יום שישי , נובמבר 24 2017

AppleWatch | איך להשתיק את השעון של 'אפל' בקלות

לא אחת קורה ששעון ה-'אפל' שלכם מצלצל בחוזקה בקולנוע או בפגישה חשובה. המבוכה החברתית שאתם חווים בוודאי קשה ולא רצויה. אז מה עושים כדי לכבות את הצלצול באופן הפשוט והאינטואיטיבי ביותר?

Cover-to-Mute-Apple-Watch

בעוד שצלצול שעון שכזה ניתן להשתקה בזמן אמת על ידי לחיצות רציפות על כפתורי השעון, השתקת כל הרעשים מהשעון מצריכה דפדוף סבוך בתפריטים שלו, שעד שתמצאו בהם את התפריט הנכון מישהו כנראה כבר יספיק לחייג אליכם, ובכך יביך אתכם שוב – שעה שהשעון יתריע על השיחה.

למזלכם, יש דרך קלה ופשוטה יותר: השעון כולל פיצ'ר קטן המשתיק שיחות טלפון והתראות אודיו נוספות אשר תפעלו קל ומהיר מאד.

איך להשתיק ביעילות ובקלות שעון 'אפל' באמצעות כף ידכם?

צעד 1: הפעילו את האפליקציה Watch app אשר שולטת בשעון. וודאו כי האופציה Cover to mute מאופשרת באמצעות כניסה לתפריט My Watch à Sounds & Haptics.

צעד 2: בפעם הבאה שהשעון ירעיש כתוצאה מהתראה, שיחת טלפון וכד' – הניחו את כף היד כך שתכסה את כל המסך של השעון ל-3 שניות.

צעד 3: אתם צפוים לחוש עקצוץ קל בשורש כף היד. זו ההתראה משעון ה- 'אפל' שהשתקת קולות והתראות. על מנת להפעיל אותם שוב יש ללחוץ על הפעמון שבאזור הגדרות השעון, אליו מגיעים על ידי החלקת האצבע על הכפתור שנמצא על מסך השעון.

כמו בממשקים רבים של אפל, גם כאן – השתקת השעון עם כף היד תגרום לאי השמעת צליל או התראה, אבל לא יושתקו קוצבי זמן או שעונים מעוררים שכבר כוונו, כך שלא תפספסו את הדברים החשובים באמת. תזכורת: קוצבי זמן ושעונים מעוררים שתוכנתו בשעון שונים מאלו שתוכנתו באייפון או במחשבים אחרים מבוססי iOS.

קיצור הדרך שבהשתקה עם כף היד עושה את אותה פעולה בדיוק כמו זו שבתפריט Settings à Sounds & Hapstics בשעון או באפליקציה תואמת באייפון.

 

מה ההבדל בין מצב טיסה למצב "נא לא להפריע"?

כשאתם מכסים עם כף היד כדי להשתיק את השעון, עדיין תחושו רטט קל ביד (ללא קול) כאשר נכנסת התראה. במצב "נא לא להפריע" כל התגובות של המכשיר מושתקות: קול, צליל ורטט-יד, ולכן לא תדעו בזמן אמת על כניסת ההתראה.

במצב טיסה מושתקים כל העזרים האלחוטיים: בלותות' ו- WiFi. כתוצאה מכך, השעון לא יהיה מקושר לשום אמצעי תקשורת, וזה לבטח יוביל לחוסר כניסת התראות בזמן אמת – כי אין לשעון דרך להתקשר עם מכשיר טלפון או אמצעי תקשורת אחר – מקביל.

 

כתיבת תגובה