יום חמישי , נובמבר 23 2017

לימודי צילום בעידן הסמארטפונים

עידן הסמארטפונים – שהתחיל בסך הכל לפני 10 שנים, כשהאייפון הראשון הושק ביוני 2007, למרות שרובנו מתקשים לזכור איך התנהלו החיים בלי טלפון שהוא בעצם גם מחשב – גורם לשינויים משמעותיים בתחומי חיים רבים. בפרט השתנה במידה ניכרת עולם הצילום, ולא רק בזכות המצאת הסלפי… הטלפונים החכמים הפכו את כולנו לצלמים חובבים עם פוטנציאל להפוך גם למקצוענים בתחום שמשלב מיומנות טכנית עם ביטוי אמנותי, ובפרט אם פונים אל מסלול לימודי צילום איכותי.

פריחת הפוטושופ ותוכנות העריכה האחרותסמארטפון הוא כלי שפשוט עושה חשק לצלם – כשכל כך קל להקפיא רגע ולתעד את המציאות, לחיצת כפתור זריזה וכבר מתקבלת תמונה באיכות גבוהה, אין פלא שהפיתוי להנציח את מה שקורה לנו בחיים כה גבוה.
העולם הדיגיטלי גרם גם לפריחת תוכנות עריכה ועיבוד תמונות, ובמיוחד מוכרת הפוטושופ שמאפשרת לנו להשביח כל צילום, לנטרל פגמים טכניים כתוצאה מתנאי צילום מוגבלים ובעיקר להפוך את התמונות שלנו לעוד יותר מעניינות.
לימודי הצילום דיגיטלי כוללים גם היכרות עם תוכנת העיבוד הגרפי של חברת אדובי (אגב, תוכנה שהגרסה הראשונה שלה יצאה לאור כבר ב-1998, כשעוד לא חלמנו על טלפון שהוא גם מצלמה משוכללת להפליא), ובמקרים רבים גם לימוד מעמיק של הכלים השונים שכלולים בפוטושופ.

ביטוי אישי מקסימלי

יכולות הצילום הגבוהות של הסמארטפונים מאפשרות לנו להביא את האישיות שלנו לידי ביטוי – בין אם בתמונות שאנחנו שולחים בווטסאפים, בין אם דרך רשתות חברתיות שמתמקדות בצילומים כמו אינסטגרם או פינטרסט ובעצם בכל פלטפורמה שהיא.
לימודי צילום מסודרים כוללים לא רק מיומנויות רלוונטיות בתחום, עבודה עם מצלמות מסוגים שונים וכאמור שימוש בתוכנות ייעודיות, אלא גם את הפן האמנותי. הלימודים עוזרים לנו לשכלל את היכולת לבטא את עצמנו באמצעות צילום, ובכך מבטיחים לנו אינטראקציה מוצלחת באמת עם העולם ובפרט תשומת לב ומחמאות לרוב.

קריירה מתגמלת

לימוד צילום באופן מקצועי הוא במקרים רבים קרש קפיצה מוצלח מאוד לקריירה מתגמלת – גם כספית וגם מבחינת הסיפוק מהעבודה.
הסיבה לכך היא שדווקא בעידן הסמארטפונים גדל הביקוש לצלמים מקצועיים. לכאורה מדובר בפרדוקס: אם כמעט כל אחד וכל אחת מאיתנו אוחזים במצלמה משוכללת במיוחד ומסוגלים להפיק תמונות איכותיות, למה בעצם שיידרשו אנשי מקצוע? התשובה פשוטה: המהפכה הדיגיטלית שעוברת על העולם מגבירה משמעותית את החשיבות שאנחנו מייחסים לפן הוויזואלי של הדברים, ובהתאם צילומים משובחים הם פריטים בעלי ערך רב, ודווקא בעידן של כמויות תמונות אינסופיות בכל מקום מתבלטות עוד יותר אלה המושקעות והמקצועיות, וערכן עולה עוד יותר – וכך עולה גם הביקוש לצלמים שעברו הכשרה מקיפה ויסודית.
עוד כדאי לדעת שהביקוש הגובר לקורסים לצילום הביא לעלייה גם בהיצע הלימודים בתחום, וכיום ניתן ללמוד אותו הן במסגרות פרטיות והן במכללות מובילות במסלולים איכותיים במיוחד.

מידע נוסף על לימודי צילום במכללת בית ברל תוכלו לקבל כאן.

המאמר באדיבות www.beitberl.ac.il

כתיבת תגובה