יום שישי , נובמבר 24 2017

המדריך השלם לגיבוי ושחזור של כל iDevice כמעט ללא שימוש ב- iTunes

במדריך הבא (למכשירים פרוצים בלבד), אסביר לכם צעד אחר צעד כיצד ניתן לגבות ולשחזר כל iDevice כמעט ללא שימוש בתוכנת iTunes כשלמעשה, השחזור עצמו לאחר פעולת ה- Restore מתבצע ללא שימוש ב- iTunes.

בעבר דיברנו על – "סדר השלבים הנכון לגיבוי ושחזור של כל iDevice בעת Restore למכשירים פרוצים בלבד". המדריך כלל את אפשרות השחזור באמצעות תוכנת iTunes שכולכם מכירים, דבר שרבים מכם לא כל כך אוהבים היות ו- iTunes היא תוכנה די מסובכת להבנה שעלולה במקרים מסויימים לשחזר המון "זבל" בחזרה אל המכשיר. בגרסאות האחרונות 4.3X היו דיווחים על סוללה שנגמרת מהר ו\או אף התחממות של המכשיר בעת ביצוע שחזור מגיבוי באמצעות ה- iTunes. כמובן שסביר להניח שמדובר על מכשירים פרוצים בלבד. בכל זאת, עכשיו שכבר מצאתי דרך אחרת, אני פשוט חייב לשתף אתכם.

לכל המעוניין, ניתן למצוא את המדריך "הישן" כאן וגם כאן.

תודה רבה לגלעד גואטה (Gulliver), שעבד ביחד איתי על המדריך. בלעדיו אין סיכוי שהייתי מצליח להרים את הפרויקט.

שימו לב – המדריך ארוך מאוד אך בהחלט מפורט וממצה. באמצעותו תוכלו לשחזר את המכשיר בהצלחה ללא שימוש בתוכנת iTunes.

 

דרישות מקדימות

1. כל iDevice ובלבד שעבר פריצת JailBreak.
2. כבל סנכרון USB.
3. חשבון Apple ID (חשבון להורדה מהאפסטור) פעיל.
4. תוכנת iTunes להורדה מכאן.
5. תוכנת i-FunBox להורדה מכאן.
6. תוכנת iBackup להורדה מכאן.
7. תוכנת SharePod להורדה מכאן.
8. התוסף xBackup מה- Cydia ושעליו דיברנו כאן.
9. התוסף DataDeposit מה- Cydia ושעליו דיברנו כאן.

 

שלב 1
חבר את מכשיר ה- iDevice שלך באמצעות כבל סנכרון ה- USB אל המחשב והפעל את iTunes.

 

שלב 2
על כל צרה שלא תבוא מומלץ בכל זאת לבצע גיבוי גם ב- iTunes. במידה ומעולם לא שייכת את חשבון ה- Apple ID האישי שלך אל ה- iTunes שמותקנת על המחשב, עליך להפעיל אותה, לבחור בלשונית Store הממוקמת למעלה בראש הדף ולבחור ב- Authorize This Computer.

 

 

בחלון שנפתח הכנס את פרטי חשבון ה- Apple ID האישי שלך (דואר אלקטרוני וסיסמה) ובחר ב- Authorize.

 

 

עמוד עם העכבר על המכשיר שלך (ממוקם מתחת ל- DEVICES בצד שמאל), לחץ קליק ימני על העכבר ובחר ב- Transfer Purchases.

 

 

המתן עד שהתהליך יסתיים. כרגע כל האפליקציות שמותקנות על המכשיר שלך ללא יוצא מן הכלל מועתקות אל המחשב לתיקייה של ה- iTunes. חשוב לציין שהאפליקציות רק מועתקות אל המחשב ולא נמחקות מהמכשיר עצמו לכן אין לך מה לדאוג כלל. פעולה זו הכרחית לצורך שחזור האפליקציות אל המכשיר גם ללא שימוש בתוכנת iTunes וכמובן שאתן על כך הסבר בהמשך.

 

 

 

הערות
1. את האפליקציות שהועתקו אל המחשב תוכל למצוא בתיקיית המסמכים שלי תחת הנתיב הבא:

My Music\Itunes\Itunes Media\Mobile Applications

2. לא תוכל להצליח בתהליך במלואו אם התוסף AppSync מה- Cydia לא יהיה מותקן על מכשירך.

 

שלב 3
עמוד עם העכבר על המכשיר שלך (ממוקם מתחת ל- DEVICES בצד שמאל), לחץ קליק ימני על העכבר ובחר ב- Back Up.

 

המתן עד שהתהליך יסתיים. כרגע מתבצע גיבוי של אנשי הקשר, פתקים, הגדרות מערכת, רקע של מסך הבית והנעילה, שיאים של משחקים, הגדרות של אפליקציות (כולל אפליקציות מה- Cydia), תמונות שצולמו והורדו אל המכשיר מהמכשיר עצמו, הגדרות של דואר אלקטרוני, הודעות SMS, יומן שיחות וכו'.

 

הגיבוי אינו כולל את המוזיקה שנמצאת על המכשיר. בהנחה שהנך מבצע סנכרון של מוזיקה שסונכרנה מאותו המחשב אליו אתה כרגע מגבה את המכשיר, תוכל לבצע לאחר פעולת ה- Restore סנכרון של המוזיקה מחדש.

אם אין לך גיבוי של המוזיקה שנמצאת על המכשיר והדבר הכרחי וחשוב לך, אני ממליץ להשתמש בתוכנה SharePod, שיודעת לחלץ את המוזיקה שעל המכשיר ולשמור אותה על המחשב.

 

שלב 4
במידה והחלטת לגבות את קבצי המוזיקה אל המחשב (שלא באמצעות iTunes), הפעל את התוכנה SharePod.

 

 

המתן עד שהתוכנה תזהה את מכשיר ה- iDevice שלך, לחץ עם העכבר על אחד מהשירים שיופיעו ברשימה ולאחר מכן לחץ במקלדת על צמד המקשים Ctrl + A על מנת לסמן את כל השירים ללא יוצא מן הכלל.

 

 

לחץ בצד שמאל למעלה על Copy to computer, בחר בתיקייה אליה אתה מעוניין לגבות את השירים ולחץ על Ok.

 

 

הגיבוי מתבצע


 

כך תיראה התיקייה אליה בחרת לגבות את קבצי המוזיקה שלך לאחר הגיבוי באמצעות התוכנה SharePod


 

שלב 5
גבה את התמונות השמורות על המכשיר שלך באופן ידני. היכנס אל "המחשב שלי", פתח את התיקייה של ה- iDevice שלך, גש אל- Internal Storage והעתק את התיקייה DCIM אל המחשב. יש לציין שהחלון של תיקיית התמונות במכשיר אמור להיות פתוח כל הזמן במשך תהליך ההעתקה אחרת זה פשוט לא יעבוד.

 

 

 

 

שלב 6
הפעל את iBackup, תוכנת הגיבוי למכשירי ה- iDevice, שנכתבה על ידי מפתח ישראלי בשם שני רותם.

 

 

כברירת מחדל התוכנה מגבה את הדברים הבאים:

יומן, הודעות SMS, אנשי קשר, פתקים, היסטוריית שיחות, מועדפים בדפדפן הספארי, ואנשי קשר מועדפים בחייגן ה- iPhone.

בחר מה ברצונך לגבות ולחץ על Backup. (מומלץ לבצע גיבוי כללי של כל הנתונים ולא לשנות דבר).

 

 

שים לב שלאחר הגיבוי, יתווסף קובץ עם תאריך ושעת הגיבוי אל החלון הראשי של התוכנה. התוכנה יודעת לזהות באיזו גרסה נמצא המכשיר והאם המכשיר עבר תהליך של JailBreak או לא.

 

 

לאחר הגיבוי תתווסף תיקיה של קובץ הגיבוי בתיקייה הראשית בה נמצאת התוכנה iBackup.

 

 

שלב 7
הפעל את Cydia, חפש את התוסף xBackup (מגיע עם המקורות המובנים) רכוש, והתקן אותו על מכשירך.

 

 

הפעל את התוסף מה- Springboard.

 

 

בחר ב- Backup הממוקם בצד ימין למעלה, ובחלון שיפתח באמצע המסך, לחץ על Backup פעם נוספת.

 

 

הגיבוי מתבצע

 


לאחר שיצרת את הגיבוי, לחץ על השורה המסמנת את הגיבוי שיצרת (מופיע בצורה של תאריך מלא ושעה) ובחר ב- Upload. ברגע שתעשה זאת, יתחיל תהליך קצרצר של העלאת קובץ הגיבוי שיצרת אל שרת חיצוני לצורך הורדה בשלב מאוחר יותר לאחר ביצוע של פעולת ה- Restore למכשיר.
הקובץ כולל את כל החבילות שמותקנות על המכשיר מה- Cydia וגם את רשימת המקורות (סורסים) שהוספת ל- Cydia במשך הזמן בצורה ידנית. לא מדובר בקבצים עצמם אלא רק ברשימה שלהם לצורך הורדה אוטומטית בשלב מאוחר יותר.

 

 

שלב 8
גיבוי של ערכות נושא (במידה ומותקנות על המכשיר).
הערה
שלב זה מיועד אך ורק למי שיש ערכות נושא על המכשיר והוא מעוניין לגבות אותם. אם אינך משתמש בערכות נושא עליך לדלג לשלב 9.
הפעל את תוכנת i-FunBox, לחץ פעמיים על השם של מכשיר ה- iDevice שלך, במסך התיקיות שנפתח, גלול כלפי מטה אל Raw File System, פתח את התיקייה Library, עמוד ולחץ פעם אחת עם העכבר על התיקייה Themes.

library/themes
לאחר מכן, לחץ קליק ימני בעכבר על התיקייה Themes ובחר ב- Copy To Pc.

 

כך נראית העתקה של התיקיות אל המחשב באמצעות i-FunBoxשלב 9
כעת עליך לשמור את אותו קובץ חשוב שאחראי על מיקום האפליקציות והתיקיות שיושבות על המכשיר שלך. שלב זה הינו שלב חשוב ואין לוותר עליו. אחרת, לא תוכל להחזיר את התיקיות והאפליקציות למיקומם מבלי להשתמש ב- iTunes שממנה אנו מנסים להימנע.

על מנת לבצע את התהליך הנ"ל גש בתוכנת i-FunBox אל הנתיב הבא:

var/mobile/library/springboard
עליך לשלוף מתיקיית ה- SpringBoard את שני הקבצים הבאים בלבד:

*-IconSupportState
IconState
 עליך לסמן את שניהם ולהעתיקם למקום בטוח על המחשב (רצוי על שולחן העבודה).
קליק ימני בעכבר ו- Copy To Pc.
אין לבצע גיבוי של קבצים אחרים. פעולה זו אם לא תבוצע במדויק, עלולה "לדפוק"
לך את השחזור של מיקום התיקיות והאפליקציות. אנא שים לב!

 

שלב 10
כעת, לאחר שכבר גובו הדברים החשובים, נשאר דבר אחד שלדעתי הוא לא פחות חשוב, ואף עלול להיות קריטי עבור משתמשים רבים. מדובר על גיבוי של שיאים של משחקים, שמות משתמש, וסיסמאות ובעצם, כל התוכן שיושב בתוך האפליקציות עצמן.

 

על מנת לבצע את הגיבוי הנ"ל, עליך להשתמש בתוסף DataDeposit ועל מנת להשתמש בו עליך לפתוח חשבון חינמי ב- DropBox. ניתן להירשם לשירות כאן.

 

הערה חשובה
התוסף DataDeposit ולאחר שנבדק בגרסה אחת שלפני האחרונה (נכון לרגע כתיבת המדריך), אינו מגבה בהצלחה את התוכן של כל האפליקציות, ובצורה זו נוצר מצב שחלק מהתוכן אינו מגובה כלל, חלק מהתוכן מגובה חלקית וחלק מהתוכן מגובה כמו שצריך.

 

אני אישית בדקתי אפליקציות כגון: Facebook, כמה דיברתי, Sipme, WhatsApp ועוד. כולם גובו ושוחזרו בהצלחה ואפילו ביצעתי טריק מגניב וגיביתי את האפליקציה ExcellContacts שסוקרה כאן, אני חייב לציין שקובץ הגיבוי שישב בתוך האפליקציה חזר למקומו ולאחר מכן יכולתי לשחזר את כל אנשי הקשר שלי בהצלחה. למרות שלא היה לי כלל צורך לגבות אותה, הרגשתי שהפעולה הזו הייתה לי הרבה יותר נוחה מאשר לחבר את האייפון שלי אל המחשב "ולשתול" את הקובץ ידנית. זו סתם דרך מקורית שמצאתי על הדרך והחלטתי שיהיה לי עוד גיבוי לצורך העניין. ממש לא חובה אבל נחמד ושימושי ביותר.

 

על מנת להוריד את התוסף (חינמי), עליך להפעיל את ה- Cydia, לחפש את התוסף DataDeposit (מגיע עם המקורות המובנים) ולהתקין אותו.

 

 

לאחר שהתוסף ירד והותקן הפעל אותו מה- SpringBoard.

 

 

בחר ב- Backup ובחלון שנפתח הכנס את פרטי חשבון ה- DropBox שלך שפתחת קודם לכן (דואר אלקטרוני וסיסמה) ולחץ על הכפתור Link המוצב בצד הימני למעלה.

 

 

לאחר מכן יוצג דף הניתן לגלילה אשר מציג בפניך את כל האפליקציות (מהאפסטור בלבד) שמותקנות לך על המכשיר.

 

 

 

בחר באחת מהאפליקציות שאותה ברצונך לגבות, לחץ עליה ובחר ב- Backup (אני לצורך העניין הדגמתי גיבוי של האפליקציה הרשמית של Facebook)

 

 

 

 

שלב 11
כעת, לאחר שכבר גיבית את המכשיר בהצלחה בכל צורה אפשרית (כמעט), ניתן בבטחה לבצע את פעולת ה- Restore למכשיר לאיזו גרסה שאתה רוצה (בהתאם לאפשרויות העומדות בפניך) ולבצע פריצה למכשיר עם תוכנת הפריצה המתאימה והמועדפת עליך.

 

לאחר שביצעת את תהליך ה- Restore והפריצה בהצלחה, הפעל את ה- Cydia והורד מחדש את התוסף xBackup אותו רכשת קודם לכן. אם רכשת את התוסף לפני ה- Restore אז אין לך צורך לרכוש אותו שוב. פשוט המתן עד שתתקבל הודעה ב- Cydia המאשרת את רכישתך. לאחר מכן תוכל תוך כמה שניות להוריד את התוסף בחינם ללא צורך ברכישה נוספת.

 

המלצת הכותב
אני ממליץ בשלב זה להיכנס אל ההגדרות של המכשיר ולבטל את הנעילה האוטומטית על כל צרה שלא תבוא. פשוט תדאג שהמכשיר לא יינעל לפחות באופן זמני עד שתסיים את כל התהליך בהצלחה.

 

לאחר שהפעלת את התוסף בחר ב- Restore ולאחר מכן בחר ב- Download.

 

 

כעת קובץ הגיבוי שיצרת עוד קודם לכן ירד בהצלחה מהשרת אל התיקייה של התוסף. לחץ על קובץ הגיבוי שירד ובחר ב- Restore.

 

 

עכשיו לך לעשות משהו מועיל בבית. אתה יכול לשטוף כלים או לעשות קצת ספונג'ה אם ממש מתחשק לך .

התהליך עלול לקחת דקות ארוכות ולעיתים אפילו לעבור את רף החצי שעה. התהליך תלוי במהירות הגלישה, החיבור אל השרתים, ובחבילות שהיו מותקנות לך על המכשיר. הכי חשוב זה לא להילחץ, התהליך בהחלט לוקח קצת זמן, ואין צורך לגעת במכשיר או להתייאש בזמן הפעולה ולהפסיקה. התהליך נבדק על ידי ועל ידי גלעד גואטה (Gulliver) מספר פעמים בהצלחה. עובד כמו שעון!

יתכן ותוסף אחד או שניים לא ישוחזרו, אך זה נובע רק מעומס על השרתים. לרוב כל התוספים ישוחזרו בהצלחה.

לאחר שהפעולה הסתיימה בהצלחה, הפעל מחדש את המכשיר. כשהמכשיר יופעל מחדש תוכל לשים לב שכל התוספים שהיו מותקנים לך על המכשיר עוד לפני ביצוע ה- Restore ב- iTunes, הותקנו עליו מחדש בהצלחה. כמו כן, המקורות (אותם הסורסים) האהובים עליך, חזרו אף הם בהצלחה אל ה- Cydia. מגניב לא? בהחלט!

 

אתה בוודאי שואל את עצמך איפה לעזאזל התוסף הזה היה קודם לכן? למען האמת זו שאלה שגם אני שואל את עצמי בכל פעם מחדש. כל הכבוד למפתח על התוסף המקצועי ועל המחיר הזעום ביחס לתועלת שהתוסף הנ"ל מציע. אשכרה מחיר של חבילת מסטיקים.

 

שלב 12
הפעל את התוכנה i-FunBox, כשהמכשיר מחובר אל המחשב באמצעות כבל ה- USB, לחץ פעמיים על שם המכשיר, גש לתיקייה User Applications, הקלק על התיקייה קליק ימני בעכבר ובחר ב- Install App.

 

 

בחלון שנפתח גש לנתיב הבא:

משתמשי Windows XP

C:\Documents and settings\Your User Name\My Music\Itunes\Itunes Media
\Mobile Applications

משתמשי Windows 7

C:\Users\Your User Name\My Music\Itunes\Itunes Media\Mobile Applications

סמן את האפליקציות אותם ברצונך לשחזר או שתסמן את כולם עם העכבר ואפשר גם באמצעות צמד המקשים

Ctrl + A ולחץ על Open.

 

 

כעת כל האפליקציות שבחרת מותקנות על המכשיר. המתן בסבלנות לסיום התהליך.

 

 

בסיום התהליך תוצג הודעה המציגה מידע חשוב על האפליקציות שהותקנו.

 

 

שלב 13
לאחר שכל האפליקציות הותקנו על המכשיר בהצלחה, ולאחר שכל התוספים שהיו מותקנים על המכשיר חזרו אף הם בהצלחה, ניתן לגשת לפעולת שחזור הגדרות מיקום התיקיות והאפליקציות שעל המכשיר בדיוק כפי שהם היו מסודרות עוד לפני שביצעת Restore למכשיר.

 

על מנת לעשות זאת עליך להפעיל את i-FunBox ולגשת לנתיב הבא:

 

var/mobile/library/springboard

 

עליך להחזיר את שני הקבצים החשובים האלו שגיבית עוד בשלב 9 של המדריך. מדובר על שני הקבצים הבאים:

 

*-IconSupportState
IconState

 

על מנת לעשות זאת לחץ קליק ימני בעכבר, בחר ב- Copy From Pc, גש אל התיקייה עליה שמרת את הקבצים (או על שולחן העובדה אם שמעת בעצתי), סמן את שני הקבצים ובחר ב- Open.

 

 

לאחר שביצעת את התהליך אני ממליץ על הפעלה מחדש של המכשיר. יכול מאוד להיות שפעולת Respring תספיק, אך אני הייתי הולך על בטוח ובכל זאת מבצע הפעלה מחדש.

 

שלב 14
במידה וברצונך לשחזר את ערכות הנושא (אלו שלא הותקנו באמצעות Cydia) או אלו שטרחת ועמלת עליהם קשות בהגדרות של כל מיני פרמטרים כגון: הגדרת טמפרטורת מזג אוויר בהתאם למיקומך, הוספת תמונות ושינויים כאלו ואחרים עליך להעתיק אותם בחזרה באמצעות i-FunBox אל הנתיב הבא:

var/library/themes

הפעם אחרוג ממנהגי ולא אצרף תמונות היות ואם כבר ביצעת שינויים כאלו ואחרים בערכות הנושא שלך, אתה בהחלט יודע מה עליך לעשות והעיקרון הוא אותו העיקרון כמו בשלבים הקודמים.

 

שלב 15
כעת עליך לשחזר את התוכן של האפליקציות. אותו תוכן שגיבית "לענן" באמצעות DataDeposit אל השרתים של DropBox.

 

הפעל את התוסף DataDeposit, בחר ב- Restore, קשר את חשבון ה- DropBox שפתחת קודם לכן באמצעות הקשת המייל והסיסמה אשר באמצעותם נרשמת לחשבון ה- DropBox, בחר באפליקציה אותה ברצונך לשחזר ואשר את הפעולה.

 

 

הערה
פעולה זו אמורה לשחזר את המידע הפנימי של האפליקציות כגון: שם משתמש וסיסמה, הגדרות של האפליקציה, התאמה אישית, היסטוריית שיחות (במידה ויש) והרשימה עוד ארוכה. אבל, את הכוונה אתה כבר מבין.

כמו שציינתי קודם לכן, התוסף נבדק בגרסה אחת לפני האחרונה נכון לרגע כתיבת המדריך, ואת מרבית התוכן הוא הצליח לשחזר לי בהצלחה. ציינתי אילו אפליקציות נבדקו אך עם זאת, ייתכן ובאפליקציות מסוימות הוא לא יצליח לשחזר את הכול באופן מלא או בכלל אבל אני חייב לציין שלרוב הוא פועל כמו שצריך.

 

עוד דבר מאוד חשוב – אסור שהאפליקציה תיהיה פתוחה ברקע. דאג לסגור את כל האפליקציות לפני השחזור מהמולטי טסקינג אחרת, זה יגרום לבעיות בשחזור.


שלב 16
הפעל את התוכנה iBackup, בחר אילו פרמטרים ברצונך לשחזר (כברירת מחדל הכול מוסמן), לחץ על קובץ הגיבוי אותו ברצונך לשחזר ובחר ב- Restore.

 

 

התוכנה יודעת לשמור קבצי גיבוי שונים בהתאם לתאריך בו בוצע הגיבוי ומסדרת אותם מלמטה כלפי מעלה. זאת אומרת שהגיבוי האחרון יופיע תמיד ראשון (למעלה).

 

הערה חשובה
בצע כיבוי והפעלה מחדש למכשיר גם אם אתה רואה שהמידע חזר. ייתכן ולא תראה את כל המידע עד לביצוע הפעלה מחודשת של המכשיר. אנא שים לב!

 

תוצאה סופית
אם פעלת באופן מדויק וביצעת את כל השלבים בהצלחה המכשיר שלך אמור לחזור כמעט אחד לאחד למצבו הקודם. אני מציין ומדגיש! מי שחשב להיות "חכמולוג" ולהוריד את xBackup באופן בלתי חוקי, סביר להניח שלא יצליח בתהליך. התהליך נבדק ונוסה מספר פעמים על ידי ועל ידי גלעד גואטה (Gulliver) בהצלחה ושנינו רכשנו את התוסף באופן חוקי. אין מה לבוא אלינו בטענות במידה ולא הצלחת עקב שימוש בתכנים פרוצים. ראה הוזהרת!

כמו כן, את ההגדרות של הדואר האלקטרוני והתוספים מה- Cydia תאלץ לבצע באופן ידני, אך אנחנו משוכנעים שזה עניין של כמה דקות בעבורך ואת הדברים החשובים שלוקחים הרבה יותר זמן כבר חסכנו לך באמצעות המדריך.

המדריך יעלה גם לפורום האתר.

תודה רבה לאלירן לוגסי על שביצע הגהה למדריך.

אסף מורז

אסף מורז

ערד - Arad
שמי אסף מורז בן 35 מערד. על מחשבים וגאדג'טים אני מטורף משחר ילדותי. את תרומתי לאתר אני מספק בכתיבה של כתבות ומדריכים למען הקהילה כולה. לאחרונה עברתי להשתמש במכשיר אנדרואיד, אך אין הדבר מונע ממני להמשיך ולכתוב לכם כתבות דווקא בנושא האייפון. לכל המעוניין, ניתן לקרוא את הכתבות שלי באתר השני כאן: http://www.iandroidil.net/author/asafmoraz
אסף מורז

89 תגובות

 1. רון מלכיאור

  אל תשכח מי המליץ לך פעם על SharePod!! 🙂

  אסף מורז הגיב:

  אני לא שוכח אבל לדעתי זה לא היית אתה 😛

  Davidboy הגיב:

  אסף אני צריך עזרה ממך בבקשה,
  התקנתי לפני מספר שבועות תוכנה מהסידיה בשם yourtube 2 לאייפון 3gs שלי גירסה 4.3.3 ולאחר ההתקנה העלים לי את האייקונים (חיפוש,מועדפים,וכו׳) מהיוטיוב שלי והשאיר לי רק שניים (במקום 4 או חמש ברגיל).לאחר חיפוש באינטרנט ולאחר מחיקת התוסף מהסידיה מצאתי מדריך לתיקון הדבר הממה התבלבלתי בקובץ ודפקתי את היוטיוב ועכשיו גם האייקון של האפליקציה לא מופיע לי במכשיר. יש פתרון אחר לשחזר את היוטיוב בלי לעשות ריסטור ?

  אסף מורז הגיב:

  זה לא קשור למדריך. תמיכה תוכל לקבל בפורום. אני ממש לא יודע איך לעזור לך בזה, לא נתקלתי בתופעה.

  רון מלכיאור הגיב:

  זה הייתי אני. הוכחה:
  http://www.iphoneil.net/forum/showthread.php?t=543&page=1&highlight=SharePod , תירד למטה טיפה

  אסף מורז הגיב:

  חחח אשכרה הלכת לבדוק! כל הכבוד! כן, צודק, לא זכרתי שזה היית אתה אבל שיחקת אותה עם התוכנה הזו.

  רון מלכיאור הגיב:

  מה הלכתי לבדוק,אני זוכר אז סה"כ כתבתי SharePod בפורום וזהו חחחח
  אם הייתי צריך לבדוק אשכול אשכול לא הייתי מביא הוכחה,אלא רק אומר שזה הייתי אני

 2. כתבה מושקעת ומאוד יפה, שאפו!
  אבל בתור אחד שהתחיל לפני 3 שנים עם מכשיר 3G והיה חייב לפרוץ אותו ע"מ שיעבוד אני מעדיף פשוט לעשות גיבוי מהאייטונס לא לפרוץ את המכשיר ולא לסבול את הכאב ראש הזה.
  ושוב, תודה רבה!

 3. כל הכבוד על הכתבה המאוד מושקעת!

  תודה רבה!

 4. תודה רבה אסף,כמו תמיד הכי ברור והכי שימושי,מלך אמרנו כבר?!

 5. וואחד השקעה,
  אבל אישית אני מעדיף פשוט לתת לאייטיונס לעשות אוטומטית את כל התהליך הארוך הזה שאתם עשיתם ידנית 🙂

  אפילו שבכל דבר אחר שלא נוגע לשחזור וכו' אני אישית מעדיף את I-fun-box בשביל להעתיק, להוריד, להתקין וכו' על המכשיר 🙂

  אסף מורז הגיב:

  אתה צודק אבל אם תיתקע פעם עם זלילת סוללה מוגברת ואו התחממות של המכשיר לאחר RESTORE FROM BACKUP אז בוודאי תחפש שיטה כזו. לכן אני וגלעד ישבנו ויצרנו את המדריך הנ"ל.

  yonvata הגיב:

  במצב כזה אני מסכים איתך לחלוטין,
  אבל כל מה שתארת פה רק גורם לי יותר להיות שמח שאני נשאר עם 4.2.1 ולא עובר ל4.3 למיניהם… 🙂

 6. כל הכבוד על ההשקעה והמדיך הברור…
  יש לי שאלה!
  מה קורה עם עושים פשוט UPDATE למכשיר פרוץ עם גרסה 4.2.1 לגרסה 4.3.3 ואח"כ פורצים ומשחזרים מקורות עם XBACKUP… יגרמו בעיות כלשהן?! מישהו ניסה?

  ושוב תודה על המדריך! פשוט ענק!

  אסף מורז הגיב:

  לא מומלץ בכלל. ייתכן ותסבול מהמון צרות.

  tomER229 הגיב:

  אכן מסכים ברוב המקרים זה אכן יוצר בעיות .

  אבל שאלה אחרת למא לא להשתמש ב PKGBACKUP שגם שומרת הגדרות וגם את האפלקציות והחתימות והגדרות איקונים תיקיות ותוספים . ולחסוך כמה שלבים . ?

  אסף מורז הגיב:

  הסיבה היא שאני לא מכיר אותה לעומק. אני בהחלט אבדוק אותה בהזדמנות.

  Gulliver הגיב:

  Pkgbackup שומרת מקורות וטוויקים של סידייה בלבד. היתרון הגדול שלה עך xbackup הוא שאפשר לשחזר ממנה באופן סלקטיבי. אין ספק שעושה עבודה מעולה אבל רק בסידיה. החסרון הגדול שעולה פי 4 מxbackup אבל בשביל תוכנה טובה מריך לשלם.

 7. מלכים!! הייתי חייב את זה. ל איזו השקעה

 8. אחד המדריכים הכי מושקעים שראיתי תודה רבה 😀

 9. כל הכבוד! מושקע מאד אבל לא ציפיתי לראות את המשפט הזה:
  2. לא תוכל להצליח בתהליך במלואו אם התוסף AppSync מה- Cydia לא יהיה מותקן על מכשירך.

 10. כל כך הרבה תוכנות שונות לכל נושא…למה אין תוכנה אחת שמגבה הכל והיא לא אייטיונס? איך לא המציאו דבר כזה?

  אסף מורז הגיב:

  זה שילוב של כמה תוכנות שונות שפותחו על ידי מפתחים שונים. אנחנו בסה"כ ביצענו איחוד של הדברים ויצרנו לכם מדריך.

  דרך אגב, שאלתך טובה אבל מסתבר שאין חיה כזו כרגע.

 11. ידוע מראש תודה בכל אופן על ההשקעה

 12. אז מה? אפשר לעשות סנכרון עם אייטונס ולגבות את האפליקציות מסידיה עם xbackup גם בלי כל הסיבוך המורכב הזה (אפליקציות מאפסטור פרוצות אפשר לסנכרן עם appsync וכך אפשר לגבות ולשחזר אותן מאייטונס אחרי שהתוסף מותקן מחדש אחרי פריצה). מי שרוצה את שני האפליקציות בחינם שישלח לי מייל ויבקש סורס. Lironshemer48@gmail.com

  אסף מורז הגיב:

  ברור שאפשר. המדריך נוצר בשביל "שונאי" אייטונס וגם קיבלת לינק במדריך למדריך הישן לגיבוי ושחזור של כל iDevice באמצעות iTunes.

  אגב, דאגנו לציין במדריך ששחזור מגיבוי יכול לגרום בגרסאות של 4.3X להתחממות של המכשיר ולזלילת סוללה. זה קרה להמון אנשים כולל אותי ויצא מצב שבמשך הלילה נאכלת לי כ- 20 אחוז סוללה. היום אני לאחר שחזור נקי עם אותם התוספים ואני מאבד בלילה רק כ- 4 אחוזים, יש הבדל לא?

  אגב, תודה הייתה מתקבלת בברכה. זה לא קשה.

  Lss הגיב:

  לא שאני מתלונן, בנוסף נסה את הפריצה האחרונה של redsn0w, היא חוסכת ומשקמת את הסוללה (כך לפחות אמרתם).
  אבל כל הכבוד על המדריך וההשקעה! 🙂

  אסף מורז הגיב:

  יש מצב שאתה צודק. לא בדקתי. בכל אופן, זה ידוע שה- iTunes עלולה להחזיר "זבל" למכשיר. כל אחד יכול לעשות מה שנוח לו ויש כאלו שמסתבכים עם ה- iTunes ולכן הם יכולים לעבוד על פי המדריך או על פי חלקים מהמדריך בהתאם למה שהם צריכים לבצע.

 13. כמי שעבר סופ״ש מבגיהנום עם איטונס, הלכה לו הפריצה לעזאזל ואיבד כמעט את כל המידע מהמכשיר, הייתי שמח לכתבה כזו לפני ארבעה ימים ואולי הייתי יכל להמנע מהצרות של האיטונס. (בראבו אפל על תכנה מעפנה מסורבלת וכבדה).
  מה שמביא אותי למסכנה החד משמעית :
  ללללללללא עוד אפל ולאאאאאא עוד אייפון.
  היו לי בעיות עם סמארטפונים בעבר נכון אבל לא כאילה.
  או שיש אייפון לא פרוץ ומרגישים כלואים או שפורצים מרגישים חופשיים ואוכלים אותה בגדול. וואלה לא יודע מה המכשיר הבא אבל זה לא יהיה אפל. אגב על שרות של אפל רצו ממני 200€. לא חוצפה? מחיר של חדש. למה מי מת? 

  אסף מורז הגיב:

  זה כנראה נובע מחוסר ידע. אבל מזה לומדים בסה"כ. כאשר אתה לומד את הדברים ומה לעשות או לא לעשות הכל נהיה יותר פשוט וקל.

  אגב, אם אתה חושב לעבור לאנדרואיד, נראה אותך מעדכן לו גרסה שמה. בגרסה האחרונה הם היו צריכים לגשת לנקודת שירות על מנת לעדכן ושלא נדבר על הזמן הארוך שהם המתינו לה. כמובן שיש דרכים אחרות כמו רומים מותאמים אישית אבל הדשא של השכן לא תמיד ירוק יותר 🙂

 14. כל הכבוד על המדריך! באמת מאוד מושקע.

  נ.ב
  בקשר לxBackup הלא חוקי, הוא מגבה טוב פשוט לא מעלה את הגיבוי לרשת וזאת הבעיה היחידה לכן אי אפשר אחרי זה להוריד.
  לכןמעתיקים את הגיבוי עםi-Funbox למחשב ולאחר הריסטור מתקינים שוב ומעתיקים את הגיבוי חזרה.. 🙂

  אסף מורז הגיב:

  אתה יודע מה הבעיה איתו? הגרסה הפרוצה לא מורידה את כל החבילות שהוא דורש. אני משתמש בגרסה חוקית אבל אני מודה שמאוד הסתקרנתי לבדוק איך זה עובד גם בדרך אחרת ולצערי זה לא עבד.

 15. אחרי גיבוי עם XBACKUP וריסטור.. זה אמר לי שלא מצא את הגיבוי שהעלתי…
  גיביתי אותו ("למזלי")גם דרך המחשב והעברתי חזרה לתיקיה אבל הגיבוי לא עבד למרות שבקבצים אכן מופיעה הרשימה של הסורסים והכול… זה לא נותן לי לעשות ריסטור מהבאקאפ הזה.. 🙁

  יש פתרון חוץ מלהתקין הכול מחדש?

  אסף מורז הגיב:

  זה בדיוק מה שהגבתי לבחור מעליך. כנראה שאתה לא רכשת את התוסף ואתה משתמש בגרסה פרוצה והפעם, יש לזה מחיר…

 16. היי

  תודה רבה על המדריך המושקע – לא עדיף להשתמש בתוכנה אחד שעושה את הכול ביחד ובאמת באמת עובדת להפליא – אני איתה כבר מעל שנה – והיא לא מאכזבת בכלל – 7 דולר בלבד – PKGBACKUP.

  אני ממליץ לכולכם .

  אסף מורז הגיב:

  היא מגבה דברים שלא קשורים לסידיה? היא מגבה שיאים של משחקים? אפשר להתקין איתה קבצי IPA? אפשר לשלוף איתה מוזיקה מהמכשיר? אני סתם סקרן לדעת, אני פשוט לא כל כך מכיר אותה.

  Oren Hoz הגיב:

  היי איש

  היא מגבה דברים שלא קשורים לסידייה – בטח
  היא מגבה "שיאים" של משחקים ללא בעיה
  לא הבנתי לגבי התקנת IPA אבל היא מחזירה לך את המכשיר 1 ל 1
  את המוסיקה אני מחזיר מהאיטונז כמובן ואת כל שאר התוכנות גם מהאיטונס ואחר כך שופך גיבוי

  היא מגבה אנשי קשר סורסים – משחקים ( קבצי מידע כמובן )
  כל התכולה של הסידייה

  תראה את הלינק

  http://www.pragmatixconsulting.com/iphoneApps/Screenshots.html

  אסף מורז הגיב:

  אוקי תודה. עכשיו עוד שאלה, האם היא מגבה את ההגדרות של הדברים מהסידיה? זאת אומרת שאם למשל כיוונתי פרמטרים מסוימים בתוספים של הסידיה כמו למשל מתגים מסויימים ב- SBSETTINGS, ערכות נושא וכו', האם היא מחזירה את הכל אחד לאחד?

  Ga1 הגיב:

  יש לי אותה היא מגבה
  את כל התכנים של הסידיה בנוסף ניתן לגבות את אותם התכנים כמו ibackapp וניתן לגבות גם תמונות וסרטונים
  וכל זה באמצעות העלאה לשרת ה – AppBox
  (יש מצב היא מגבה גם ערכות נושא אבל לי אין ככה שאני לא יודע)

  Oren OZ אני לא ראיתי אפשרות בתוכנה לגיבוי של "שיאים" במשחקים אין כזאת אפשרות.

  Oren Hoz הגיב:

  בטח שכן איש יקר ,
  יש לך אופציה לגבות את המידע של האפליקציות ….. זה בדיפולט .

  תראה , שיצא 3.4.3 אני השתמשתי בה כרגיל – ובאופן כללי אותי שיאים לא מענינים ככ – אבל הבחנתי שב 2 -3 משחקי כדור שאני אוהב השיא שלי נשאר בוודאות .
  אני לא שידרגתי – ביצעתי ריסטור .

  בכל מקרה ככה אני זוכר את זה .

  לילה טוב לכם

  לגבי המתגים בסידייה וואלה לא זוכר – אבל אני אומר לך בוודאות שאני לא עושה כלום והכל חוזר לקדמותו – התהליך עצמו עצמאי אבל מאוד ארוך – מעל שעה וחצי .

  ובאמת תודה מכל הלב על המדריך המושקע הזה

  Ga1 הגיב:

  צודק בדקתי עכשיו עדכנתי את הגרסה שלי
  (הייתי ב 4.3.3 ומגרסה 4.3.4)
  וישנה אפשרות לגבות שמירות באפליקציות.

 17. בבקשה עזרה ! מי שיכול לעזור בבקשה שיענה:

  כבר חודש שאני רוצה לגבות,
  אבל כשאני לוחץ לחצן ימני על המכשיר שלי (אייפון 4),
  אין לי BackUp! יש לי רק Restore from BackUp!

  איך אני מחזיר את הBackUp?

  אגב,
  יש לי את באייטונס הכי חדש!
  גרסה 4.2.1 באייפון.

  תודה!!!!

  אסף מורז הגיב:

  נשמע כאילו משהו לא תקין ב- iTunes. נסה לבדוק מה קורה במחשב אחר.

 18. אין בעולם על המדריך הקודם שעשית!! אין!! הוא ממש פשוט ונוח לתפעול.
  כל ריסטור אני משתמש בו וכל פעם מתפעל מחדש איך האייפון חוזר !!בדיוק!! לאותו מצב רק עם גרסה מחודשת!!

  Scubavi הגיב:

  שים לינק נראה…

  אסף מורז הגיב:

  תודה עידן ויש לינק במדריך הזה. תוכל להסתכל למעלה בתחילת המדריך.

 19. מדריך מאוד מרשים ומושקע. חבל רק שאין לי ווינדוס. באסה שאין משהו כזה למק.

  אסף מורז הגיב:

  אני חושב שכל הדברים שציינתי כאן עובדים גם על MAC למעט הנתיבים של קבצי ה- IPA ולדעתי IFUNNBOX עובדת גם על MAC לא? אם כך, המדריך מתאים גם ל- MAC.

  yonvata הגיב:

  למייטב זכרוני i-fun-box עובד רק על ווינדוס…

  אסף מורז הגיב:

  צודק. אם כך, אפשר להשתמש עם תוכנות אחרות אבל אני לא יודע אם הם יודעות להתקין קבצי IPA שאגב, אפשר לסנכרן גם עם iTunes.

 20. האם התוכנה iBackup קיימת גם למק?

  MyIphone הגיב:

  זה תוסף ולא תוכנה ולכן זה קשור למכשיר ולא למערכת הפעלה

 21. כל הכבוד על ההשקעה, מדריך מעולה…

 22. מדריך מושקעע מאד תודה, יעזור להרבה שלא מבינים ויודעים.
  למרות שאני עדיין לא מבין למה כל כך הרבה שלבים וכל כך הרבה תוכנות. משתמשים רק בXBACKUP לסידיה ואז באייטונס- ופשוט הכל מתגבההה ולא צריך את כל שאר התוכנות (אהה ובעצם גם הSHAREPOD המאד שימושי וזהו…)

  אסף מורז הגיב:

  יש כאלו שלא אוהבים את iTunes ויש כאלו שמעדיפים לא לשחזר "זבל" בחזרה אל המכשיר ולגרום לו לעיתים להתחממות ואיבוד סוללה. אני מדבר מניסיון. זה קרה גם לי…

 23. תגידו אם גיביתי את
  *-IconSupportState
  IconState
  ואז החזרתי אפליקציות לאייפוד (אבל לא בדיוק כמו שהיה קודם-חלק נוספו וחלק אינם)
  ואז אני מחזיר את הקבצים
  מה יקרה?

  אסף מורז הגיב:

  אני מניח שחלק מהדברים יחזרו בהצלחה. נסה ותגיד לנו מה הולך..

  אלון הגיב:

  עבד כמו קסם!
  מה שכבר היה בתיקיות נשאר שם
  האפליקציות החדשות – מחוץ לתיקיות
  מה שלא העברתי – פשוט לא היה שם..

  אסף מורז הגיב:

  תודה על העדכון אחי.

 24. איזה השקעה
  כל הכבוד !!!!!

  רציתי לדעת האם ה – Itunes מגבה שמירות ותוצאות ממשחקים?
  אני משתמש בתוכנה AppBackUp (Cydia) שמגבה עבורי את התוצאות והכל.

  אסף מורז הגיב:

  אני חייב לציין שה- iTunes מבצעת את הגיבוי הטוב ביותר אבל הרעיון למדריך שאני וגלעד יצרנו נהגה לאחר שרבים סבלו מאיבוד סוללה והתחממות של המכשיר. אני בעצמי סבלתי מאיבוד סוללה (20 אחוז ב- 6 שעות ללא שימוש).

  בכל אופן, יכול מאוד להיות שהפריצה החדשה כן מתקנת את זה אבל תמיד אם אפשר רצוי לבצע RESTORE נקי ולא להשתמש לאחר מכן בשחזור של ה- iTunes אלא אם אין ברירה אחרת.

 25. מדריך מעולה !@!@!@!@!@!!! השקעה אדירה פשוט למרות שאני ידעתי את הכל פה

  אבל רציתי לשאול שאלה בקשר לdatadeposti והיא האם אפשר לגבות יותר מאפליקציה אחת בו זמנית כי זה מעצבן להעתיק הכל וטזה לוקח הרבה זמן

  אסף מורז הגיב:

  לצערי לא. אני ממש מקווה שהוא יכניס את האופציה בעתיד בכדי להפוך את הפעולה לאוטומטית.

 26. חלק מהתמונות לא מוצגות!
  אחלה מדריך!

  אסף מורז הגיב:

  רענן את הדף. המדריך ארוך, אני יודע אבל כל התמונות נטענות ואם לא ראית אז כנראה שהתפספס משהו. בדוק שוב.

 27. שלום חברים,

  לא מבין!!!
  אני בצעתי התקנה מ 4.1 ל 4.3.3 ע"י הודת קובץ התקנה של מערכת ההחפעלה.ולאחר מכן פרצתי עם redsn0w.

  האם לא בוצע תיקון לחיסכון בחיי הסוללה?

  תודה מראש,

  אסף מורז הגיב:

  גם אני שמעתי על זה אבל אני לא חושב שיש קשר בין הדברים.

 28. אסף וגלעד פשוט ואווווו. אין מילים השקעה רבה מכל הלב , מדריך מפורט וברור. כמובן שנשתמש בשעת הצורך
  תודה ישר כח.
  ארז

 29. אסף תודה רבה על מדריך מושקע ומפורט
  בזכות המדריך האייפון חזר אחד לאחד אחרי עידכון גירסא.
  יישר כח ושאפו על ההשקעה

  אסף מורז הגיב:

  אני שמח שיכולנו לעזור לך. ארצה להגיד גם תודה רבה לכולכם על הקומפלימנטים שנתתם לנו כאן בתגובות! זה נותן לנו חשק לעבור כבר לפרויקט הבא!!!

  ארצה לציין שאינכם חייבים לבצע את כל השלבים שבמדריך וכל אחד רשאי לבחור איזו דרך מתאימה לו ובאיזה חלק הוא מעוניין להשתמש.

  המדריך הוא מעין הסבר המחשתי של כל החלקים השונים וכמובן שמי שרוצה יכול לעבור על כל השלבים ובאמת שבדרך זו אפשר לשחזר את המכשיר כמעט אחד לאחד בדיוק כמו לירז שפעל על פי המדריך והצליח.

 30. מה עושים אם בשלב 9 אין לי קובץ בשם כזה:
  *-IconSupportState

  יש לי שלושה קבצים דומים:
  IconSupportState-ffc7acae.plist
  IconSupportState-fffbf77d.plist
  IconSupportState-fffff779.plist

  המדריך אומר שחייב לגבות את הקובץ הזה ולא קבצים אחרים… מה עושים במצב הזה?

  אסף מורז הגיב:

  לא נתקלתי במצב הזה מעולם. אני מציע לנסות לגבות את שלושתם לכל צרה שלא תבוא ולבדוק מה קורה.

  אפשר גם להוריד אפליקציה בשם BackBoard בחינם מהסידיה ולגנוב ממנה את ההגדרות כך שאם תבוא איזו צרה כל שהיא זה יחזיר לא רק את סידור מיקום האפליקציות אלא גם את ההגדרות של המכשיר.

  Pinto הגיב:

  הורדתי אותה ולא הבנתי מה היא עושה או איך לעבוד איתה.
  מסרטון ביוטיוב נראה שהיא מתקינה THEMES או שאני טועה…?

  אסף מורז הגיב:

  גם! אתה צודק, אפשר בעזרתה לעבור בין ערכת נושא כזו או אחרת בקלות אבל זה לא רק זה. התוסף פשוט מגבה את מיקום האפליקציות, הגדרות והעדפות ואפשר בקלות לחזור לאותם ההגדרות אם קורה משהו…

  Pinto הגיב:

  אסף חיפשתי אבל עוד לא הבנתי איך משתמשים בה לצורך גיבוי…

  אסף מורז הגיב:

  להלן הסבר מפורט:

  BackBoard הינו תוסף חינמי לחלוטין שניתן להורדה מהסידיה ואשר באמצעותו ניתן לגבות את הגדרות המכשיר, סידור האייקונים על הספרינג בורד, מיקום התיקיות וכו'.

  הוא נועד במקור על מנת לאפשר גיבוי למשתמשים שאוהבים לשנות ערכות נושא בתדירות גבוהה ולא רוצים כל פעם מחדש להתאים את מיקום התיקיות והאפליקציות (וההגדרות).

  מה שאתה עושה הוא בעצם, הפעלת התוסף, בחירה ב- + ואז נתינת שם לגיבוי שאותו אתה רוצה לשמור.

  אם יקרה לך פעם איזה שהוא בלבול תוכל לשחזר את המצב לקדמותו. כמובן כל עוד שלא ביצעת RESTORE למכשיר.

  פשוט וקל 🙂

 31. האיפון ננעל לי מראה לי חיבור של כבל עם חץ לitunes עשיתי RESTORE וזה חוזר לי לאותו דבר

  adif717 הגיב:

  מי יכול לעזור לי תודה

  אסף מורז הגיב:

  האייפון דורש אקטיבציה! האם הסים המקורי נשאר בפנים??? האייטונס אמור לפתוח לך אותו אלא אם הוא נרכש בחו"ל והוא נעול.

  האם הוא נותן לך להחליק לשיחות חירום??

 32. היי אסף…אני בצרות…איבדתי את רשת הסלולאר…אין לי מכשיר מאוקטב ולא את הטלפון שלך כמובן 🙁 באסההההה
  תוכל בבקשה להתקשר אליי ? אני כבר 3 ימים ככה…
  שלח לי אימייל עם המספר שלך אם תוכל ואני אתקשר אלייך בקטנה, אם תוכל לעזור – אשמח 🙁
  mediaplaylive@gmail.com

 33. שלום אסף
  שאלה בנוגע למדריך
  כעת התקנתי מערכת הפעלה XP חדשה ו ITUNS גירסא 10.6.1.7
  אני רוצה לגבות את האייפד הפרוץ בעזרת המאמר שלך
  כברירת מחדל הDEVICE מוגדר לא לסנכרן מוזיקה/תמונות ושאר הירוק
  האם בשלב 2 במדריך אני צריך לסמן V בסינכרון של מוזיקה תמונות ועוד? או להשאיר אותו בלי וי
  במידה ולהשאיר בלי וי כדי שלא יסנכרן, מתי אני כן מסמן את הסינכרון?

  תודה מראש

 34. מדריך מושקע והכל, אבל appSync לא עובד כבר.. לפחות לא למי שצריך להתקין אותו עכשיו.
  מה האלטרנטיבה?

 35. הגיבוי מגבה גם אפליקציות שהורדתי בחינם מהפריצה?

כתיבת תגובה