יום שישי , נובמבר 24 2017

אפשר לנשום לרווחה | מכשירי האייפון 5 של AT&T הם סימפרי

לפני זמן קצר דיווחנו לכם כי האייפון 5 אשר הושק ממש לאחרונה, כבר נמכר ברשת הסלולר האמריקאית וריזון (Verizon) כמכשיר סימפרי יצרן, כזה שלא ננעל לעולם ופועל עם כל סים של כל חברה סלולרית נתמכת. עוד לא הספקנו "לעכל" את החומר, והנה ידיעה חדשה יחסית שהופיע באתר Cult Of Mac מבשרת לנו על תופעה דומה ברשת האמריקאית המתחרה של וריזון (Verizon) הלא היא AT&T כמובן.

שמעתם היטב! אייפון 5 סימפרי ברשת AT&T ללא שום קומבינות, בלי טריקים וללא תחבולות מיותרות!

אם אתם רוכשים מכשיר אייפון 5 בארצות הברית במחיר המתחיל מכ- 200$, אז אולי כבר הגיע הזמן להבהיר לכם חד משמעית כי מדובר במחיר מסובסד שמותנה בחוזה למשך שנתיים! בכל זאת, אם אתם עושים זאת, המכשיר אמור להגיע נעול למפעילה המקורית שממנה הוא נרכש (AT&T במקרה שלנו) מה גם שהמכשיר אמור להישאר נעול לפחות עד תום החוזה שכאמור, תקף לשנתיים.

לרכוש מכשיר במחיר מלא המתחיל ממחיר של כ- 649$, זה כבר סיפור אחר לגמרי. לקוחות AT&T שעומדים בתנאים, כאלו שחשבונם נקי ללא חובות ושאר ירקות, יכולים לרכוש מכשיר אייפון 5 במחיר מלא כשהוא מגיע פתוח לכל סים (סימפרי יצרן) אך התהליך מצריך מהם מילוי טפסים, שליחת פקסים וכנראה המתנה מורטת עצבים של עד שבוע מתאריך הגשת הבקשה.

מסתבר שביצוע אנלוק (שחרור לסים פרי) של האייפון 5 הוא פשוט, וכל מה שצריך לעשות הוא לרסטר!

לפי אתר TechCrunch

אימתנו את התהליך עם נציגי התמיכה הטכנית של חברת הסלולר האמריקאית AT&T, והצלחנו להכניס למכשיר האייפון 5 כרטיס נאנו סים של חברה זרה (T-Mobile במקרה הזה) ולאחר ששחזרנו את המכשיר (Restore) בתוכנת האייטונס (iTunes), קיבלנו את ההודעה המוכרת: "ברכותינו, האייפון שלך נפתח בהצלחה".

לאחר קבלת ההודעה המשמחת כבר יכולנו להוציא ולקבל שיחות בהצלחה עם כרטיס נאנו סים של חברה זרה. אמנם זה לקח קצת זמן, אבל לאחר כמה שניות מורטות עצבים הופיעו לפתע קוי הקליטה המיוחלים, ויכולנו להוציא ולקבל שיחות ואף לגלוש ברשת הסלולרית להנאתנו.

אז איפה הקאץ'? הפעם אין קאץ' של ממש, אך שימו לב לאזהרה למטה. המכשירים של AT&T מגיעים כסים פרי יצרן וכל שעליכם לעשות הוא פשוט לבצע להם שחזור (Restore) כדי להפעיל את שחרור המכשיר והפיכתו למעשה למכשיר סימפרי יצרן מקורי. קצת יותר קל מאשר לשלוח פקס אה? 😉

אזהרה

לכל מי שבונה על רכישת אייפון 5 מחו"ל מאיזו סיבה שלא תהיה הייתי ממליץ להמתין עם זה קצת. נכון לעכשיו ולפי מה שידוע לנו לפחות, נראה כי לא כל הדגמים של האייפון 5 (כל השלושה שיצאו) יוכלו לתפקד ברשת הדור הרביעי (LTE) לכשתצא בעתיד גם בארץ. אמנם המכשירים יוכלו לתפקד על רשת הדור השלישי בהצלחה, אך לא מובטח לכם כי הם יוכלו להשתמש בשירותי הגלישה של רשת הדור הרביעי (LTE) לכשתצא, לכן הייתי ממליץ לכם להמתין עם הרכישה הזו כמה שרק תוכלו.

אם אתם הרפתקנים עקשנים שבכל זאת מעוניינים לרכוש את האייפון 5 בחו"ל, תדאגו לנסות לרכוש את הדגם הבא: A1429 מסוג GSM בלבד!

כאמור, קרוב לוודאי ששאר הדגמים לא יתמכו ברשת הדור הרביעי (LTE) בארץ לכשתצא.

תודה רבה לגולש האתר מיכאל אשר הסב את תשומת ליבי לעניין זה.

אסף מורז

אסף מורז

ערד - Arad
שמי אסף מורז בן 35 מערד. על מחשבים וגאדג'טים אני מטורף משחר ילדותי. את תרומתי לאתר אני מספק בכתיבה של כתבות ומדריכים למען הקהילה כולה. לאחרונה עברתי להשתמש במכשיר אנדרואיד, אך אין הדבר מונע ממני להמשיך ולכתוב לכם כתבות דווקא בנושא האייפון. לכל המעוניין, ניתן לקרוא את הכתבות שלי באתר השני כאן: http://www.iandroidil.net/author/asafmoraz
אסף מורז

84 תגובות

 1. תודה רבה על המידע 😉 שבת שלום

  isrsa הגיב:

  לידע כללי לפעם הבאה אתה לא צריך לעשות ריסטור רק להכניס את הסים הזר ולחבר לאייטונס ואם לא הולך לעשות איפוס בגדרות רשת

  asafta הגיב:

  האם איני טועה דגם האיפון של at.t הוא a1428
  דגם שלא מתאים לדור 4 לכשיגיע לארץ ????
  אז????? אני כבר מבולבל. טוב ? או לא טוב ?

  shaiarn הגיב:

  לידיעה, אני מחזיק בידי כרגע אייפון דגם a1248 וכותב שורות אלה עם קליטת LTE מהירה ביותר. מכשיר AT&T שנקנה ללא חוזה בגראנד סנטרל.
  כל מה שכתוב בכתבה זו נכון למעט העניין עם מגבלת ה LTE.

  ohad565 הגיב:

  איפה אתה ? כי בארץ אין עוד lte

  shaiarn הגיב:

  כתבתי בניו יורק. כרגע בארץ. עובד עם סים ברשת סלקום

 2. "עוד לא הספקנו לעקל את החומר" – אין לי מושג איזה חומר עיקלו לך, אבל עו"ד טוב יוכל לטפל בעניין ההוצל"פ.

  בבטן מעכלים ב-'כ'
  בבית משפט מעקלים ב-'ק'
  וגם הכביש מתעקל ב-'ק'

  sagiam44 הגיב:

  וואוו חבר מה קרה איזה עצבים!! אז קרה ובנאדם טעה, תתקן!! לא צריך לצאת עליו… קורה שבנאדם בשוונג של הכתבה ולא שם לב לטעות שעשה…
  שבת שלום ורגועה שתהיה לנו 🙂

  MorMoraz הגיב:

  יותר גרוע מהמורה שלי ללשון

  אסף מורז הגיב:

  תודה רבה חבר'ה ו- good_one אתה, you are not so good today 😉

  ג׳קי בינט הגיב:

  בטח תימני 😉

  Elram הגיב:

  מה הקשר?

 3. אני בארה״ב בשבוע הבא באיזור ניו יורק ניו ג׳רזי, איפה כדאי לרכוש אייפון 5? האם כדאי בניו ג׳רזי בגלל המיסים?
  מישהו יודע?

  sagiam44 הגיב:

  תאמת אין לי מושג איך לענות לך על השאלה לגבי המיסים, אבל תתפלל שהמיסים יהיו הבעיה היחידה שלך חח כי ברוב החנויות בארה"ב יש מחסור במכשירי אייפון 5.. ואם במידה והתמזל מזלך ומצאת חנות שיש בה מכשירים במלאי תדאג שאתה קונה אך ורק את הדגם הבא: A1429 מסוג GSM (!!)
  בהצלחה

  ג׳קי בינט הגיב:

  אין הבדל משמועתי במיסוי האייפון בין ניו ג׳רזי לניו יורק, אני אומר לך זאת כאחד שגר בארה״ב עוד מאז שהאייפון הראשון יצא !!!

  גיל הגיב:

  בניו גרזי המס הוא 7 אחוז בעוד בניו יורק הוא 9 אחוז.
  ההבדל במחיר הכללי הוא בקושי 10 דולר לכן אני ממליץ לך לקנות איפה שקרוב ואיפה שיש מלאי כי כרגע זו הבעיה הגדולה.

  Agent הגיב:

  לא יודע עד כמה השאלה הזאת רלוונטית, לפי הידוע לי בשדה התעופה ניתן החזר מס לתושבים אשר הם לא מארצות הברית.

 4. כתבה מעולה. קצר לעניין וברור. שפו.

  ג׳קי בינט הגיב:

  לייק 😉

  eliranzl הגיב:

  אתה רואה שאתה סתום?

 5. תודה רבה באמת כתבה מעולה!
  שבת שלום 🙂

 6. בכל מקרה תתטרך להתחייב בחוזה לשנתיים, לא שווה את זה,.

 7. תודה רבה שבת שלום תודה לצוות האתר

 8. "נראה כי לא כל הדגמים של האייפון 5 (כל השלושה שיצאו) יוכלו לתפקד ברשת הדור הרביעי (LTE) לכשתצא בעתיד גם בארץ."
  שאלתי כבר הרבה אנשים לגבי מספר הדגמים חלק אמרו לי שיש 2 וחלק אמרו לי שיש 3.
  מישהו יכול להגיד לי סוף כל סוף אחת ולתמיד, במאה אחוז , כמה דגמים פיזיים יש?
  האם שאני הולך לאפל סטור לקנות אייפון ואני אומר "תביא לי בבקשה אייפון 5 A1429 " או שאני אומר "תביא
  לי בבקשה אייפון A1429 GSM" זה אותו דבר?

  Lidor הגיב:

  איזה באסה שלא עונים לך כוס אמק גם אני הסתבחתי עם כל זה

  אסף מורז הגיב:

  1. דגם A1428. (ממנו צריך להתרחק).
  2. דגם A1429 CDMA (ממנו צריך להתרחק).
  3. דגם A1429 GSM (הדגם המומלץ).

  אין אחריות לנאמר, אך סביר להניח שהדגם השלישי שציינתי יתאים.

  גיל הגיב:

  אסף דגם 2 ו-3 שלך הם למעשה מכשירים זהים שתומכים באותם תדרים בדיוק חוץ מזה שדגם 2 תומך בעוד 2 תדרים בנוסף לlte.
  אם כבר דגם 2 הוא הדגם המומלץ ביותר שמכיל את מירב התדרים ובעל הסיכויים הגבוהים ביותר לעבוד ברשת הדור הרביעי כשהיא תגיע בכלל מה שנראה עניין של שנים רבות עקב העובדה שמצב החברות בארץ קשה ואף אחד לא תיכנס להרפתקה כזו שדורשת הוצאת משאבים ענקית. בכל מקרה כל הדגמים יעבדו בארץ ברשת הדור 3 שכנראה תמשיך להיות היחידה למשך כל חיי המחזור הממוצע של המכשיר. ומי שחשוב לו תמיכה עתידית שיקנה את הדגם ה-2 הוא המומלץ ביותר.

  אסף מורז הגיב:

  אוקי, יש מצב שאתה צודק.

  kfirbep הגיב:

  שלום אסף,רציתי להגיב לגיל בגלל התגובה שלו אבל אני לא רואה אפשרות כזאת משום מה..(אני חדש)
  אני רוצה לקנות את האייפון 5 בימים הקרובים (בארצות הברית).
  ולפי הרבה תגובות באיטנרנט קראתי שהדגם CDMA לא יעבוד בכלל בארץ לא רק מבחינת ה4G אלא הוא בכלל לא יעבוד,או שהוא יצליח לעבוד בחלק מהרשתות אבל עם הרבה בעיות קליטה ולכן חייבים להתרחק ממנו!
  אבל משום מה גיל פה אומר שזה הדגם הכי מומלץ כי הוא תומך בהכי הרבה תדרים ולכן הסיכוי שלו הכי גדול לעבוד עם ה4G שיהיה בארץ,ולכן אני מבולבל כי מצד אחד אומרים שהוא לא יעבוד בכלל ומצד שני אומרים שזה הדגם הכי מומלץ.
  האם הדגם הזה (בלי קשר ל4G)יעבוד בארץ טוב כמו לדוגמא אם אני אקנה את הדגם A1429?(מבחינת קליטה לווינית של שיחות ואינטרנט 3G-3.9G)
  אני רוצה לקנות את הדגם בימים הקרובים אז אשמח אם אתה או גיל תוכלו לענות לי כמה שיותר מהר.
  תודה מראש!
  נ.ב
  סליחה על החפירה של זה(כתבתי 3 תגובות על זה)

  אסף מורז הגיב:

  קודם כל ברוך הבא. פעם הבאה אם אתה רואה שתגובתך ממתינה לאישור פשוט המתן, אנו נאשר אותה. המערכת מידי פעם מצנזרת תגובה בגלל מילה כזו או אחרת. בכל מקרה, למרות שאני מכבד את גיל ואת דעתו, לפי מה שאני הבנתי הסיכוי הגבוה ביותר הוא דווקא עם דגם ה- A1429 GSM ולא CDMA. תראה, כולם יעבדו בארץ ורשת דור רביעי לא ממש צפויה להגיע בקרוב, לפחות לא עד כמה שאני יודע, כך שסביר להניח שהמכשיר הזה "ימות" עוד לפני שהרשת תיכנס לתוקף כך שזה לא משנה לך הרבה, מקסימום תמכור אותו בחזרה לח"ול כשתרצה.

  kfirbep הגיב:

  בקשר לתגובה:
  אני לא מדבר על זה שהמערכת מצנזרת,אני מדבר על זה שאני לא יכול להגיב בכלל לחלק מהתגובות(כמו התגובה האחרונה שלך)
  בכל מקרה גם לפי מה שאני יודע לדגם של הCDMA אין מקום לכרטיס סים אז איך בכלל אפשר להפעיל אותו בארץ?בארץ כל החברות משתמשות בכרטיסי סים.

  אסף מורז הגיב:

  אתה טועה! הדגם של ה- CDMA מגיע כאייפון שפועל ברשת כפולה. הכוונה היא גם CDMA וגם GSM ומן הסתם הסים מפעיל אותו אך ורק ב- GSM ולא ב- CDMA. לגבי התגובה, פשוט תלך מהתגובה שלי עד איפה שרשום לך: "הגב לקודם" ולרוב זה יתלבש לך בול, מקסימום תוסיף תמיד את השם של מי שאתה רוצה להגיב לו.

  גיל הגיב:

  כל מה שאני כותב זה אחרי שביררתי את הנושא וקראתי וחקרתי אותו. מכיוון שגם אני מתכנן לרכוש אייפון 5 מארה״ב ביליתי זמן רב בבדיקת נושא זה ספיציפי . עכשיו אני ינסה לעשות קצת סדר בנושא. באייפון 4 היו 2 דגמים שונים של האייפון אחד gsm שתומך בארץ ואחד cdma שהיא טכנולגיה שלא קיימת בארץ אלא רק בארה״ב ויפן. החל מה4s אפל הכניסו את 2 הטכנולגויות במכשיר אחד ובכך ה4s הגיע שהוא תומך בכל רשת אפשרית ב3g גם gsm וגם cdma לכן המכשיר נקרא "מכשיר עולמי״ כי הוא תומך בכל מפעיל סלולרי בעולם. באייפון 5 אפל השאירו את אותו המודם ולכן המכשיר ברשת הדור 3 תומכת גם בcdma וגם בgsm מה שאומר שתומך בכל העולם עדיין ברשת הדור 3. ההבדל הוא שאפל הוסיפו גם lte וכאן יש הבדל. דגם ה1428 שתומך בatt בארה״ב ,יפן ,קנדה ובחלק ממדינות אסיה. ודגם 1429 שתומך בארה״ב בווריזון ספיריט ובאירופה וכנראה גם בישראל כאשר רשת כזו תקום. לכן מבחינת דור 3 המכשיר יעבוד בכל העולם לא משנה איזה דגם וההבדל הוא רק ברשת ה-lte.
  מצורף קישור מהאתר של אפל שמציין שהדגם שנמכר בווריזון הוא זהה לאירופה ומכיל בנוסף עוד 2 תדרים הדגם האירופי לא צריך ולא מכיל. עדיין הוא מכיל הרבה תדרים ובעל הסיכוי הטוב ביותר לתמוך בישראל.

  http://www.apple.com/iphone/LTE

  אסף מורז הגיב:

  גיל: תודה רבה על המידע אתה עוזר המון! תודה!

  kfirbep הגיב:

  רק בתגובה הראשונה והשנייה יש לי הגב לקודם.בשאר אין לי הגב לקודם.
  אוקיי אז לפי מה שאני רואה באמת הדגם CDMA A1429 הוא באמת הדגם המשתלם ביותר,מפני שהוא מכיל גם טכנולוגיית CDMA וגם GSM(כלומר אפשר להכניס אליו כרטיס סים) וגם הוא תומך ברוב התדרים.אסף למה אתה עדיין מהסס לגבי הCDMA A1429?לפי מה שאני רואה זה המכשיר הכי משתלם!

  אסף מורז הגיב:

  טוב אז ככה, לפי מה שאני הבנתי לאחר שכבר התחלתי לבדוק את הנושא קצת יותר לעומק בעצמי ואני מדגיש שוב פעם: הכל השערות, אל תבנו על זה ממש, התדרים הם אכן זהים, אבל הטכנולוגיה שונה. לכן, דגם ה- CDMA לא יוכל לעבוד בארץ למרות שהתדרים שלו זהים. הוא יעבוד, אבל לא על רשת הדור הרביעי לכשתצא. עכשיו זה גם ככה לא משנה, כל המכשירים יעבדו בארץ מכל הדגמים וגם ככה אין LTE ולא ידוע מתי תהיה, לכן קצת קשה לתת כאן תשובה חד משמעית כי אף אחד לא ממש יודע.

  kfirbep הגיב:

  אבל אם הוא גם על CDMA וגם על GSM ובנוסף יש לו את אותם תדרים למה שהוא (כביכול) לא יעבוד בארץ עם האינטרנט 4G?הרי הוא מכיל גם את הטכנולוגיה של CDMA וגם את הטכנולוגיה של GSM ובנוסף גם את התדרים של GSM אז איך הטכנולוגיה יכולה להיות שונה?לפי איך שאני רואה את זה פשוט לקחו את האייפון GSM A1429 והוסיפו לו את הטכנולוגיה של CDMA

  kfirbep הגיב:

  גיל,לפי מה שקראתי באינטרנט לדגם של הCDMA יש בעיות קליטה בארץ…

  אסף מורז הגיב:

  לאחר כל הוויכוח הזה, מסתבר שיש בעיה נוספת. מכשירי CDMA של וריזון, אלו שלא המלצתי עליהם לא יכולים לשלוח הודעות SMS בארץ אלא רק לקבל. שימו לב מה מצאתי היום:

  http://www.iphoneblog.co.il/2012/10/iphone-5.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+hAcxiPhoneBlog+%28hAcx+-+%3F%3F%3F%3F%3F%3F+%3F%3F%3F%3F+-+%3F%3F%3F%3F%3F%3F%29

 9. אם אני קונה את האייפון נעול בחנות של אורנג' בספרד, הוא יעבוד עם כרטיס הסים של האורנג' בארץ?

  oad107 הגיב:

  לא

  Nahum1995 הגיב:

  מה רק אייפון סים פרי יתאים לי?

  oad107 הגיב:

  כן כי אורנג היא חברה עולמית ובכל ארץ זה כמו חברה אחרת. זאת אומרת שאם תקנה באורנג בספרד האייפון יעבוד רק באורנג בספרד

  עידן רפאלי הגיב:

  לכל חברה יש כמו ״מיקוד״ משלה. ז״א שאם אתה תקנה מחנות אורנג׳ בחו״ל, המיקוד שלה לא יהיה זהה לבארץ.

 10. אני טס לארצות הברית שבוע הבא ורציתי לדעת אם אני יכול פשוט ללכת לחנות של אפל ולקנות את באייפון שמתאים לAT&T והשיחות שלו יעבדו בארץ?

  oad107 הגיב:

  תצטרך לעשות חוזה עם at&t לשנתיים (להיות בחברה שלהם, כמו התחייבות)

  surh112 הגיב:

  אני לא יכול פשוט לקנות את המכשיר מאפל ולעשות ריסטור?

  oad107 הגיב:

  אתה יכול, אבל כדי לקנות מכשיר ב200$ אתה צריך התחייבות לאחת מחברות הסלולר האמריקאיות לשנתיים

  Lidor הגיב:

  מה זאת אומרת התחייבות??! עם אני יכול לשים במכשיר שלי איזה סים שאני רוצה אז איפה ההתחייבות פה?

  אסף מורז הגיב:

  אתה צריך להיות לקוח של AT&T כדי לרכוש אותו במחיר של 200$ אבל זה מותנה עם חוזה לשנתיים לכן זה מתאים למקומיים שגרים שם ולא לתיירים כמונו. אתה יכול (עד כמה שידוע לי) לרכוש אותו ללא התחייבות במחיר המלא שמתחיל מכ- 649$ ואני מניח שבקרוב תוכל לרכוש אותו גם באפלסטור אבל כרגע אי אפשר עדיין.

 11. אני לא מבין, אתם מדברים על זה כאילו זה חברה בארץ, אנחנו לא יכולים לקנות מהרשת הזו בארצות הברית בשביל זה צריך תעודת זהות אמריקאית! הווי אומר רק לתושבי ארצות הברית! אז אף אחד לא יכול לקנות מהם אייפון… אין טעם לפרסם הכתבה… אם זה סים פרי כולם ידעו שזה סים פרי אם ירצו לקנותממי שקנה מעכשיו הכל חופשי תודה,
  והעבירו נושא. לא כל מה שמפרסם גף מאידונדבלוג או מ9mac2 וכו צריך לפרסם כאן! (הערה מקצועית בלבד)

  אסף מורז הגיב:

  סלח לי אבל על מה אתה בכלל מדבר? לא חסרות אפשרויות לרכוש מכשיר גם ללא תעודת זהות אמריקאית ויש להמון מאיתנו קרובים בארצות הברית כך שזו לא בעיה רצינית להתקמבן על מכשיר כזה אם אתה ממש רוצה בכך. אני אישית נתקלתי בעשרות מכשירים שנרכשו במקור ב- AT&T אז רק תחשוב כמה כאלו מסתובבים בארץ, מה שהופך את הכתבה לרלוונטית ביותר.

 12. אסף, אם תסכל טוב על שלושת המכשירי אייפון 5 שיוצאים, אני הייתי בוחר דווקא במכשיר של ווריזון.
  אני קניתי שני אייפונים, גם AT&T וגם וריזון.
  שניהם סים פרי.
  באתר של אפל רשום בדיוק באיזה תדרים כל אייפון תומך ודווקא האייפון של ווריזון תומך בהכי הרבה תדרים של LTE.
  כולל התדרים של אירופה!!!

  kfirbep הגיב:

  היי אני רוצה לקנות את האייפון 5 וראיתי שיש לך את הדגם של הCDMA ואשמח אם תוכל לעזור לי.
  קראתי שהרבה אנשים אומרים שהדגם של הCDMA לא יעבוד בכלל בארץ או שהוא כן יעבוד בארץ בחלק מהרשתות אבל יהיו בו בעיות קליטה.ולכן חייבים להתרחק ממנו!
  האם זה נכון?אני לא רוצה שיהיו לי בעיות קליטה באמצע שאני בשיחה או בעיות קליטה באינטרנט.
  תודה מראש!
  אשמח אם תוכל להגיב לי כמה שיותר מהר כי אני רוצה לקנות את האייפון 5 בימים הקרובים.

 13. שימו לב- גם אם תרצו לקנות אייפון סימפרי מatt וגם אם תרצו מוריזון, ב200$ זה רק עם התחייבות לשנתיים!!
  לatt לדעתי אין את האייפון שיעבוד בארץ….. איך אפשר לברר איזה דגם זה? ומשהו אחרון ולא קשור, מישהו חושב שהוא מתאים לניהול בפורום?

  אסף מורז הגיב:

  לא שואלים שאלה כזו, אתה צריך למצוא מישהו מתאים במקום לחפש קופצים…

 14. כשאני עושה ריסטור אני מכניס את הסים של at&t או את הסים של המפעילה שבה אני רוצה להשתמש?

 15. לא הבנתי מה זה התחיייבות לחוזה????
  איך זה הולך כל העניין ובקיצור מה להגיד לדוד שלי לקנות ואיך??

  אסף מורז הגיב:

  במידה ובא לדוד שלך להתחייב שירכוש לך במאתיים דולר, אחרת שירכוש לך ב- 649$ ללא התחייבות.

 16. איך אפשר לדעת שהמכשיר GSM A1429 ?

  itzika111 הגיב:

  חברים אני הצלחתי להתבלבל וצריך את העזרה שלכם, אני צריך לקבל iPhone 5 מהחברה שלי בארה״ב, כל המכשירים בחברה הם בהסכם עם חברת וריזון, מה המכשיר שאני צריך להזמין בכדי שיעבוד בצורה מיטבית גם בארץ בעתיד?
  תודה על התשובה

 17. היי לכולם, אני נמצא בימים האחרונים בניו יורק והשתדלתי לשאול הרבה שאלות בהרבה חנויות. ככה- נכון לעכשיו יש הרבה חנויות עצמאיות/ פרילנסריות של החברות הגדולות שמוכרות מכשירים סים פרי במחירים מופקעים (סדר גודל 1200 דולר).
  – לגבי ורייזון
  למי שלא יודע, התחייבות זה אומר שא
  ה צריך לשלם להם על תוכנית שיחות למשך שנתיים, ושצריך אזרח אמריקאי שיחתום על החוזה. א-ב-ל יש אפשרות של לשלם קנס על סך 350 דולר ולבטל את החוזה. יש חנויות שמאפשרות לשלם את המחירים ה הרגילים למכשיר בלי התחייבות (650-850) אבל הם מתארים את זה כמכשיר אייפון של ורייזון והם לא מתחייבים שזה פתוח. למרות זה, היו נציגים שאמרו לי, מה שאנחנו יודעים- של אנו סים המופעל ברשת GSM מחוץ לארה״ב הם גם יעבדו. אמשיך לעדכן כשאדע משהו חדש.

  kfirbep הגיב:

  לפי מה שהבנתי אפל מוכרים גם סים פרי אבל הם לא מפרסמים את זה כי הם דיי מפסידים מזה.
  אמרו לי שאם באים לחנות שלהם ומבקשים סים פרי הם יביאו לך אחד כזה(בתנאי שיש להם במלאי)-אבל לפי מה שהבנתי צריך קצת להתעקש על זה בחלק מהמקרים…
  ומה ההבדל בין החנויות העצמאיות שמוכרות ב1200 דולר לבין החנויות שמוכרות 650-850 דולר?איזה סוג חנויות מוכרות את ה650-850 דולר?חנויות לי אופיס דיפו?

 18. סוף סוף!
  אבל מי יודע, עכשיו עשו במשרד התקשורת חוק חדש שאפשר לייבא מכשירים מחו״ל ללא פיקוח…
  המחירים אולי ירדו

 19. מישהו מכיר חנויות בארצות הברית באזור ניויורק או לוס אנגלס שעדיין נשארו עם מכשירים?
  אני כבר נואש
  יש לי עוד שבוע פה

  kfirbep הגיב:

  רציני אין כלום בחנויות של אפל?בדיוק באזורים האלה תכננתי לקנות..

 20. אני צריך הסבר כי אני לא ממש מבין
  אני נוסע לשבדיה בעוד שבועיים האם יש לי דרך לקנות את המכשיר ב 200$
  בלי בלגנים ולהשתמש בו בארץ
  מה אני צריך לעשות ? הסבר בבקשה

  Agent הגיב:

  שבדיה?
  דבר ראשון בשום מדינה בעולם אייפון לא עולה 200 דולר, זה עם התחייבות.
  דבר שני בשבדיה המחירים הם גם לא עם התחייבות 200 דולר, לא נראה לי שיש מידע בעברית בכלל על המחירים בשבדיה.

 21. אבל תמיד אמרו שהדגם של הCDMA לא יעבוד בארץ (בכלל) או שהוא יעבוד אבל יהיו הרבה בעיות קליטה…
  מישהו יודע אם בטוח אפשר לקנות אותו והוא יעבוד בארץ?אני לא מדבר בכלל על הLTE אני מדבר על זה שאם הוא יעבוד לי מצויין (ביחס לשאר הדגמים) בלי בעיות קליטה של אינטרנט או בעיות קליטה עם הלווין בשביל שיחות.
  תודה לכל העוזרים!
  נ.ב
  זה דיי דחוף אז אשמח אם תוכלו לענות לי מהר ככל האפשר!

 22. הכי פשוט לגשת לVerizon לקנות ב 649$ מכשיר חדש ללא התחייבות שלמעשה יהיה sim free ויעבוד בארץ ללא בעייה בדור 3.5 ברשת gsm כפי הנראה גם יתמוך בעתיד ברשת דור 4 lte בארץ.
  לא ככה ?

 23. אני רוצה לדעת איזה דגם יעבוד עם LTE בארץ ולא יהיו לו ביעות קליטה והאם אפשר להזמין אותו ללא התחייבות ב649$

 24. יוני סיבוני

  אני חושב שגם מכשיר סים פריי שנמכר ב650 דולר עדיין צריך התחייבות לשימוש ברשת שדרכה הוא נקנה!
  התחייבות היא להשתמש בסים ואין אפשרות לתייר להיכנס ולרכוש מכשיר ללא קו!
  רק כאשר יצא סים פריי באפסטור נוכל להתחדש לנו במכשיר זול יותר בהרבה מהמחירים המטורפים בארץ!! מחכה להזדמנות שלי להיות הבעלים של אחד כזה!!

 25. לא הבנתי למה זה משנה?
  גם ככה עד שיצא דור 4 בארץ יצא כבר אייפון 10

 26. שלום לכל הגולשים
  שמתי לב שיש המון דעות וכל אחד רושם משהו אחר, אני חושב שיהיה חבל מאוד אם בנאדם יסע לחו״ל ויקנה אייפון 5 ובסוף יתברר לו שזה רק ״ברזל״ והוא לא יוכל להשתמש בו בארץ.
  אז לכן זה חשוב מאוד שאם יש מישהו שכבר רכש אייפון 5 והגיע לארץ והטלפון עובד והכל בסדר.
  נשמח אם הוא ישתף אותנו בחוויה שלו, איפה קנה בכמה ? איזה דגם איזה רשת ( יש כל מיני יש gsm ויש דגם A0129 וכ….
  יש מישהו שיכל לעשות סדר בבלגאן??
  תודה
  שי

  shaych7 הגיב:

  לניב 135 שלום
  קודם כל תתחדש, דבר שני אני אשמח לקבל עוד פרטים כמו: האם רכשת אותו בלי חוזה?
  איזה דגם המכשיר? Unloovk 14289
  או unlock1429 gsm
  או cdma 1428
  כמה עלה איזה נפח?

 27. חברים שלום,
  אני חדש פה… אני עכשיו בניו יורק וקניתי איפון 5 של ספרינט.
  האם הוא יעבוד בארץ? האם יש נעילה של הספק על המכשיר?! ואם כן האם ניתן לבטל אותה?

  אני חוזר עוד יומיים לארץ ולא נשארו פה עוד מכשירים אשמח מאוד אם מישהו יכול לעזור לי…
  לא הייתי רוצה לחזור לארץ ולגלות שיש לי מעצור חדש לדלת ב 800 דולר…

  תודה ענקית,

  ניב.

  niv_bp הגיב:

  היי ניב,
  יש כמה כתבות (כולל כאן) על כך שאייפון5 עם CDMA (של ספינט לדוגמא) לא יכולים לשלוח הודעות.
  האם אתה כבר הארץ? האם יצא לך לבדוק את המכשיר? נשמח לשמוע פרטים

 28. קניתי אייפון 5. חתכתי את הסים של הוט מובייל ועובד כמו שעון. קניתי בארה״ב.

  niv_bp הגיב:

  שלום milerd,
  נשמח לשמוע אם הכל(!) עובד – שיחות נכנסות ויוצאות, הודעות נכנסות ויוצאות, אינטרנט (במהירות שהוט ידועים בה).
  איזה מכשיר רכשת (גדם ספציפי)? איפה?
  תודה רבה מראש

 29. איך אפשר לקנות אייפון 5 ללא התחייבות מ-at&t? לפי האתר חייבים להתחייב לשנתיים…
  אם הולכים לחנות אפשר לקנות במחיר המלא (650$ לפני מיסים) ואין בעיה?

 30. שלום אסף, אני שוחחתי עם נציגה של אפל בארהב, ושאלתי האם באמת המכשירים של וריזון פתוחים, והיא אמרה שממש לא, וכרגע ניתן לרכוש סים פרי רק בקנדה …
  מה דעתך בנושא? יש לי מישהו שיכול לקנות לי אייפון 5 בניו יורק ואני חייב תשובה האם זה באמת סים פרי בוריזון ואיפה קונים??

  אסף מורז הגיב:

  כנראה שהנציגה של אפל מפחדת לקחת את האחריות ולהטעות אותך. עד כמה שהבנתי לפי הכתבות ברשת העולמית, מכשירי Verizon מגיעים כסימפרי יצרן וגם המכשירים של AT&T רק ששם צריך לבצע להם רסטור בשביל כך.

 31. אז אם אני קונה אייפון 5 והוא עולה 200 דולר אז אני צריך לשלם עוד 200 לAT&T ואז יהיה לי איתם חוזה לשנתיים אבל כי שזה יהיה סים פרי אז פשוט לעשות ריסטור ? וגם איזה דגם לקנות שבטוח עובד בארץ ? כי חלק אומרים a1429 CDMA וחלק a1429 gsm

כתיבת תגובה