יום שישי , נובמבר 24 2017

האפליקציות שיסייעו לכם לנהל את החשבונות

אמנם הבנקים משקיעים משאבים רבים בלמתג את עצמם כידידותיים ללקוחותיהם וכמי שעושים הכל, ובפרט במרחב הדיגיטלי, כדי לסייע לנו לנהל את חשבון הבנק באופן מושכל – אבל כדאי להיעזר גם באפליקציות של גורמים חיצוניים ואובייקטיביים.

1. שינויים בהרגלי הצריכה – Expense Manager

אפליקציית אנדרואיד שמטרתה לעזור לנו לשנות את הרגלי הצריכה שלנו – ועםExpense Manager מסתבר שמעקב אחרי ההוצאות היומיומיות אינו משימה בלתי אפשרית, אלא להיפך, מטלה פשוטה ומשתלמת מאוד.
האפליקציה מאפשרת לנו לתעד באופן קבוע את ההוצאות שלנו, בחלוקה לקטגוריות שהגדרנו מראש, וכך בעצם לקבל תשובה מדויקת ובטוחה לשאלה המתבקשת "איפה הכסף". ניתן גם להגדיר תקציב חודשי שאנחנו לא רוצים לחרוג ממנו, ולמעשה עצם התיעוד מצמצם משמעותית הוצאות שאינן כורח המציאות ועוזר לנו ליהנות מהכנסה פנויה גבוהה יותר לטובת הגשמת המטרות האמיתיות שלנו.

2. מעקב צמוד אחרי כרטיסי האשראי – חיוב בטוח
אפליקציית "חיוב בטוח" מספקת מענה אפקטיבי לבעיה נפוצה במיוחד: עד שפירוט החיובים החודשי של כרטיסי האשראי שלנו מגיע אלינו בדואר, לא תמיד אנחנו זוכרים האם באמת ביצענו את כל התשלומים שמופיעים בהם. אמנם ניתן להיכנס בכל רגע לאתרים של חברות כרטיסי האשראי ולצפות בפירוט העדכני, אולם לא תמיד אנחנו זוכרים לעשות זאת. "חיוב בטוח" שולחת לנו התראה לסלולרי (מכשירי אנדרואיד בלבד) בכל פעם שמתווסף חיוב לאחד מהכרטיסים, ובזכות פרק הזמן הקצר שבין התשלום לבין העדכון אנחנו יכולים להיות בטוחים שאכן מדובר בהוצאה אמיתית.

3. לבחון נכון משכנתא – משקלתא
אצל רבים מאיתנו אחת השורות היותר משמעותיות בתדפיס חשבון הבנק היא החזר המשכנתא. על-מנת לוודא שאנחנו בוחרים את ההלוואה הטובה ביותר בהתאם לצרכים שלו מומלץ להיעזר באפליקציה שהיא מחשבון משכנתא – משקלתא. משקלתא מפרטת עבורנו מה יהיה גובה ההחזר החודשי לאורך כל תקופת ההלוואה וכך עוזרת לנו לבחור באופן מושכל בין האופציות השונות המוצעות לנו.
יתרון נוסף של מחשבון משכנתא זה הוא הממשק הנוח מאוד לשימוש, ומי שינצל את האינפורמציה שמוצגת באופן מאיר עיניים לטובת התמקחות עם הבנקים יוכל לחסוך סכומים משמעותיים מאוד.

*יותר על הנושא של מחשבון משכנתא תוכלו לקרוא כאן.

4. להפוך את ניהול החשבון למשחק – Toshi
הייחוד של טושי – שגרסה בסיסית אבל עשירה באפשרויות שלה מוצעת בחינם, וישנה גם גרסה עוד יותר מתקדמת, בתשלום – הוא שהיא הופכת את ניהול החשבון למשחק חביב, ובכך מאפשרת גם למי שפיתח חרדה ביחס לעולם הפיננסי לעקוב אחרי ההכנסות וההוצאות, פעולה שהיא בעצם חובה בימינו לכל מי שרוצה לנצל בצורה חכמה באמת את הכסף שהוא עובד עבורו כל כך קשה. Toshi היא מעין מפלצת חביבה שמדרבנת אותנו להימנע מהוצאות מיותרות ולחסוך כסף למטרות שבאמת חשובות לנו, ובנוסף מדובר באפליקציה אינטראקטיבית וצבעונית מאוד, כך שהאפקטיביות שלה גבוהה מאוד.
עוד חשוב להדגיש שלמרות העובדה שמדובר במשחק, האפליקציה עצמה מתייחסת בשיא הרצינות לנושא ניהול החשבון ובסופו של דבר גם המשתמשים בה מאמצים את העקרונות החשובים של ניהול חשבון בנק באופן מושכל ומודע.

המאמר באדיבות www.mashkantaguru.co.il

כתיבת תגובה