יום שישי , נובמבר 24 2017

כיצד לנהל עסק משפחתי מצליח למכירת אייפונים וציוד נלווה?

אם אתם חושבים על הקמת עסק למכירת אייפונים וציוד נלווה, הגעתם אל המקום הנכון. רוב העסקים בתחום אשר קיימים היום אלו עסקים משפחתיים, עסקים אשר לרוב מוקמים על ידי בן משפחה אחד שנעזר בכמה אחרים בכדי להפעיל את העסק ולהשיג את ההון הראשוני בכדי להקים את אותו עסק משפחתי.

אמנם, עסק משפחתי נראה כמו דבר מפתה מאוד, ורבים בתחילת הדרך בטוחים כי בינם לבין בני המשפחה שלהם לא יהיו כלל בעיות, אך מאוחר יותר, הבעיות הללו עלולות להגיע. לכן, אם אתם רוצים להקים עסק לממכר אייפונים עם אחד או יותר מבני המשפחה שלכם, קראו את המאמר הבא שילמד אתכם כיצד לעשות זאת נכון.

אל תוותרו על חוזה עבודה מסודר

חתימה על חוזה עבודה מסודר הינה קריטית בכל עסק, ואפילו בעסק משפחתי. רבים בטוחים כי מכיוון שזהו עסק משפחתי אין צורך לחתום על החוזה הזה והכל יהיה בסדר, אך בסופו של דבר כולם מגלים בדיעבד כי זו היתה טעות חמורה מאוד. ברגע שאין כללים ברורים ומוגדרים בחוזה מסודר, קשה מאוד לאכוף אותם. קשה לכל אחד מהמעורבים בעסק לדעת מה התפקיד שלהם, עד היכן מגיעות הסמכויות שלהם, ומי אחראי על מה, וכך מתחילות הבעיות.
לכן, כאשר יש חוזי עבודה מסודרים, הגדרות תפקיד ברורות ונהלים קבועים, הרבה יותר קל לנהל את העסק, גם אם מעורבים בו בני משפחה.

אין הטבות לבני משפחה

ההפסדים הגדולים ביותר לעסקים משפחתיים מתחילים כאשר מתחילים עם הטבות לבני משפחה. אם יש לכם אח או אחיין שרוצה אייפון חדש, אתם יכולים לתת לו הנחה קטנה או מתנה, אבל בשום אופן לא בחינם, וגם לא במחיר עלות. אם אתם רוצים להרוויח אתם חייבים לזכור כי בסופו של דבר אתם מנהלים עסק, ואם תתחילו עם הנחות והטבות, לא תצאו מזה לעולם. מספיקה הנחה מיוחדת וגבוהה שתתנו לבן משפחה אחד, ולאחר מכן יגיעו כולם לבקש את אותה הנחה.

לכן, מראש הודיעו לכולם כי למרות שמדובר בעסק משפחתי, זהו עסק. אם מישהו רוצה אייפון חדש או אביזר מיוחד, עליו לשלם עליו ממש כמו כל לקוח אחר.

בחרו מקבל החלטות עיקרי

בכדי למנוע ויכוחים ומריבות, החליטו מראש על בן משפחה אחד שיהיה מקבל ההחלטות העיקרי בעסק. הוא יהיה המנהל הראשי ויחליט אילו עובדים לקבל, ואת מי לפטר, אילו הוצאות יש לבצע, ובמה לקצץ ועוד. ברגע שיותר מידי אנשים מנסים לקבל החלטות חשובות כאלו בעסק, מתחיל הבלאגן ומתגלה קושי רב מאוד בניהול נכון של העסק.
כך תוכלו לנהל את העסק המשפחתי שלכם באופן הרבה יותר טוב ולבסס את מעמדכם בתחום מכירת האייפונים באזור שלכם בצורה טובה.

המאמר באדיבות www.dorot.biz

כתיבת תגובה