך שאפשר לרשום בו שם של של כל דבר אפשרי אפילו "בית מרקחת" לצורך העניין. עוד דבר שתורם רבות ליעילותו של מנוע החיפוש הוא המנוע של דפי זהב, חיפוש בגוגל וחיפוש ב- Waze. כל אלו תורמים רבות לתוצאות החיפוש, כך שאין כמעט סיכוי שלא תמצאו מקום כלשהו שאותו אתם מחפשים.

המפה עצמה נראית לטעמי קצת פשוטה מידי היות והיא אינה כוללת מפות תלת מימד כמו אלו הקיימות באפליקציות ניווט מתחרות כגון: Sygic או iGO ובאופן כללי הממשק נראה די פשוט, אך היות והאפליקציה זמינה להורדה בחינם לא נראה לי באמת שיש על מה להתלונן ובפני מי להתלונן כשלמעשה נתון זה ביחד עם האפשרות של דיווחי תנועה בזמן אמת מקהילה גדולה ומפותחת, תורמים רבות ליעילותה של האפליקציה.

הניווט עצמו פועל כמו שצריך (לפחות ברוב המקרים) אם כי שוב, בגלל היותה של המפה קצת פשוטה ופחות עשירה בפרטים מאפליקציות מתחרות, לעיתים נהג שאינו מנוסה באפליקציה ומנווט במקום מסובך יחסית כמו באיזור המרכז, ירושלים או בכל מקום מרכזי אחר, עשוי קצת להתבלבל. אם נוסיף על זה גם את העובדה שכל תוכנת ניווט אחרת עשויה לעיתים קרובות לבלבל את הנהגים כי הרי בסופו של דבר מדובר בסה"כ במכונה, בשינויים בכבישים או בחוסר דיוק זמני או קבוע של רכיב ה- GPS במכשיר, נראה לי שבכל זאת היא מבצעת את עבודתה נאמנה (לפחות ברוב המקרים) ולא הצלחתי להבחין בחריגות מיוחדות שלא קרו לי כלל באפליקציות ניווט מתחרות.

אסף מורז

אסף מורז

ערד - Arad
שמי אסף מורז בן 35 מערד. על מחשבים וגאדג'טים אני מטורף משחר ילדותי. את תרומתי לאתר אני מספק בכתיבה של כתבות ומדריכים למען הקהילה כולה. לאחרונה עברתי להשתמש במכשיר אנדרואיד, אך אין הדבר מונע ממני להמשיך ולכתוב לכם כתבות דווקא בנושא האייפון. לכל המעוניין, ניתן לקרוא את הכתבות שלי באתר השני כאן: http://www.iandroidil.net/author/asafmoraz
אסף מורז

50 תגובות

 1. מושקע!
  תודה, כתבה מעולה!
  שבת שלום

 2. תודה אסף על הסיקור המעולה והמושלם .
  ללא ספק תוכנת הניווט הטובה ביותר שיש
  עם תוספות שאין לאף תוכנת ניווט אחרת!

 3. עשית עבודה יפה בשביל WAZE…

 4. קיימת ברשותי גם את אפליקציית הניווט igo שבתשלום,ובתכלס׳ כשאני עובד ברחובות פנימיים בתוך ערים כגון ראשל״צ ת״א ירושלים..אני משתמש רק בigo,כי היא לא מבלבלת אותך ומסבכת,היא ממש מדוייקת! ובנוסף היא לא משתמשת הרבה בבטריה כי היא לא פועלת כל האינטרנט בכלל,אלא דרך הלווין,לעומת זאת אין ספק שעשרות פעמים שנסעתי בכבישים בין עירוניים אז הwaze ממש סידר לי חיים קלים עם הדיווחים און ליין של מפגעים פקקים וכו׳..שבת שלום לכולם.

 5. לרגע אחד חשבתי לעצמי בהתחלה "מה?!?! ווייז?!?! אולי נסקר עוד מעט את אנגרי בירדז הראשון?!"
  אבל אז קראתי את הכתבה שלך מורז… לא יודע מה עוד להגיד חוץ מ"נדהמתי"!!!

  שפה גבוהה, פירוט כזה, הסבר על האפליקציה עד ברמה של כפית זהב לפה – וואלה אחי שיחקת אותה!!
  וגם, הווייז באמת עבר כל כך המון שינויים מהגירסה הראשונה שלו: שיתוף פקקים, שיתוף שוטרים, שיתוף ברשתות החברתיות, הקלטה וצילום בזמן דיווחים על פקק, לסמס לחבר על המיקום והנסיעה שלך, השוואות מחירי דלק!!!

  אין!! ווייז זה אחת הקהילות היותר תורמות שיש באינטרנט!

  אכן ישנן אפליקציות שראויות לסיקור נוסף מאז הגירסה הראשונה שלהן.

  כל הכבוד מורז!! ממש תאווה לעיניים!

 6. אחלה סיקור של אחלה אפליקציה !
  החסרון היחידי שלה הוא התחממות יתר של המכשיר.

 7. אסף נהניתי לקרוא כל מילה, אחלה כתבה

 8. את הכתבה הזו ראיתי לפני פרסומה בצורה לא מושלמת. לאחר הפרסום אני חייב לומר שזאת אחת הכתבות הטובות ביותר מאז הקמתו של אתר זה. פשוט שאפו

  אסף מורז הגיב:

  תודה רבה על המחמאות שלך ושל שאר הגולשים. אני יודע שלקח לי קצת זמן, אבל אני חושב שקצת הגזמתם, היו לי בעבר כתבות יותר מושקעות ולדעתי גם יותר טובות. אני מנוע מלספר או להגיב ויש לכך סיבה, הפתעות נוספות בהמשך….

  yossirs הגיב:

  אגב מי זאת בובה פראית ?? חחחחח

  אסף מורז הגיב:

  זה כינוי ישן של מישהי מה- ICQ עוד מהימים של פעם…

 9. נדירה ביותר
  נשכח שהאפליקציה תומכת החל מ 3.2.1 ב APP MODE של מכשירי רכב Pioneer לרכב
  בדגם 8450 עם עברית מלאה ושליטה על הניווט ממכשיר הרדיו

  אסף מורז הגיב:

  ואללה? יש לי מערכת כזו ברכב, דגם קצת יותר מתקדם ובעבר בדקתי עם הכבל המיוחד אפליקציית ניווט אמריקאית וזה עבד, אני אבדוק את מה שאמרת, מוזר שהם לא ציינו את זה כלל, איזה כיף, חייב לנסות, המון המון תודה על הטיפ שלך 🙂

  אגב, לכל מי שלא הבין במה מדובר, אז למעשה מדובר בחיבור המכשיר לרכב כך שהמסך מתפצל לשני חלקים, בחלק של האייפון רואים את הממשק ואילו בחלק של המסך ברכב רואים רק את המפה ואת תפריט הניווט עצמו, קטלני בקיצור.

  Or2K הגיב:

  תאכלס אני מת לדעת מאיפה הבאת את המידע הזה. זה באמת לא כתוב בשום מקום. אני אבדוק את זה עם מערכת פיוניר של חבר ויעדכן.
  אילו השינויים שרשום באפסטור לגרסא 3.2.1:
  – Improved gas price update screens
  – Bug fixes and enhanced stability

  אסף מורז הגיב:

  אני אבדוק זאת בעצמי היות ויש לי כבל ויש לי את המערכת ומן הסתם גם את האייפון עם ה- Waze בגרסה החדשה! אגב, גם Whatsapp כשהכניסו את הבאנרים כשאתה בשיחה בתוך האפליקציה ומישהו אחר פונה אליך לא דאגו לציין זאת, מידי פעם החברות לא מפרסמות את החידושים האחרונים וחבל שכך, מה גם שיש חברות ישראליות שבכלל כותבות שורה וחצי בתיאור האפליקציה ועוד עם שגיאות כתיב, לך תבין…

  Or2K הגיב:

  באמת מעניין. איך הוא בכלל גילה את זה? זה מוזר כי וויז דווקא דאגו לציין שקיים חיבור TVOUT לפני שתי גרסאות עובד סביר עם אייפון 4 לא פרוץ מחובר עם HDMI.

  simc הגיב:

  תראו זה קרס לי פעמיים ביומיים האחרונים
  לכן אולי עדיין לא ציינו זאת כי זה בשלב בטא מוקדם יחסית
  בכל מקרה עד היום היה TVOUT שבעצם מה שרואים במסך האייפון היה עובר למסך הפיונייר אך ללא שליטה מהפיונייר והיה גם צורך לבוסס את האייפון לצורה רוחבית כדי שהתמונה לא תתעוות.
  כעת במסך האייפון יופיע לוגו Pioneer Waze
  וכל השליטה עוברת לפיונייר בלבד, כולל ניווט דיווחים וכו'
  ניתן להפעיל זאת בכל מכשירי תומכי הAPP Radio של פיונייר
  חסרון היחידי שבפיונייר משום מה ישנה תמיכה מלאה לקרוא עברית אך אין מקלדת לכתיבה בעברית, קצת בעיתי להכניס כתובת להגעה.

  שכחתי לציין בכדי שיעבוד חובה להשתמש בכבל פיונייר מקורי
  CD-IU201S

  Or2K הגיב:

  מדליק, איך בכלל עלית על זה?

  simc הגיב:

  עליתי על זה כי אני מחבר את האייפון שלי למערכת עם הכבל כל יום ומפעיל waze בדרך לעבודה
  ואז גיליתי את זה
  מה גם שחיכיתי לזה כי זה היה feature שעוזי רדיו היבואן בארץ דיווח שאמור להגיע בזמן הקרוב,
  כעת נותר לחכות לתמיכה המלאה של IGO ל פיונייר

  אסף מורז הגיב:

  נשמע טוב! תודה רבה לך על המידע החיוני.

 10. מושקע ביותר!!
  לא מוזכר את זנזורי 🙂

  אבי אבקסיס הגיב:

  זנזורי, רק גימק לא מעבר לזה. אבל תוספת נחמדה.

  namer66 הגיב:

  גימיק נחמד שדואג שתהייה גם עירני להנחיות. אני לפעמים ״טועה בכוונה״ כדי לבחון את מהירות ״מחשב מסלול מחדש״ וגם כדי לצחוק מתגובות זנזורי.

  adonshoko הגיב:

  כי הוא נח עכשיו בתא המטען…

 11. סחטיין אסף,אחלה כתבה ואני מצטרף למה שאמר אבי אבי אבקסיס שזו אחת הכתבות הטובות שקראתי פה .
  כל הכבוד,חחחחח אתמול דיברנו על זה שאתה אוהב לכתוב והנה הפצצת בכתבה רהוטה ומושקעת.
  כל הכבוד תמשיך כך ושבת שלום לך ולכל הגולשים באתר.

 12. מי יכול להסביר כיצד בעת נסיעה ניתן להציג תחנות ומחירי דלק?

 13. WOW ו עוד WOW אחד גדול איזו השקע אין דברים כאלה!
  אחללה של GPS אני כבר שנים איתו עוד מה N95 שלי שהייתי מהבטא טסטרים שלהם!

  * רק אני שמתי לב לזה שהSMS ששולחת התוכנה עם קישור של המיקרום ולמי שרין שיוריד קישור ל BIT.LY חח לעשות עוד כמה גרושים מצפייה בפרסומות!
  לא ממש אהבתי את זה !

 14. כַּתָּבָה מושקעת וברמה!

  האמת אני קצת מופתע תמיד היית בעד אייגו…
  אולי לאחר הסקר שערכת באתר נוכחת לראות את הפופולריות של וויז?
  או שבכל מקרה סיקור ענייני ללא דעה אישית

  אסף מורז הגיב:

  אני מנוע מלדבר כעת, מבטיח שהכל יתבהר לך ולכולם בהמשך.

  hagaiiphone הגיב:

  אכן אתה כתב (ונראה לי שגם אדם) מדהים, כל הכבוד לך על הכתבה המעולה ובכלל על הזמן שאתה מקדיש למען קהילת המשתמשים.
  למרות שאני אנטי אייגו וזאת מפני שאני מרגיש שהם גזלו אותי כנראה שבתוכי אני עדיין חי בתקוה שהם יעשו משהו שיפצה את אלה שקנו
  את התוכנה בכסף מלא, קנו גם את תוסף המצלמות ומרגישים מרומים…

  namer66 הגיב:

  אסף. יכול להיות שאתה עובד ב-waze.?

  oad107 הגיב:

  לא נראה לי

  אסף מורז הגיב:

  פאקקקק! חשפתם אותי, מה עושים עכשיו?! 😉

 15. סיקור מצויין ומושקע כל הכבוד

 16. אראל אדוני

  כתבה מדהימה אסף, כמו תמיד! המון המון תודה על התרומה העצומה שלך לאתר ועל הכתבה הנ"ל שמפורטת בצורה מפחידה!
  אני אישית מאוד אוהב את Waze ומשום מה "מזקני השבט" שמעדיפים את המקור. הייתה לנו כבר שיחה על כך, לא? iGO הוא אולטימטיבי בשבילי. אכן, Waze הוא יותר גאדג'ט שמתאים ל-iOS, אך כשמדובר בניווט – iGO זו הבחירה שלי מספר גדול של פעמים.
  ציפור קטנה לחשה לי כבר שזה יהיה מדהים ועוד הפתעה קטנה בדרך… 😉

 17. מקודם כל אחלה כתבה
  שנית ההיתי רוצה לשאול למה רק באנדואיד יש תאופציה להזין כתובת קולית ואילו בios לא
  אשמח לקבל תשובה

 18. אני מודה שלא קראתי את הכתבה עד סופה,
  אבל אסף כל הכבוד על ההשקעה המטורפת (כרגיל)
  זנזורי זה באמת מגניב לנסיעה עם חברים או משהו ולא יותר מזה.
  פשוט לא יאמן איזה קפיצה עשתה התוכנה הזאת מהסידיה ע"י הוספה של סורס לא ברור (מי שזוכר ;)) לאן שהיא היום
  אני לפחות משתמש באייגו פרימו לייט

 19. סוף סוף מורז!
  מושקע בטירוף כהרגלך בקודש, אני ואתה כמובן הרבה יותר מחכים להמשך. אפילו חידשת לי כמה דברים אין ספק שהקרב הולך להיות מעניין. אישית לאחרונה נתקלטתי בקצת יותר בעיות בוויז, אבל זה כי נראה לי שאני מנווט בתוך העיר.

  אסף מורז הגיב:

  תודה לך 🙂

 20. סיקור מושלם! תודה רבה לך!!

 21. מילה אחת שתסכם את הכתבה – שאפו!!!

 22. אסף אתה תותח!! סיקור מקיף ביותר!

 23. יש אפשרות להגדיר את המסלול ל׳הולך רגל׳? ולא ל׳רכב׳?

 24. שאלה לא קשורה
  איך אני מפרסם משהו או שולח משהו לאחד המנהלים?
  מצאתי באג אדייר באייפון שפשוט מחרבש את כל המיקום של האפליקציות
  ואני רוצה לפרסם את זה 🙂 (זה עובד גם באייפון וגם באייפד לא פרוצים)

 25. תודה על הכתבה.
  למה אחרי כיבוי והפעלה של התוכנה אני מקבל מפה על 1/4 מסך? איפון 4 מערכת הפעלה 5.1 פרוץ.

 26. וואו אסף שאאפו!!!!!!!!!!! איזה השקעה עצומה אין דברים כאלה.תודה רבה לך!

 27. שאלה למכשירי האפליקציה הבאתם נהדרת הזו:
  מכירים את זה שאתם במהלך ניווט ליעד מסויים ועצרתם ברמזור.
  וייז מייד מעלים את המפה ומתחיל להציג לכם דיווחי תנועה מכל רחבי הארץ.
  איך לעזאזל נפתרים מזה?????
  לא רוצה לראות את כל דיווחי התנועה ברדיוס של 80 ק״מ.
  שיישאר על המפה של הניווט.

  תודה.

  adonshoko הגיב:

  כנס להגדרות. ברירת המחדל היא ״הכל״ כלומר כל בארץ. אפשר לצמצם ממינימום רדיוס של 5 קמ ועד 200 קמ עם מספר מדרגות ביניהם. לא זוכר אם אפשר גם לבטל בכלל

כתיבת תגובה