יום שישי , נובמבר 24 2017

5 אפליקציות שימושיות בנושא הבריאות

ב-2017 רובנו כבר יודעים עד כמה חשוב לשמור על הבריאות – ולעזרתנו נחלצות גם שלל אפליקציות שעוזרות לנו לחיות נכון ולצמצם משמעותית את הסיכון לחולי. לפניכם 5 אפליקציות שימושיות במיוחד:


*כמובן שחשוב במיוחד להדגיש ששום אפליקציה לא מחליפה התייעצות עם מומחה בתחום הבריאות וחשוב במיוחד לא להסתמך רק על המידע הנגיש באפליקציות למיניהן, אלא לוודא כל פרט עם רופאים ואנשי מקצוע אחרים.

1. תזונאית אישית – Nutrino
תזונה נכונה היא מרכיב קריטי בבריאות – נוטרינו (אפליקציה שניתן להוריד רק לאייפונים) היא תזונאית אישית שעוזרת לכל אדם לבחור מהו המאכל שהכי כדאי לו לאכול בכל נקודת זמן בהתאם להעדפות הקולינריות שלו ולמצבו הרפואי. נוטרינו גם מתחברת לצמידים חכמים שמנטרים פעילות פיזית ויכולה להתאים את ההמלצות התזונתיות שלה לאינפורמציה שהם מספקים.
עוד אופציה דומה, גם היא למערכות הפעלה iOS בלבד, היא Clean and Green Eating שמציעה אינספור מתכונים בריאים.

2. לא לשכוח את התרופות – Pill Monitor
לפעמים אנחנו זקוקים לתרופות כדי להיות בריאים – אבל לא תמיד אנחנו זוכרים לקחת אותנו בזמן או אפילו שוכחים מלכתחילה להצטייד בהן. אפליקציה בשם Pill Monitor עוזרת לנו לקחת את התרופות בזמן וגם מזכירה לנו מתי הגיע הזמן לבקר בבית המרקחת.

3. נפש בריאה בגוף בריא עם Endomondo
לא משנה אם הספורט שלכם הוא ג'וגינג, הליכה נמרצת או דיווש באופניים (לא חשמליים…) – אנדומונדו, אפליקציית אנדרואיד, גם תגבש עבורכם תוכנית אימונים אופטימלית וגם תעזור לכם להפיק את המקסימום מכל אימון ואימון, שכמובן ישפרו את בריאותכם בצורה משמעותית.

4. להפסיק לעשן עם SmokeBeat
אחד ההרגלים היותר מזיקים הוא עישון. רוב המעשנים מודעים לסיכון המשמעותי שהם לוקחים על עצמם, רבים מהם מבקשים להיגמל ואלו שלא מצליחים להפסיק לחלוטין יכול לפחות לעבור מעישון סיגריות רגילות לסיגריות אלקטרוניות.
תחליפים שונים כמו סיגריה אלקטרונית (תוכלו לראות כאן) שמציעים חוויה לא פחות נעימה ופחות מזיקה מסיגריה רגילה. מי שנחוש בדעתו להפסיק לעשן, יכול לעשות שימוש באפליקציה בשם SmokeBeat, שמבוססת על מחשוב לביש שמזהה את תנועת העישון, ועל עקרונות הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי (CBT). ברגע שמזוהה סיגריה האפליקציה מיד מפעילה את עצמה, ומציעה מגוון תמריצים (רגשי, שכלי, כספי וחברתי) כדי לשכנע את האדם לוותר על העישון. בנוסף האפליקציה לומדת אילו תמריצים עובדים על האדם הספציפי, ונותר רק לקוות שהיא תדע גם להבחין בין סיגריה רגילה לבין סיגריה אלקטרונית…

5. לנשום אוויר נקי בזכות Breezometer
לא רק סיגריות מכניסות לריאות שלנו ולגוף חומרים מזהמים – לפעמים גם האוויר שאנחנו נושמים רווי במרכיבים בעייתיים בלשון המעטה.
אפליקציה שמנסה לעזור לנו לנשום אוויר נקי, או לפחות להיות מודעים למצב האוויר בכל מקום שבו אנחנו נמצאים היא Breezemeter – אפליקציית אנדרואיד שמנטרת את זיהום האוויר ומציגה את המידע בזמן אמת וברזולוציה גבוהה מאוד. בפרט עשויה בריזומטר לסייע לחולי אסתמה ומחלות אחרות הקשורות בדרכי הנשימה להימנע משהייה במקומות מסוכנים עבורם, ויש לקוות שבמקביל יצליח המין האנושי לצמצם את זיהום האוויר והפגיעה בסביבה כך שכולנו נוכל להיות בריאים יותר, עם או בלי אפליקציות.

כתיבת תגובה