יום שישי , נובמבר 24 2017

על סטארט-אפים בתחום פיתוח אפליקציות וכסף – הלוואות, גיוס הון, ניהול תקציב ועוד

סטארט-אפ מצליח הוא סטארט-אפ שמספק מענה אפקטיבי לצורך אמיתי של ציבור רחב – ובאופן טבעי התחום הפיננסי מייצר אצל רובנו צרכים שונים, מגוונים וחשובים מאוד: למשל מציאת הלוואות בתנאים אטרקטיביים, גיוס הון בקלות, ניהול מושכל של התקציב (בין אם מדובר על תקציב חברה ובין על תקציב משק בית) ועוד. יותר על נושא ההלוואות תוכלו לקרוא כאן.

ואכן בשנים האחרונות לא מעט סטארט-אפים פיתחו אפליקציות בדיוק לצרכים הנ"ל. גם הבנקים הגדולים משקיעים יותר ויותר משאבים בדיגיטל, והתוצאה: הסמארטפונים שלנו הופכים גם לכלי ניהול פיננסי מתקדם ורב אפשרויות, וכמובן שכדאי לכולנו לנצל את כל האופציות שכאמור הולכות ומתרבות.

מה יודעת לעשות האפליקציה של בנק לאומי?

כאמור לצד הסטארט-אפים שמפתחים אפליקציות שקשורות לכסף עושים זאת גם הבנקים. בנק לאומי למשל מציע אפליקציה אחת שדרכה ניתן להפקיד צ'קים (פשוט מצלמים אותם ולוחצים על הכפתור הרלוונטי), לקבל הלוואות מידיות, לנהל פיקדונות, לקנות ולמכור ניירות ערך, לשוחח עם בנקאי ועוד, ואפליקציה ייעודית בשם Pepper Pay שמאפשרת להעביר כסף לאנשי הקשר שלכם גם אם החשבון שלהם מתנהל בבנק אחר.

גם בנקים אחרים, ובהם הבינלאומי, הפועלים ודיסקונט, מציעים אפליקציות חינמיות שדרכן ניתן לבצע פעולות שונות, והמגמה היא לאפשר עוד ועוד אופציות דרך אפיק זה כך שהצורך להגיע לסניף פיזי ילך וידעך.

האם כדאי להשקיע באפליקציה כדי לחסוך בהוצאות?

אפליקציה אחרת מחייבת השקעה מסוימת אבל אם תקפידו להשתמש בה – ואגב, עצם התשלום על אפליקציה מגביר משמעותית את המוטיבציה "לנצל" אותה, גם אם מדובר בתשלום לא גבוה – תוכלו לזכות בתמורה משמעותית.

המדובר באפליקציה בשם MoneyWiz2, שגרסת האנדרואיד שלה עולה 18.90 ש"ח (יש גם אופציה חינמית שלא כוללת את כל הפיצ'רים החשובים). ה- MoneyWiz2מאפשרת לכם לגבש תקציבים שונים, לעמוד בהחזרי חובות, לא לפספס מועדי תשלומים חשובים, להקצות כסף לחיסכון ובאופן כללי להימנע מהוצאות מיותרות ולייעל את האופן שבו מתנהל הכסף שלכם על-ידכם.

האפליקציה שתסדר לכם הלוואה מאנשים שאתם לא מכירים

מקור האשראי העיקרי בישראל הוא הבנקים, ובפרט אלה הגדולים, אבל בשנים האחרונות ישנו עוד אפיק שמעניק הלוואה לעוד ועוד אנשים, כולל כאלה שהבנקים לא היו מוכנים לסייע להם. הכוונה היא להלוואה שניתנת ע"י אדם פרטי, ובהתאם נקראת הלוואת עמית לעמית (או הלוואת P2P), ובעיקר ניתן לקבל הלוואות שכאלה דרך פלטפורמות דיגיטליות דוגמת ביזלנד, E-Loan ובלנדר, שמציעה גם אפליקציה מתקדמת.

דרך האפליקציה של בלנדר ניתן לקבל הלוואה של עד 50,000 ש"ח כשאתם קובעים את תקופת ההחזר (עד 3 שנים) ובהתאם את גובה ההחזר החודשי, והמערכת מציעה לכם מספר אופציות – כלומר אנשים מוכנים להעניק לכם את הסכום המבוקש, ובעצם מתחרים מבחינת הריבית שהם דורשים. הפעלת האפליקציה פשוטה ואינטואיטיבית, התהליך קל ומהיר ובנוסף אין צורך בערבים.

המאמר בחסות  www.meyda.org.il

כתיבת תגובה