יום שישי , נובמבר 24 2017

מהן האפליקציות הטובות בשוק בנושא משכנתא?

לקיחת משכנתא היא מהלך כלכלי מורכב במיוחד, כך שבאופן טבעי רובנו חוששים מאוד – שמא לא בחרנו נכון מבין כל המשכנתאות המוצעות ע"י הגופים השונים, שאולי אנחנו לא מתנהלים נכון לאורך השנים (כשלמשל מצטבר אצלנו סכום כסף גדול ונשאלת השאלה האם כדאי לסלק חלק מההלוואה או שמוטב דווקא להשאיר אותה כפי שהיא) וגם הסיכוי שלא יהיה לנו מספיק כסף בחשבון הבנק כשיורד ממנו ההחזר רק כי שכחנו לבצע הפקדה מדירה שינה מעינינו.

הבשורות הטובות הן שכמו בכל תחום שבו אנחנו זקוקים לעזרה, גם בתחום המשכנתאות פותחו אפליקציות שמסייעות לנו להתנהל באופן הטוב ביותר ובעיקר להרגיע את החששות.


*בהרחבה על מסלולי משכנתא שונים תוכלו לקרוא כאן.

לפניכם 3 האפליקציות הטובות ביותר הקיימות כיום:
1. משקלתא
משכנתאות הן כידוע הלוואות לטווח ארוך במיוחד, ולפעמים אפילו 20-30 שנים. גם בעלי ידע בכלכלה שלא נלחצים כשהם נתקלים במונחים כמו ריבית משתנה, הצמדה למדד ופריים מתקשים להבין מה יהיה גובה ההחזר החודשי שלהם אם יבחרו בהצעה של בנק כזה ומה יהיה גובה ההחזר אם יבחרו בהצעה של בנק אחר.

משקלתא מאפשרת לכם להזין את הנתונים הבסיסיים של כל אחת מהמשכנתאות המוצעות לכם (מסלול, ריבית וכו') ולדעת כמה תצטרכו לשלם בכל חודש לאורך כל תקופת ההלוואה. בנוסף מספקת אפליקציה זו הבחנה ברורה בין תשלומים שמפחיתים את הקרן לבין תשלומי הריבית כך שתוכלו לראות כבר היום כיצד החוב שלכם לבנק ייראה לאורך השנים ולהבין עד כמה מהר הוא פוחת, ולקחת בחשבון גם פקטור חשוב זה כשאתם בוחרים בסופו של דבר את אחת ההצעות.

2. "משכנתא פיקס"
עוד אפליקציה שהיא למעשה מחשבון שמספק לנו מידע מפורט ויקר ערך לגבי ההחזרים החודשיים לאורך כל תקופת ההחזר היא "משכנתא פיקס".

אפליקציה זו מסייעת לנו להבין מהו גובה ההלוואה שאנחנו זקוקים לה, ובנוסף לאופן המפורט ומאיר העיניים שבו מוצגים לנו ההחזרים החודשיים היא גם יודעת לשקלל במסגרת החישובים גם את המדד (שאמנם כמובן אין דרך לדעת את שיעורו בוודאות, אבל ישנן הערכות שונות ומדויקות מאוד לגביו, אם אתם בוחרים מסלולי משכנתאות שמושפעים משיעור עליית המדד).

3. משכנתאות בחו"ל – עם Mortgage Calculator & Rates
אחת המגמות הבולטות בשנים האחרונות היא השקעה בנדל"ן בחו"ל. בחלק מהמקרים, על-מנת לרכוש נכס מניב, נדרשת לקיחת משכנתא במדינה שבה מתבצעת ההשקעה ולשם כך כדאי להכיר את האפליקציה של Zillow שמפעילה גם אתר שימושי מאוד למציאת נכסים אטרקטיביים בארה"ב. האפליקציה, Mortgage Calculator & Rates, מאפשרת לכם להבין אילו משכנתאות מתאימות לכם מבחינת היכולת לעמוד בהחזרים כך שתוכלו לקנות בית או דירה שהם אכן השקעה משתלמת, ובנוסף עוזרת לכם להגיע להלוואות אטרקטיביות באמת, כאלה שיהפכו את ההשקעה לעוד יותר כדאית.

המאמר באדיבות www.tradeit.bizportal.co.il

קטיה פרולוב

קטיה פרולוב

אני קטיה, בשנות העשרים המאוחרות של חיי (לא שואלים אישה לגילה), חובבת חידושים ואפליקציות שגורמות לי לתהות "איך לא חשבתי על זה קודם??" וכאלה שמקלות על חיי או סתם ממש משעשעות. בין אם אתם טכנופובים חוששים או אשפי אינטרנט שמפרקים ומרכיבים מיקרוגלים להנאתכם, אני כאן בשביל לשתף אתכם כאן בכל פניני החוכמה שמצאתי בעולם האפליקציות. תהנו!
קטיה פרולוב

כתבות אחרונות על ידי  קטיה פרולוב (הראה הכל)

כתיבת תגובה